Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

4 minutes ago, Micko8 said:

Cvrcak i Marvi su keva ali da ne idemo u off:)

Vidi, cale mi je bio osnivac Elipsa, tako da sam (hteo, ne hteo :D) upoznat sa 60ima i pocecima rocka kod nas, bilo je tu sjajnih bendova (Siluete, Zlatni Decaci itd...) 

Edited by JohnnyD
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, JohnnyD said:

Vidi, cale mi je bio osnivac Elipsa, tako da sam (hteo, ne hteo :D) upoznat sa 60ima i pocecima rocka kod nas, bilo je tu sjajnih bendova (Siluete, Zlatni Decaci itd...) 

 

Znaci cale ti je bio pionir.:D

  • +1 1
Link to comment

Gledao Čorbu samo jednom, u Elemiru 2003, kad su napravili koncert povodom 25 godina rada - prva svirka održana baš tamo 1978. Voleo kao klinac, posle zabatalio. 'Muzičari' su mi omiljena ploča i jedina koju sada imam (stvarno jako dobro CR reizdanje, i svira i izgleda fenomenalno) - ali, to je trećina mladi Bajagić, i uopšte važi za atipičnu Čorbu. No, tamo je i 'Ravnodušan prema plaču', pesma koja mi je nekako uvek bila 100% Bora.

 

E da, i 'Tesna koža' soundtrack, početak filma sa 'U dva će čistači odneti đubre' - zauvek se pamti.

  • +1 3
Link to comment

I ja sam bio na tom koncertu u Elemiru, to mi je prvi koncert u životu.

 

Rambov post je toliko emotivan i pažljiv, da mi se čini da je neko sekao crni luk u mom stanu dok nisam bio kod kuće.

Edited by napadaj
  • +1 8
Link to comment

ja potpuno razdvajam muzičko i pesničko delo bore đorđevića od njegove ličnosti, ponašanja............ on, balašević, štulić i dedić bili su ono što sam voleo da slušam. što je imalo smisla.

 

manite sve izvan onoga što je bilo na pločama. onim starinskim vinilima.

 

RIP boro

  • +1 8
Link to comment
1 hour ago, JohnnyD said:

Corba spada u gornji dom kompleksnosti muzike i ritmike naseg rocka

 

Zanimljivo, isto sam smatrao kao harper da su didulidadadu pesmice/kompozicije u pitanju. Ne da dobra pesma mora biti super komplikovana, naprotiv, ali me RČ ama baš nikada nije zanimala, a imam mnogo veće muzičke guilty pleasures da ispovedim.

 

Šta je onda smak?

Link to comment

To je istina, jer ovi tezgaroški bendovi po klubovima zapravo vrlo malo Čorbinih pesama sviraju, uglavnom Gde si u ovom glupom hotelu, malo drugih.

  • Haha 2
Link to comment

Zvezda potkrovlja i suterena,Necu da ispadnem zivotinja, Pobeci negde... To je samo od onoga sto vidim da niste stavili a da je bilo grom. Riblja Corba do odlaska Rajka Kojica je bila fenomenalan bend, posle je Bori alkohol uz primese sovinizma pojeo mozak uz poneki bljesak i sve redje dobre pesme. Bio je majstor da napise musku baladu sa dozom cemera ili sarkazma.

  • +1 5
Link to comment
5 minutes ago, napadaj said:
Boro, ja te pamtim kao vrlo nježnog i dobrog čovjeka, a da si vrhunski pjesnik u šoumen, to znaju svi.
Na žalost, nIkom nisi znao da kažeš ne, pa si tako tvoj benigni kafanski nacionalni zanos trapavo prenio u javni prostor. Zgodno za zloupotrebe svih vrsta, nema šta.
Godinama poslije toga nosio si taj nametnuti teret na svojim pjesničkim plećima. Ali , onako dostojanstven, ćutao si, bilo ti je ispod pojasa da se “vadiš”.
Znam iz prve ruke da nisi bio u stanju ni mrava da zgaziš, a kamo li da nekog mrziš.
 

 

Jede govna Rambo. Ispade Bora neka nezna neshvacena dusica koja se eto malo nehajno nasalila, pa ispastala na pravdi boga..

 

Valjda Dezulovic nece podleci, pa napisati ovakav proliv..

  • +1 9
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...