Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

I prvi post u spojleru radnikov.

 

Čovek koji je bukvalno definicija bratstvojedinstvo razmišljanja je nekakav relativizator koji izaziva razočarenje u ljudski rod.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
3 hours ago, James Marshall said:

Ne znam, možda loše čitam, iskreno meni ova Balaševićeva gora uvreda za Slovence nego Borina, Bora ih je ispsovao na pasja kola i nazvao konjušarima, ĐB ih je namazao govnima grđe, nazvao ih je robovima/životinjama (šta god se drži u kavezima) i rekao da su nacisti bolji od njih. 

 

Naravno da je gora. Pisao sam u prvom tekstu ovde o tome, Balasevic je prosto bio dovoljno pametan da u jednom trenutku sidje sa tog politickog ringispila shvativsi koji je pravac najbolji za njega a mozda i shvativsi da ga je pre toga povuklo i da se zajebao. Boru je, kao sto Rambo rece, bilo sramota da se vadi ili mu sujeta nije dozvoljavala da okrene curak pa je svoje nacionalisticko isprdjivanje pokusavao da otpise na salu, komiku i zezanje.

 

Zato sam rekao da sve to vise odavno nikakve veze nema, razlika izmedju Bore i mnogih drugih koji su u to strasno i opasno vreme pricali i radili svasta je samo u tome sto on nije bio dovoljno savitljiv, lukav i namazan opsenar koji bi naterao publiku da zaboravi sta je sve pricao. Od tih regionalnih velicina najbolje su prosli oni koji su bili pametni da nista ne progovore, sto je takodje neka vrsta licemerja i kukavicluka ali je razumljiva. U podeljenim zajednicama za nekog ko zeli da bude "iznad situacije" nema dobrog resenja.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
22 minutes ago, pbg12345 said:

@kralj

evo nekoliko priemra sege i relatvizovanja

i to brzim prolaskom kroz topik i bez izvlacenja kvotova iz duzih postova 

  Reveal hidden contents

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Citirao si me, pa da odgovorim - niko ne relativizuje njegove svinjarije, nego ih ocenjujemo onako kako ih vidimo, a to je da njegova lupetanja nisu bila ni blizu toliko strašna i huškačka kako se predstavljaju i on ne može da se poredi sa Šešeljem, Rokijem Vulovićem i sličnima.

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment

Neko je pitao dje ta relativizacija. 

 

Neko je bio na Rimtutituki, neko drugi je pevao "Cuti, cuti, Mujo, ubicu te ja", ali sve je to iz perspektive vecnosti sasvim svejedno, jer jednostavno U PODELJENIM ZAJEDNICAMA NEMA DOBROG RESENJA.

 

¯\_(ツ)_/¯

Edited by Turnbull
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Ako bih smeo da tumacim nekoga koga nisam poznavao licno samo na osnovu njegovog javnog delovanja i ponasanja, rekao bih da je Borina tragedija bila u tome sto je u sustini bio Jugosloven ili recimo to tako "latentni Jugosloven". Slom Jugoslavije je lomio i slomio sve nas na razlicite nacine. 

  • +1 6
Link to comment
14 minutes ago, pbg12345 said:

 

 

@kralj

evo nekoliko priemra sege i relatvizovanja

i to brzim prolaskom kroz topik i bez izvlacenja kvotova iz duzih postova 

  Reveal hidden contents

 

 

 

 

 

 

 

ne trazim niciji ban, ne znam cemu takvo podmetanje

i cemu takav post uopste, pogotovo od nekog ko po pravilu (makar mi je takvo secanje sa sporta) nije uvek i po svaku cenu deo mase koja dize ruku, dize obadve

 

Pa ban sam tražio ja.

Ništa ti nisam podmetnuo, samo vidim da ne dozvoljavaš da se ljudi na topiku koji pripada podforumu muzike, bave čovekom koji je pre svega muzičar i pesnik, a tek na nekoj proširenoj CV verziji: nacionalista, alkos, kockar i navijač. Ban je bila samo sarkastični hint da bi shvatio apsurdnost svog angažovanja na ovoj temi.

 

Napisao sam već, meni se i njegova muzika mahom zgadila, kako mu je rasla i progresirala faza u kojoj je izigravao besprizirnog pajaca i otužne marionete u rukama nekih meni jako omraženih političara. Ipak imam puno razumevanje za ljude koji ga se sećaju u skladu sa vlastitim filterima. Niko te ne sprečava da otvoriš temu na deponiji: Četnik sa gitarom ili rokovnikom.

