Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

2 minutes ago, Tsai said:

Ja bih reko da su Balasevic i Cola ubedljivo najbolje ishendlovali. Oliverovo je budalastina. Zasto ne bi svirao negde gde ima fanova i normalnih ljudi?

 

Zato sto covek dosledno drzi do nekih svojih principa i svoje reci. Prava retkost nazalost.

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

Ja bih reko da su Balasevic i Cola ubedljivo najbolje ishendlovali. Oliverovo je budalastina. Zasto ne bi svirao negde gde ima fanova i normalnih ljudi?

 

Što se mene tiče i Merlin je dobro ishendlovao. Za vreme rata jasno je bio opredeljen i uz svoj narod, pevao stvari koje su dizale moral njegovoj vojsci. Posle rata shvatio da život ide dalje i normalno se ponašao, došao u Srbiju hiljadu puta i odlično je primljen. Tako i treba da bude.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, harper lee said:

 

Govorim o ljudima koji su imali publiku i bili voljeni na nivou SFRJ, ljudi poput Balasevica, Corbe, Olivera Dragojevica, Zdravka Colica, Bregovica, Neleta Karajlica, Davorina Popovica, Merlina i tako tih likova. Rimtukituki je lokalni projekat za koji ogromna vecina ljudi van Beograda nikada nije ni cula ni kad su bili projekat a kamoli pre toga, oni nemaju nikakve veze s ovim. Ovi nabrojani su imali ogromnu publiku od Slovenije do Makedonije i njima nije bilo nimalo lako da iz tih odvratnih vremena izadju "suvih nogu" i sa licnim dostojanstvom koje bi im omogucilo da i danas budu rado vidjeni gosti u svim tim sredinama i svi su to pokusavali da rese na svoj nacin. Oliver Dragojevic je to mozda najpostenije resio, nikada nije javno pominjao ratne stvari ali se zarekao (i to odrzao) da nikada vise nece nastupati u Srbiji.

 

Kakav Rimtukituki, oni su mogli da pricaju da su videli vukodlaka i niko ih ne bi ni primetio.

 

 

Rimtutituki je Tviter zajednica pre Tviter zajednice.

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
6 minutes ago, Tsai said:

Ja bih reko da su Balasevic i Cola ubedljivo najbolje ishendlovali. Oliverovo je budalastina. Zasto ne bi svirao negde gde ima fanova i normalnih ljudi?

Mislim da je jedna od verzija koju je neko njemu blizak izneo da je JNA uništila neki brodić njegovog tasta i da mu se tad zakleo.

 

Drugu verziju koja sam negde pročitao je da mu je Torcida zabranila.

 

A i da je prosto držanje do stava, debelo se ne slažem sa Džimijem. Jako je bitno kakav je stav u pitanju. Ranije sam gledao sa odobrenjem na tu Oliverovu doslednost, ali više ne. Kako sam nedosledan :fantom:

Edited by Milošica
Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

 

Zato sto covek dosledno drzi do nekih svojih principa i svoje reci. Prava retkost nazalost.

 

To sto se neko drzi principa ne znaci samo po sebi nista. Cuj, nece da svira u nekoj zemlji a zna da ima gomilu fanova tamo. Kreten

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, harper lee said:

 

Govorim o ljudima koji su imali publiku i bili voljeni na nivou SFRJ, ljudi poput Balasevica, Corbe, Olivera Dragojevica, Zdravka Colica, Bregovica, Neleta Karajlica, Davorina Popovica, Merlina i tako tih likova. Rimtukituki je lokalni projekat za koji ogromna vecina ljudi van Beograda nikada nije ni cula ni kad su bili projekat a kamoli pre toga, oni nemaju nikakve veze s ovim. Ovi nabrojani su imali ogromnu publiku od Slovenije do Makedonije i njima nije bilo nimalo lako da iz tih odvratnih vremena izadju "suvih nogu" i sa licnim dostojanstvom koje bi im omogucilo da i danas budu rado vidjeni gosti u svim tim sredinama i svi su to pokusavali da rese na svoj nacin. Oliver Dragojevic je to mozda najpostenije resio, nikada nije javno pominjao ratne stvari ali se zarekao (i to odrzao) da nikada vise nece nastupati u Srbiji.

 

Kakav Rimtukituki, oni su mogli da pricaju da su videli vukodlaka i niko ih ne bi ni primetio.

 

 

Da se malo loosely nastavim....

