Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

On 12. 9. 2024. at 10:05, Turnbull said:

17261282015198974227904601757611.thumb.jpg.f601bd817b0bb88051ce4d7c4f1bd6dc.jpg

 


odličan teofil

sve suprotno od onog ovde priželjkivanog

 

  • +1 7
  • Haha 1
Link to comment

Naravno. Ali zapravo sasvim ocekivano za one koji prate njegovo pisanje. Kriticki, ali bez moralisanja i osudjivanja i u sustini toplo i sa puno saosecanja.

  • +1 1
Link to comment

moram da priznam da mi je bio najmanje omiljen u staaaroj postavi, čitao sam ga samo na preporuku i to kada je pisao književne recenzije

 

kolumnu sam redovno preskakao

Link to comment

Ma ja imam hiljadu primedbi na njegovo pisanje, ali ono sto mu se ovde pripisivalo veze sa zivotom nema. Pritom u sadasnjoj srpskoj javnoj sferi je doslovno gigant pismenosti i stila.

  • +1 3
Link to comment

Za svoj 10. rođendan me mnogo starija braća od ujaka odvela na neku svirku u lokalni seoski dom kulture (gde sam popio svoje prvo pivo, a zbog kojeg su braća posle nastradala od svojih roditelja, jer sam opasno bazdio kada su me posle svirke vratili kući).
Ispostavilo se da su svirci bili neki rokeri iz Beograda pod nazivom "Riblja čorba".
Da sam tog 7. septembra 1978. godine znao da ću biti jedan od prvih svedoka nečega što će u bliskoj budućnosti meni (i mnogima u SFRJ) biti važan deo muzičkog odrastanja, ne bih popio samo to jedno pivo (i žalio se na treštavi zvuk sa razglasa dotičnog doma (ne)kulture), već bih uživao u jedinstvenom trenutku svog života.
Posle sam do 1990. godine kupovao sve njihove singl i LP ploče do kojih sam mogao doći i nervirao komšiluk pesmama njima omraženih "kosijanera".


U to ime:

 

 

  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment

ovu pesmu nije proziveo samo onaj kome panduri nisu dosli na vrata u 1-2, da prekinu zurku kad je najbolje.

svoju najvecu sam napravila u skroz praznoj gajbi, bili samo neki jastuci i ozvucenje, pred useljenje zgrade.

ujutro, tek se probudile, drugarica i ja, samo u majicama i gacicama, nosimo neku praznu ambalazu na terasu a ispod nas - momci stoje iz kupola nekih ratnih vozila, iskrivili vratove, da popadaju. poslednja prvomajska parada u bgd. :D

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 2
Link to comment

sve ok, osim dela sa slepima i gluvima uz kasicicu nad plamenom. razliciti senzibiliteti su razlicito krizirali.

 

poz

Link to comment

 

hercogu je bilo dovoljno par sekundi u kojima se kinski prenese iz sna pa da za njega misli da je genijalan glumac te dozvolite da podelim pesmu samo zbog stiha: osmehnu se i dade nam nade:) uz borin glas izdvaja se melanholijom i nežnošću. i dugo ostaje u glavi. 

  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, April said:

 

Poznajem opus. U književmom smislu Teofil je ingeniozni pisac nekrologa. Ipak mislim da je zvezdani trenutak imao nakon smrti Mome Kapora,. 

 

 

 

To je interesantno, posto je Teofil ingeniozno nazvao Matiju profesionalnim drzacem opela..

Link to comment
16 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

To je interesantno, posto je Teofil ingeniozno nazvao Matiju profesionalnim drzacem opela..

 

Ne, ja smatram da su Teofilovi nekrolozi ozbiljno potresni. 

 

Doživljavam ih sasvim lično. Meni je krivo što su ti talenti vremenom propadali na pogrešnom mestu u pogrešno vreme. 

 

Posebno me pronašlo podsećanje na Provincijalca. 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...