Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

1 hour ago, MeanM@ said:

 

Zurke i igranke od sestog do osmog razreda i maturske veceri ce se pamtiti po Dva dinara druze, Lutka, Ostacu slobodan…

 

ovo. koliko se slušala čorba po tim žurkama u kasnijim razredima osnovne kod mene u kraju...

 

inače, pošto sam počeo da se interesujem za muziku tek u srednjoj preskočio sam to uobičajeno muzičko odrastanje na ribljoj čorbi tako da nisam nisam bio neki preveliki fan iste ali... ostaju neke zaista legendarne pesme tako da: počivao u miru, boro.

Link to comment

    Bez ikakve sumnje, raskošan pesnički talenat; jedan od najveštijih baratača rečima srpskog jezika (povremeno čak i vinaverovskog kova, uz urnebesno duhovite epizode);  autor nekoliko najvažnijih i najuticajnijih pesama u istoriji domaće rock muzike. U isto vreme, nažalost, i čovek koji će ostati delimično upamćen i po tome što je skoro uspeo da strajba, sobali  i proćerda  impozantan legat koji je sam, za života, izgradio. 

 

   Sve je, na kraju, uglavnom stvar pojedinačne percepcije, pa ako bi se neko prevario mene da pita rekao bih mu da bih najviše od svega  voleo da ponovo doživim onu dečju čežnju s kojom sam gledao omote albuma "Mrtva priroda" i "Kost u grlu", kod drugara iz razreda, čija je starija sestra  bila ponosni vlasnik oba vinila  (u mint stanju).  

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, goofs said:

 

"AvionU, slomicu ti krila"

 

Dok sam pisao stao sam i razmisljam dal je avionU ili avionE i pevusim, pokusavam da se setim, nisam cuo pesmu ko zna koliko dugo. 

 

Pusticu sad.

Link to comment

Da da, pride je to gramatički neispravno i zvuči čudnije, ali eto - Bora (nije uopšte isključeno da je i namerno tako napisao).

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Da da, pride je to gramatički neispravno i zvuči čudnije, ali eto - Bora (nije uopšte isključeno da je i namerno tako napisao).

 

Pa sigurno, ne bi bio rokenrol da je gramaticki ispravno :D

  • +1 2
Link to comment

Sad me setiste nekog tog klinačkog rođendana, kada sam kod drugarice video pgp vinil neke kompilacije RČ. Beli cover, samo riblja kost nacrtana kao markerom. Ništa lepše do tad nisam video.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...