Chorba je tu meni neko ko je prosto potonuo u tezak alkoholizam. Ne pricham o anti SPS ali pro SPO (ja to tako nekako vidim) javnom nastupu kao negativnom, jer meni to ne smeta, ali mislim da se nekako osecalo da je chovek kakav je nekad bio prosto pao u teshku verziju bolesti zavisnosti. Meni on vishe nije bio autentichan, if that makes sense, i iz tog razloga mi je bilo postalo neprijatno da ga pratim pa celog mog odraslog zivota. Ne zbog politichkog stava, koji mi je bio blizi od Balashevicevog iz apologetske faze, koja mi se nije svidjala ali sa Balashevicem nisam imala tu nelagodu jer Balashevic je uspeo da ostane dosta veran sebi.

 

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Tsai said:

 

To sto se neko drzi principa ne znaci samo po sebi nista. Cuj, nece da svira u nekoj zemlji a zna da ima gomilu fanova tamo. Kreten

 

Vrlo ruzan komentar sa tvoje strane. Oliver ti nista nije lose uradio, bio bi elemntarni red da postujes tudje odluke..

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

 

Vrlo ruzan komentar sa tvoje strane. Oliver ti nista nije lose uradio, bio bi elemntarni red da postujes tudje odluke..

 

Nisam mu ni ja nista lose uradio pa me je uskratio koncerta

Link to comment
15 minutes ago, Tsai said:

Ja bih reko da su Balasevic i Cola ubedljivo najbolje ishendlovali. Oliverovo je budalastina. Zasto ne bi svirao negde gde ima fanova i normalnih ljudi?

 

Pricala je njegova zena o tome u jednom intervjuu nakon sto je Oliver umro, obecao je tastu sa kojim je zajedno gledao na TV-u kako tastova barka koju je ovaj pravio i doterivao 20 godina gori u dubrovackoj luci. Kad je prepoznao svoju barku mator covek je poceo da place i ovaj mu je tada obecao da nikada vise nece nastupati u Srbiji, sto je i odrzao. Pricam ovo zato sto ljudima tesko ulazi u glavu da su to i za njih bile duboko licne stvari, kao sto su bile za sve nas. Terezi Kesoviji je banda zapalila kucu u okolini Dubrovnika, cuvene su scene kad su se neki novinari na patriotskom zadatku slikali u njenom bazenu i hvalili se time po srpskim medijima. Ona je i pored toga dosla i pevala u Beogradu. Za Davorina Popovica su srpski mediji govorili da je imao logor za Srbe u Sarajevu u kojem ih je mucio i ubijao, on je takodje presao preko toga i pevao u Beogradu. Jednostavno, svaka odluka je bila njihova licna stvar i doneli su je onako kako su osecali da treba, nije na nama da se time bavimo.

 

Po meni su najbolje hendlovali Cola i Bregovic, Balasevic je po tom pitanju ispao licemer. Doduse, i on se izvinjavao, ako se ne varam u Puli ili tako nekom koncertu, ali vest sa recima i duhovit kakav je bio vise je licilo na to da se izvinjava zbog drugih a ne zbog sebe. Bregovicu su zamerali u Sarajevu sto nije bio aktivniji u podrsci gradu u kojem je rodjen ali se ne secam da je na to uopste odgovarao. Dovoljno govori to sto sada zivi na Dedinju a ne tamo.

Edited by harper lee
  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

Nije vise, umro je 2018 godine

Zar nije dva puta umro?

 

 

 

Kakva je ovo pesmetina. Ko voli taj sentiment, a prosečan Oliverov tekst mu je patetičan, ova pesma je za tu osobu. @duda probaj ovo npr.

 

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

tereza je izgubila mnogo vise od kuce i bazena. kuca je bila u cavtatu. i u njoj vrlo, vrlo bogata muzicka arhiva.

 

poz

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

kao neko ko je uveo rimtukituki u diskusiju red je da pojasnim, njih sam iskoristio isključivo kao antipod baji malom knindži, a ne kao muzičke stvaraoce. mada bi meni i kao takvi el. org., brejkersi i ekv odneli prevagu nad ribljom čorbom

prosto više su odgovarali mom kako tadašnjem, tako i sadašnjem muzičkom ukusu

 

bio je i bmk, a bili su i rtt, svako je mogao da bira


 

a mogao je i da ne bira(kao bajaga npr) nego se povuče u stvaralačku hibernaciju

  • +1 9
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...