Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

On 6. 9. 2024. at 11:25, garcia said:

Arsen objašnjava lepo na 1:27:16

A na 1:32:54 pokojni Bora lepo objašnjava da je pred Slovencima, kolateralnoj & epizodnoj žrtvi (& isto takvim dušmanima) ratova '90tih, ritualno na presici izjeo govna bez nekog krzmanja.

 

Napraviti to za prave iskonske dušmane, od kojih su neki nekad bili i njegovi obožavatelji, bio je i ostao preveliki korak za ponos. Pošteno.

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, Uskebasi said:

A druga škola je za to da mu se posere na grob,

 

 

Ko to smatra? Cemu podmetanje?

 

Edited by Turnbull
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

 


kakva sumorna stvar, zauvek će me podsećati na neko no name jutro iz decembra ‘92

 

jezivo

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 9
Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:


kakva sumorna stvar, zauvek će me podsećati na neko no name jutro iz decembra ‘92

 

jezivo

 

Ovo je pesma iz istoimene pozorisne predstave, zar ne? U originalu ruska, ako nisam istripovao. I inace je 90-tih bilo uobicajeno da se muzika za predstave vrti i na TV (npr. Plava ptica, Moja draga).

  • +1 5
Link to comment

uzeo da preslusavam kost u grlu, pa sam dosao do ove pesme koju nisam cuo bas dugo. jbt koliko je ovo dobro. prosto mi je zao moralnih policajaca sto im ovo nije prva asocijacija na borisava, nego to sto je srao slovencima. nesrecni mali ljudi.

 

 

Edited by Nikodije
  • +1 7
Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:

Jeste ruski  original, ali je Borin prepev dodao notu očaja  i bespomoćnosti.

 

Kamo dalje rođače, kako kaže pjesnik..

 

 

 

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
44 minutes ago, Kampokei said:

 

Ovo je pesma iz istoimene pozorisne predstave, zar ne? U originalu ruska, ako nisam istripovao. I inace je 90-tih bilo uobicajeno da se muzika za predstave vrti i na TV (npr. Plava ptica, Moja draga).

 

Da, Bora je pisao muziku za predstavu, i za film. Meni jedan od najpotresnijih filmova.

 

 

 

  • +1 6
Link to comment

Secam se u gimnaziji da smo par nas iz odeljenja terali srpkinju da dovede Boru u skolu, na knjizevno vece, neka 93-94 godina.

Navodno je probala, ali nije uspela. Inace radikalka, vrlo obrazovana zena, ali je lako padala u vatru sto se tice politike. Nasi casovi srpskog su bili vise poligon za politicku raspravu, nego rad na nekoj lektiri, recimo.

  • Hvala 1
Link to comment
36 minutes ago, Milosh76 said:

Secam se u gimnaziji da smo par nas iz odeljenja terali srpkinju da dovede Boru u skolu, na knjizevno vece, neka 93-94 godina.

Navodno je probala, ali nije uspela. Inace radikalka, vrlo obrazovana zena, ali je lako padala u vatru sto se tice politike. Nasi casovi srpskog su bili vise poligon za politicku raspravu, nego rad na nekoj lektiri, recimo.

 

Mi smo doveli Acu Seltika na cas engleskog da prica o Irskoj (ne sprdam se sad)

  • +1 1
  • Haha 4
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Najveća Borina tragedija je to što je čovek koji je napisao Dvorsku budalu završio pevajući SNSu i pišući stihove za Dačića. 

 

 

Preporuka za dokumentarac, iako izbegava namerno mnogo negativnih stvari. Najbolji deo kada priča kafanski ortak kako ga je tokom 15 godina vozilo bar 5 ozvaničenih pijanaca i kako je to znak koliko ga bog voli. Panker nego šta. 

  • +1 3
  • Hvala 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...