Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

 

3 hours ago, Uskebasi said:

Ali jedno je sigurno, dok mu se ovde spocitava srbovanje i četništvo, on je bez problema živeo u Sloveniji, a njegove pesme su se svih ovih godina slušale i u Zagrebu i u Sarajevu i u svim onim gradovima za koje moralno ispravni veruju da ih je Bora lično zavio u crno. I slušaće se i dalje, uz malo sreće oslobođene negativnog moralisanja.

 

Mišljenja o Bori su podeljena i u Hrvatskoj:

 

  • +1 1
Link to comment

Ma lupeta gluposti. To što se negde neko sluša, veze nikakve nema sa životom. Ovde se slušaju Desingerica i Lukas, pa niko normalan na osnovu toga ne bi izvlaĉio zaključke ni o nama, koji igrom slučaja živimo tu, a ni o njima koji kao nastupaju.

Link to comment

Viđao sam ih skupa u kafani (Bajonea i Boru). Dolazio i Prele i gomila staaarih Beograđana.

 

 

Edited by kralj
Link to comment

E sad mi drugar reče da nije bio Bajone nego neki Baša :isuse:

 

Imao neku duet sa dejanom pantelicem sa pinka. 

 

Nije mi ovo trebalo.

Link to comment

Baša tebr, nemoj da me sad razočaraš

 

 

Na Bajoneta su nas vodili sa školom u SC, recimo u trećem razredu. Nismo imali prava na izbor.

Edited by goofs
Link to comment

Izvor :D

 

Ja sam ubeđen da je mani Bajone gostovao u osnovnoj na kermesu. Još je Slobodanka Gruden bila gradonačelnica. Mislio sam da ću tu traumu u grob povesti, al eto... Možda je i to bio Baša.

  • Haha 1
Link to comment

A mislim da grešiš, SC je tad bio najbolja koncertna sala u gradu. Balašević je godinama imao serijal od 3-4 novogodišnja koncerta za koje se uvek tražila karta više.

 

Ovaj je samo bio u nekom dilu sa SPSom pa se uhljebio tamo gde je našao mesto. Ne sećam se dal su deca plaćala nešto za taj koncert, nadam se da nismo.

  • +1 2
Link to comment

Ma SC je što se tiče akustike i danas bez premca. Kakvi crni Vesićevi Mts talovi. Al u to vreme je tamo nastupalo sve i svašta. U tom smislu kažem.

 

Balaševića sam jednom pogledao i svejedno tvrdim da je njegova SC nova godina bila najlepša kulturno-umetnička tradicija na ovim prostorima. A svakakav sam hipsteraj overavao.

  • +1 4
Link to comment
5 hours ago, Uskebasi said:

nego što ih se prepoznalo u pomalo tragičnim, muškim, ljubavnim pesmama

Muška sabornost? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...