 

Pride, ne vidim nikakvu relativizaciju u ovim citatima, ali to je samo zato što po pravilu ne ulazim u motive nečijeg nacionalizma. Potpuno mi je nebitno da li je poreklo u egzibicionizmu, ideologiji, šali ili izlazu na more. Sa druge strane, činjenica je da dometi nacionalizma BĐ nisu dosezali od Toze grka do Tašmajdana. Nije on bio ni na pišomlaz Tompsonu i BMK. Na četničkim skupovima sigurno se ne intonira Kad sam bio mlad ili pravila-pravila. 

Link to comment
25 minutes ago, pbg12345 said:

prilicno sam siguran da

Poenta mog komentara je u reči “iskreno” (a kao suprotnost svesnom učitavanju), i ticala se čitanja postova ovde na temi.

 

Ponoviću, ova tema uopšte nije o Bori Đorđeviću, nego skup vrlo ličnih upisa o našim životima i identitetima sa njim u vezi.

U tom smislu - svi ste (smo) u pravu, i svi imate pravo na svoje viđenje, svoje uspomene i svoje asocijacije.

Bile one nostalgične, ružne ili čak jezive.

Sve je to istina, samo plasirana u delovima.

 

@Milošica kratki tvoji postovi na poslednje 3-4 strane teme imaju taj vajb. 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
3 minutes ago, harper lee said:

Ali, Rimtukituki, jebo te.:laugh:

 

Onom malom svaka chast mnogo mi je pozitivan, ali ne vidim ga sad kao nekog pesnika sredine sa podeljenim zajednicama posto za pochetak u Hrvatskoj, za razliku od Srbije, ima samo jedna zajednica.

Link to comment

Jonas Brothers Gymnastics GIF by NBC

Kakva gimnastika da se opravda naci šaban koji je imao par dobrih albuma pesama uz koje su odrasli ili skoro je*ali.
Odvojite umetnost od umetnika, neće vam to narušiti sopstvenu sliku.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
3 minutes ago, Mel said:

 

Onom malom svaka chast mnogo mi je pozitivan, ali ne vidim ga sad kao nekog pesnika sredine sa podeljenim zajednicama posto za pochetak u Hrvatskoj, za razliku od Srbije, ima samo jedna zajednica.

 

Ma, poenta ovog pbg-ovog zaseravanja topika i nicim izazvanog uletanja ove pojave sa Burundija uopste nije Bora Djordjevic i to ko je on bio i sta je pisao, kao sto nikad nije na ovakvim topicima. Poenta je da oni zele za sebe partizansku spomenicu jer su "slusali Rimtukituki" a niko ih se do sada nije setio, pa koriste svaku priliku da nam "objasne" kako su uvek bili na "pravoj strani".

 

Shvatili smo, jebo te. Nas ste ubedili, jos samo da ubedite sebe. Nije svaki topik o vama i o tome gde ste bili pre 30 godina. Koga boli kurac.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
16 minutes ago, pt 2.0 said:

 

@Milošica kratki tvoji postovi na poslednje 3-4 strane teme imaju taj vajb. 

Imaju, ali nisam.

 

Sutra ću biti pakleno pijan pa se možda vidimo. Msm forumski :D

  • Haha 1
Link to comment
15 minutes ago, Mel said:

 

Onom malom svaka chast mnogo mi je pozitivan, ali ne vidim ga sad kao nekog pesnika sredine sa podeljenim zajednicama posto za pochetak u Hrvatskoj, za razliku od Srbije, ima samo jedna zajednica.

 

Govorim o ljudima koji su imali publiku i bili voljeni na nivou SFRJ, ljudi poput Balasevica, Corbe, Olivera Dragojevica, Zdravka Colica, Bregovica, Neleta Karajlica, Davorina Popovica, Merlina i tako tih likova. Rimtukituki je lokalni projekat za koji ogromna vecina ljudi van Beograda nikada nije ni cula ni kad su bili projekat a kamoli pre toga, oni nemaju nikakve veze s ovim. Ovi nabrojani su imali ogromnu publiku od Slovenije do Makedonije i njima nije bilo nimalo lako da iz tih odvratnih vremena izadju "suvih nogu" i sa licnim dostojanstvom koje bi im omogucilo da i danas budu rado vidjeni gosti u svim tim sredinama i svi su to pokusavali da rese na svoj nacin. Oliver Dragojevic je to mozda najpostenije resio, nikada nije javno pominjao ratne stvari ali se zarekao (i to odrzao) da nikada vise nece nastupati u Srbiji.

 

Kakav Rimtukituki, oni su mogli da pricaju da su videli vukodlaka i niko ih ne bi ni primetio.

Edited by harper lee
  • +1 2
Link to comment

Ja bih reko da su Balasevic i Cola ubedljivo najbolje ishendlovali. Oliverovo je budalastina. Zasto ne bi svirao negde gde ima fanova i normalnih ljudi?

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...