Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

na borinu vodenicu ide još jedan detalj, posle hajpa oko albuma istina, a naročito oko pesme pogledaj dom svoj anđele(za koju lično smatram da zaslužuje mesto u školskom programu za srpski jezik) bio je veliki pritisak da se bora primi u udruženje književnika srbije(jeste pesnik, nije književnik, ima knjigu, nema knjigu…) koje je uz sanu bilo stub renesanse na kojoj je zajahao milošević

 

jbg sediš u klubu književnika sa momom kaporom, đogom/nogom, raketićem, komnenićem

 

image.gif.4b4bc6316170a4dcefc81242737ce908.gif
 

e

dok sam tražio gif zaboravio sam da sažmemtm

jbg zanoćiš u kafani sa džeparošima, šibicarima i šanerima

nije čudo kad kući kreneš gologuz

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
12 minutes ago, Heaviside said:

 

Živeo sam relativno blizu Taša, a tu sam i studirao 3 godine i viđao sam ga često zarozanog, musavog, smrdljivog sa nekom torbom iz koje vire kladioničarske liste. Tužno je izgledao. Nisam ga nikada percipirao kao zlotvora nego kao prolupalog lokalnog pijanca i kockara na sitno koji je popušio priču kao i verovatno većina ili makar veliki broj mojih sugrađana. Zapravo sam mislio da ima dobru dušu. 

 

 

Nosio je neki kačket kladionice Lavovi, kao da ga je iz nekog požara izvukao. Horor.

  • Haha 2
Link to comment
Just now, kralj said:

 

Nosio je neki kačket kladionice Lavovi, kao da ga je iz nekog požara izvukao. Horor.

Ma da, ništa bolje nije izgledao od Tarzana i ostalih lokalnih alkosa koji su spavali na tezgama na pijaci. 

Link to comment

Ko je onaj sa dugom bradom i wannabe Duško Ivanović frizurom koji ide po BG i svira gitaru?

 

Mora neko znati na koga konkretno mislim :D

Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Ma da, ništa bolje nije izgledao od Tarzana i ostalih lokalnih alkosa koji su spavali na tezgama na pijaci. 

 

To mu je bio najgori period, kasnije se izvukao i sredio. Oženio mnogo mlađu pa ga je ona dovela u red. On je sa 60 godina bio u boljem stanju nego sa 45. Imao je od 2019. mnogo zdravstvenih problema, ali je uspeo da sakrije od javnosti.

  • +1 4
Link to comment
22 minutes ago, Milošica said:

Nije mi se dopao taj intervju, sa njegove strane naravno.

 

Bio je na njenu konstataciju kako ga mnogo mladih u Srbiji sluša, neki odgovor u fazonu: "blago njima". Ili sam ja to protumačio s negativnom premisom...

 

Ne znam šta da mislim o Oliveru, da li je iskreno gajio mržnju do kraja života.

 

 

 

Da si od njega cuo reci mrznje, pa da i razumem pitanje. Od Olivera nismo culi stihove o drugim narodima, pa je dobio etiketu i da je sovinista. A i kreten je sto se drzi svoje reci. :laugh:

 

Zato je Bora emotivac, u zanosu ce reci svasta, ali sve to nije bitno..

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment

Nisu potrebni stihovi. Ali kao što rekoh, ne znam je li mrzeo ili ne. Ponašanje u tom intervjuu je bilo bespotrebno nadmeno. I da, jeste dao odgovor "bilo je dobrih ljudi u Beogradu". Može se dvojako tumačiti, nadam se da je to samo njegovo prisećanje na tadašnji BG i ljude u njemu.

 

I nije kreten što se drži svojih reči. Ne spinuj.

Edited by Milošica
  • Hvala 1
Link to comment

Imao je BČ zdravstvenih problema i kad se poslednji put skidao sa alkohola (mada je to oduvek bio predmet zavere - kad god vidiš Boru, prvo mu gledaš u flašu koju ima na stolu). Fasovao je i tad bolnicu, početkom veka, na nekoliko meseci. 

Dugo je posle navodno pio samo bezalkoholno pivo, koje se tek pojavilo. Dešavalo mu se da ima po 5-6 flašica tog sranja za stolom.

Edited by kralj
Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

Nisu potrebni stihovi. Ali kao što rekoh, ne znam je li mrzeo ili ne. Ponašanje u tom intervjuu je bilo bespotrebno nadmeno, a rekao bih i bezobrazno. I da, jeste dao odgovor "bilo je dobrih ljudi u Beogradu". Može se dvojako tumačiti, nadam se da je to samo njegovo prisećanje na tadašnji BG i ljude u njemu.

 

I nije kreten što se drži svojih reči. Ne spinuj.

 

 

Da, proglasen je kretenom sto je odrzao rec i nije gostovao u Srbiji.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

 

Da, proglasen je kretenom sto je odrzao rec i nije gostovao u Srbiji.

Ali ta Tsaieva uvreda Oliveru nema veze sa "držanjem reči". Može čovek održati reč da će ubiti, pa to nije za pohvalu.

 

Nisam Tsaiev advokat, ali kapiram da smatra da je normalno u trenutku besa reći nešto i nakon godina omekšati i shvatiti da ipak ne živimo 90e.

Edited by Milošica
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Milošica said:

Ali ta Tsaieva uvreda Oliveru nema veze sa "držanjem reči". Može čovek održati reč da će ubiti, pa to nije za pohvalu.

 

Nisam Tsaiev advokat, ali kapiram da je smatra da je normalno u trenutku besa besa reći nešto i nakon godina omekšati i shvatiti da ipak ne živimo 90e.

 

Da, to je ista kategorija, neko se zarekne da ce ubiti, neko da nece odrzati koncert. I posle pricas o spinovanju. Nemoj, molim te..

 

Link to comment

Nebitna je kategorija. Uzmi nešto u toj "kategoriji" koncerta. 

 

Naglašavam samo koliko je "držati reč" u tom konteksu nevažno. Pa i sam si tom podelom u kategorije to istakao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...