Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

Malo kome iz moje generacije rođenih 1980 i nešto kasnije Čorba nije bila prvi rok bend. Za 9.rođendan sam dobio ploču "Buvlja pijaca" koja se izlizala od slušanja, posle sam pasionirano sakupio sve što je Čorba snimila 80ih i sve pesme znao napamet. Prvi veći koncert na kojem sam bio je 3. aprila 94. u Hali Pionir, mnogi tvrde da im je to bio najbolji koncert ikad. I danas pamtim osećaj koji sam tada imao, a pamtim da mu se tada u par navrata desilo da zaboravi tekst pesme, što je bio signal da sa njim nije sve u redu. Ne bih posebno komentarisao sve što je radio poslednjih godina. Neko je napisao da je Bora ušao u legendu pa izašao. Ne znam, možda, al kad uđeš u legendu već si nešto postigao i imao se rašta roditi.

  • +1 9
Link to comment

"Istina je, pevao sam na prvom audio snimku te pesme, ali samo onaj deo "hej, hej, hej...". I ako je neko opravdanje, nisam imao pojma da će to biti Partizanova himna! Kad Kornelije pozove, to se ne odbija. To je tada tako bilo. Došli smo svi - Saša Aleks, Asim Sarvan, Ljuba Ninković, Snežana Jandrlić, Gorica Popović... tek u studiju sam saznao šta radimo, a tada je bilo kasno, nije moglo nazad. Ja sam zvezdaš od malena i to mi je stvarno teško palo. Evo, priznajem da mi je to definitivno najveća mrlja u karijeri", rekao je Bora Đorđević

  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment
2 minutes ago, MeanM@ said:

Kada/sa koliko godina ste spoznali pravo znacenje imena benda? :)

 

Meni je bilo baš bzv kad sam saznala (Ako je zaista to značenje; možda je neko izmislio. Opet, ako nije izmišljeno - zašto baš čorba, i to riblja)

Praviš muziku, pišeš vrhunske tekstove, i ne možeš bolje ime da smisliš.

 

Ne volim da ripujem. Umro čovek, dobre tekstove pisao.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Tihajeza said:

Meni je bilo baš bzv kad sam saznala (Ako je zaista to značenje; možda je neko izmislio. Opet, ako nije izmišljeno - zašto baš čorba, i to riblja)

Praviš muziku, pišeš vrhunske tekstove, i ne možeš bolje ime da smisliš.

 

Ne volim da ripujem. Umro čovek, dobre tekstove pisao.

Istina je, jer sam gledao intervju gdje i sam to govori :)

Link to comment
2 minutes ago, Tihajeza said:

Meni je bilo baš bzv kad sam saznala (Ako je zaista to značenje; možda je neko izmislio. Opet, ako nije izmišljeno - zašto baš čorba, i to riblja)

Praviš muziku, pišeš vrhunske tekstove, i ne možeš bolje ime da smisliš.

 

Ne volim da ripujem. Umro čovek, dobre tekstove pisao.

 

Pa pre skoro 50 godina to im je sigurno delovalo edži i provokativno. Sada je krindž, ali sada je drugačije vreme.

  • +1 4
Link to comment

Pa nije sad spektakularni humor, al lici na Boru i pretpostavljam ekipu oko njega. Potvrdice/demantovati neko upoznatiji i blizi bendu. Po internetu se vrti i legenda kako i gde je nastalo ime.

Link to comment
11 minutes ago, MeanM@ said:

Kada/sa koliko godina ste spoznali pravo znacenje imena benda? :)

 

 

Sa 13/14 otprilike..

  • Haha 1
Link to comment
9 minutes ago, Kampokei said:

Ako se pamcenje ne igra sa mnom, Arsen je smatrao Boru najvecim srpskim kantautorom. Stoga, jedna fantasticna i potcenjena Arsenova, u zajednickom izvodjenju.

 

https://youtu.be/YclCQoxit7c?si=-gnSg2TFQLJTzaJ8

sve arsenovo je fantastično, za mene je on prvi sa ex yu prostora, pa puno praznog mesta, pa onda svi ostali

 

čorba nije bila moja šoljica čaja, ima dosta pesama gde je Bora bio nepotrebno patetičan, mada na prvi pogled ne izgleda tako. Većina pesama su ipak mala remek dela.

 

R.I.P

Edited by duda
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...