Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

da ne čitam mnogo unazad. ovo je lepo napisano. vedrana rudan. šta ona misli o "plenkiju", mislim i ja o ovom našem skotu.

"pogledaj svoju dom srbiju anđele đavole"

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, autsajder said:

 

Ako se ovo postavlja kao univerzalnost da je normalno da umjetnici, makar i rokeri, uvijek budu uz svoje i dižu moral svojoj vojsci - onda je bulšit. Nisu sve ratne okolnosti iste, pa ni vrijednost takvog postupka.

 

Rimtutituki su stali uz svoj narod, samo to nije bio narod pod nacionalnim barjakom ili u određenoj uniformi. Možda naivno i svakako bez efekta, ali angažovani rnr nikad i ne daje rezultate, znamo još od Vudstoka, a u nekom dobu se to ionako shvati.

 

I prije nego što se potegne argument moralisanja - pričamo o vremenu od prije preko 30 godina, kada je nama balavurdiji mnogo razumljivija bila poruka za mir od Borinih kokardi i šapki, tamo smo te govnarije gledali uživo. Kome se tada obraćao? Pa nije mu vojska dolazila na koncerte, nego klinci. Naravno da nam je puno više značilo to što neki naši drugi muzički heroji u to vrijeme šalju sasvim drugačiju poruku, bilo taj tuki ili ono Rambovo psovanje u mikrofon u Sava centru..

 

nisam ni rekao da su sve ratne okolnosti iste, niti sam izjednacavao boru i merlnina. merlin je ziveo pod najgorom opsadom u modernoj istoriji, ne moze mu se zamerati uloga koju je imao u to vreme i to sto je pevao aliji, izjave koje je davao i sta je vec radio. ali za pohvalu mi je to sto ga rat nije obelezio za ceo zivot, nego je kasnije normalno dolazio ovde bezbroj puta, i dolazice jos fala bogu.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
27 minutes ago, kralj said:

Imao je BČ zdravstvenih problema i kad se poslednji put skidao sa alkohola (mada je to oduvek bio predmet zavere - kad god vidiš Boru, prvo mu gledaš u flašu koju ima na stolu). Fasovao je i tad bolnicu, početkom veka, na nekoliko meseci. 

Dugo je posle navodno pio samo bezalkoholno pivo, koje se tek pojavilo. Dešavalo mu se da ima po 5-6 flašica tog sranja za stolom.

Bezalkoholni Fosters. Prvi put sam čuo tada da i to postoji.

 

Što se tiče prelaza sa jedne na drugu na treću ženu prva je rekla da je znala da je počeo da je vara kada je krenuo sa se kupa i sređuje. Toliko znam iz prve ruke. Iz nekih drugih i trećih je navodno bila priča da je molila da se ne razvode a da on radi šta hoće i još nešto oko zajedničkog stana. Posle je bilo šta je bilo...

Ta druga ga je koliko sam čuo prilično odradila i orobila ili što bi neki rekli pošteno naplatila svoj trud. Za ovu zadnju nisam ništa cuo

Link to comment
22 minutes ago, ronin said:

Alii jebote koja ste vi (većina) kllinčadija kad vam je prva pesma koju pamtite Avione slomiću ti krila... :D...Pakao...

Meni THE prva pesma u životu bila Kad dođe oktobar od Hari Mata Harija :blush:

I Avionu slomiću ti krila, da, jbg, šta da radiš...

Edited by Patty Lee
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, harper lee said:

 

Ma, poenta ovog pbg-ovog zaseravanja topika i nicim izazvanog uletanja ove pojave sa Burundija uopste nije Bora Djordjevic i to ko je on bio i sta je pisao, kao sto nikad nije na ovakvim topicima. Poenta je da oni zele za sebe partizansku spomenicu jer su "slusali Rimtukituki" a niko ih se do sada nije setio, pa koriste svaku priliku da nam "objasne" kako su uvek bili na "pravoj strani".

 

Shvatili smo, jebo te. Nas ste ubedili, jos samo da ubedite sebe. Nije svaki topik o vama i o tome gde ste bili pre 30 godina. Koga boli kurac.

 

2 hours ago, harper lee said:

 

Pricala je njegova zena o tome u jednom intervjuu nakon sto je Oliver umro, obecao je tastu sa kojim je zajedno gledao na TV-u kako tastova barka koju je ovaj pravio i doterivao 20 godina gori u dubrovackoj luci. Kad je prepoznao svoju barku mator covek je poceo da place i ovaj mu je tada obecao da nikada vise nece nastupati u Srbiji, sto je i odrzao. Pricam ovo zato sto ljudima tesko ulazi u glavu da su to i za njih bile duboko licne stvari, kao sto su bile za sve nas. Terezi Kesoviji je banda zapalila kucu u okolini Dubrovnika, cuvene su scene kad su se neki novinari na patriotskom zadatku slikali u njenom bazenu i hvalili se time po srpskim medijima. Ona je i pored toga dosla i pevala u Beogradu. Za Davorina Popovica su srpski mediji govorili da je imao logor za Srbe u Sarajevu u kojem ih je mucio i ubijao, on je takodje presao preko toga i pevao u Beogradu. Jednostavno, svaka odluka je bila njihova licna stvar i doneli su je onako kako su osecali da treba, nije na nama da se time bavimo.

 

Po meni su najbolje hendlovali Cola i Bregovic, Balasevic je po tom pitanju ispao licemer. Doduse, i on se izvinjavao, ako se ne varam u Puli ili tako nekom koncertu, ali vest sa recima i duhovit kakav je bio vise je licilo na to da se izvinjava zbog drugih a ne zbog sebe. Bregovicu su zamerali u Sarajevu sto nije bio aktivniji u podrsci gradu u kojem je rodjen ali se ne secam da je na to uopste odgovarao. Dovoljno govori to sto sada zivi na Dedinju a ne tamo.

 

koliko razumevanja za tuznu barku (olivera), a glina i petrinja (pbg) ... nah

bas me interesuje motivacija

 

kad vec pisem, zbog pbg-a, slazem se sa marsalom, bora je bio onaj cetnik sto besposlicari pored tezge gde se prodaju kasete pored autobuske u beogradu, ali velika otezavajuca okolnost je sto jeste bio mega popularan

 

Quote

vazda je gore kad je taj šovinizam zaogrnut u neko ruho kao ozbiljne poezije ili neke duhovnost tipa ona Nogova brljavljenja o "nenamirenoj krvi" ili kad popovi krenu sa raznoraznim zavjetima, moštima i ostalo nego kad BČ krene da brljavi proizvode njegovih alkoholnih trovanja

 

ne znam ... ipak bolje ovde o muzici

Edited by cedo
  • Wub 1
Link to comment

potpuno suludo. sin, 6. ti razred, vratio se iz skole i pevusi: tad sam bio mlad. njega muzika ne interesuje. kaze da je njegova " ekipa" pevusila pesmu ceo dan. culi od osmaka. ja vise nista ne razumem.

  • +1 3
  • Haha 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...