Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

On 7. 9. 2024. at 0:27, Budja said:

Njegovi tekstovi su rezignacija i mirenje sa sudbinom, ne poziv na ustanak.

Kao neka propaganda ponosa u socijali. 

To je to (što me je odvojilo). Hvala ti.

  • +1 1
Link to comment

Na današnji dan 1979. godine, objavljen je prvi album Riblje Čorbe, legendarne beogradske i jugoslovenske rok grupe.

 

Album “Kost u grlu” nije bio samo početak karijere jednog od najuticajnijih bendova domaće muzike, već je postao simbol provokacije i sirovog rokenrol zvuka koji je brzo osvojio publiku širom tadašnje Jugoslavije.

 

 

 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Čorba je u svim bukletima potpisala originalne izvođače. Imam skoro sve njihove albume na originalima i u svakom piše čija je muzika uzeta za neku pesmu.

  • +1 6
Link to comment
28 minutes ago, napadaj said:

Čorba je u svim bukletima potpisala originalne izvođače. Imam skoro sve njihove albume na originalima i u svakom piše čija je muzika uzeta za neku pesmu.

A jednu od najlepsih balada "Rekla je" je pravio muziku Enco Lesic, producent i klavijaturista. I to je jedina pesma gde je muziku radio neko van benda, a da nije obrada.

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

ne znam da li je ovaj cvičeći zvuk usna harmonika... ali to je prva muzika riblje čorbe koju pamtim

 

 

Sto bi rekli u Leskovac: Ja sam se složio sa tebe.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, slepa živana said:

ne znam da li je ovaj cvičeći zvuk usna harmonika... ali to je prva muzika riblje čorbe koju pamtim

 

Druga najbolja Bajagina pesma ikada.

 

A ima jos jedna vrhunska, samo sto Bajaga nikad ne bi umeo da napravi ovako dobar tekst.

 

 

 

 

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...