Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

Meni su moji pevali pred spavanje "Fa, fa, fa".

 

Kažu samo sam tako mogao da zaspim.

Edited by Milošica
Link to comment
5 minutes ago, Milošica said:

Meni su moji pevali pred spavanje "Fa, fa, fa".

jel to ona

 

”hitlerovom sinu sada griješ pitu,

bacila si moju od zumbula kitu”

 

 

 

  • Wub 1
  • Haha 5
Link to comment
55 minutes ago, Milošica said:

Meni su moji pevali pred spavanje "Fa, fa, fa".

 

Kažu samo sam tako mogao da zaspim.

 

???

 

 

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
6 hours ago, harper lee said:

tu inace odlicnu pesmu.

Kao veliki srpski desničar imam da izjavim za radio da sam uvek volela tu pesmu, nezavisno od konteksta u kome je nastala.

 

Link to comment
5 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Da si od njega cuo reci mrznje, pa da i razumem pitanje. Od Olivera nismo culi stihove o drugim narodima, pa je dobio etiketu i da je sovinista. A i kreten je sto se drzi svoje reci. :laugh:

 

Zato je Bora emotivac, u zanosu ce reci svasta, ali sve to nije bitno..

Pošto sam ja napisao da je Oliver bio šovinista i da Boru nisam nikada percepirao kao zlotvora moram, za slučaj da se i ostatak odnosi na moj upis, da ti kažem da si učitao da “sve to nije bitno” deo kada se radi o Bori. Bitno je ako pričamo o Bori kao osobi, kao što je i bitno to da je dugi vremenski period proveo u delirijum tremensu. Jeste i Bora bio šovinista, sa tim da se donekle javno korigovao kada je došao sebi. Nacionalizma se nije odrekao ni tada. Ne da mu je alkoholizam olakšavajuća okolnost, iako je njegov mentalni i telesni raspad sigurno znatno doprineo da ga ljudi ne shvataju ozbiljno i u tom kontekstu je relevantan.
 

Ovo ostalo jesam mislio tako kao što si prepričao. Oliver jeste bio šovinista i ostao je to do kraja pri čistoj svesti. 

Edited by Heaviside
Link to comment

E, da.

Šta god da je bio razlog odluke Olivera D da ne dođe u Beograd, njegova je stvar. Uopšte ne znam kako je on ili bilo ko drugi dužan da ide negde gde ne želi da ide, iz kojih god razloga. Nazivati ga kretenom zbog toga je nesuvislo. Što se mene tiče, sklona sam da - ako je i princip - poštujem njegov hrvonacionalistički princip, čak iako nisam mogla da ga slušam, gle nepravde, baš ovde. 

 

I na primer....Pokušajte da kažete da je kreten svako ko neće da ide na more u Hrvatsku jer Hrvatska. Recimo. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Svemir Zeka said:

E, da.

Šta god da je bio razlog odluke Olivera D da ne dođe u Beograd, njegova je stvar. Uopšte ne znam kako je on ili bilo ko drugi dužan da ide negde gde ne želi da ide, iz kojih god razloga. Nazivati ga kretenom zbog toga je nesuvislo. Što se mene tiče, sklona sam da - ako je i princip - poštujem njegov hrvonacionalistički princip, čak iako nisam mogla da ga slušam, gle nepravde, baš ovde. 

 

I na primer....Pokušajte da kažete da je kreten svako ko neće da ide na more u Hrvatsku jer Hrvatska. Recimo. 

 

Što se tiče drugog pasusa - ne vidim koji bi bio povod da to odjednom kažemo u ovom trenutku dok se priča o drugim temama. Kakvo ti je to razmišljanje. Pa naravno da to mislimo i Heavi i ja.

 

Jbg Zeko, mnogo volimo i ti i ja njegove pesme pa je malo zajebano. S tim što bih ja uprkos mojoj sumnji da je Oliver bio malo zatrovan nacionalizmom isto mogao sesti sa njim, možda uživati i možda videti šta ga je nateralo da tako misli, a možda i ne, ako se prepustimo dobrom vajbu. Moja moralna nedoslednost, ali jbg.

 

A što se bolda tiče - onda možemo tako za svaku temu na ovom forumu. Zatvaraj forum.

Edited by Milošica
  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, Filozof manijak said:

Ko ne jede alvu ćeten

taj je pravi kreten

 

danas samo potpun kreten

ne kupuje alvu ceten

 

preciznosti radi

  • +1 6
  • Wub 1
  • Vojvodo,serdare 3
Link to comment
6 minutes ago, Milošica said:

Samo što bih ja uprkos mojoj sumnji da je Oliver bio malo zatrovan nacionalizmom mogao sesti sa njim, možda uživati i možda videti šta ga je nateralo da tako misli, a možda i ne, ako se prepustimo dobrom vajbu. Moja moralna nedoslednost, ali jbg.

Apsolutno razumem, a i ne doživljavam moralnu disonancu. To što je on bio zatrovan nacionalizmom tako što je odbio da dođe ovde, a pri tome nije pevao nikakvim drugovima beogradskim, Herceg Bosni i slično, za mene ne znači ni loš čovek, a ni šovinista. 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...