Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

4 minutes ago, morgana said:

 

to ide jos od sezdesetih.

preporucujem knjigu radine vucetic 'monopol na istinu' primarno o cenzuri u sfrj, ali vrlo organizovano i o nacionalistickom diskursu u kulturi.

osamdesetih je brana pukla, da.

ma iluzorno je uopste raspravljati o tome i banalizovati raspravu dokazivanjem neceg sto je neupitno

argumentacija koja se koristi kontra toga je bukvalno ona ranojutarnja sa pinka i hepija

to je nivo diskusije, gde cinjenice nemaju nikakvu vrednost, vec se iskljucivo sve sagleda kroz emotivni dozivljaj nekog/neceg

a kad je tako, "nasi" nikad ni za sta nisu odgovorni, a ko tvrdi drugacije, govnar je i ustasa koji mrzi srbe

 

sa druge strane da pisemo o nekom hrvatskom autoru koji je tako nesto pevao i porucivao srbima proteranim u oluji, nikom ne bi na pamet palo da to svodi na nivo sege i zajebancije

  • +1 4
Link to comment

Koliko si ti bezobrazan čovek i koliko ne umeš da diskutuješ sa neistomišljenicima.

 

Odmah neka učitavanja i moralisanje drugim forumašima.

 

  • +1 7
  • -1 2
Link to comment

bukvalno, egzemplar učitavanja. Sa takvim osobama ne treba ulaziti u diskusiju

 

a najveći bezobrazluk je učitavanje pink i hepi argumentacije neistomišljenicima. 

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
10 minutes ago, James Marshall said:

Apropo tog njegovog dijela karijere, već sam rekao šta sam mislio i da mi je bilo gadno to i gledati i da mi je izašao iz fokusa i da bukvalno nisam ništa u vezi sa njim pratio od neke 2003-4. da kažem, do tad sam onako ovlaš ispratio ako je bilo šta novo ali htio bih ovo da dodam.

Taj njegov nacionalizam je bio sav nekako nikakav, jadan, u ritama, to kako se on oblačio, u neke dresove, šajkače sa plehanim kokardama, ti stihovi, to je bilo bukvalno peta liga, vašarsko-cirkuski kič najnižeg kvaliteta. Ne opravdava ga to, naravno, nego više govorim o tom "impaktu", to koga je to privlačilo ili nedobog opredjeljivalo za tu ideologiju, taj ravnogoraški populistički panađur, taj je opet vjerovatno više u glavi imao one Simovićeve citate iz Boja na Kosovu, ili govorancije Vuka manitoga, ili Šešeljeve baljezgarije, na kraju krajeva i tog BMK, a vazda je gore kad je taj šovinizam zaogrnut u neko ruho kao ozbiljne poezije ili neke duhovnost tipa ona Nogova brljavljenja o "nenamirenoj krvi" ili kad popovi krenu sa raznoraznim zavjetima, moštima i ostalo nego kad BČ krene da brljavi proizvode njegovih alkoholnih trovanja.

Ok, možda sam slab na njega i njegov prvi dio karijere, ali prvi opis na te njegove ispade i budalaštine bi bio "jadnost", ta jeftina kosplej teturanja čovjeka koji je u konstantnom delirijum tremensu, mnogo je većih zala bilo koja su se prodavala za nekakvu ozbiljnu umjetnost. 

jedini problem sto je to danasnji pogled na boru djordjevica

ili od pre 10, 20, pa i 30 godina

 

ali, 1991, 1992, narocito srbima u krajini/bosni bora djordjevic nije bio to sto opisujes

vec megapopularni rok muzicar iz srbije/beograda, koji zajedno sa krajiskim muzicarima mindjusarima/bmk normalizuje  pozdravlja to sto se radi

  • +1 3
Link to comment

Da se banuje taj što je Borin nacionalizam sveo na nivo šege i zajebancije, pbg se ne šali. Pritom se plašim da ima municiju da se sa tim forumašem još dugo obračunava, bez obzira što se ovaj pravi mrtav.

 

Edited by kralj
Link to comment
1 minute ago, Turnbull said:

Milosica, Klacar PPPa. :tongue:

Ja sam Klačer PPPa

Edited by Milošica
Link to comment
38 minutes ago, garcia said:

vraćamo vam knjige her Gras...

 

Tačno. S tim što je her Gras aktivno pozivao na bombardovanje i ubijanje, pretpostavljam da u onoj Maršalovoj podeli her Gras spada u ozbiljno zlo jer je i njegova umetnost ozbiljna, a i on je ozbiljan čovek.

Link to comment
25 minutes ago, Filozof manijak said:

učitavanje pink i hepi argumentacije neistomišljenicima. 

možda je on iskreno samo to u stanju da vidi u onome što pročita, i ništa izvan toga?

 

12 minutes ago, Milošica said:

Ja sam Klačer PPPa

moram da te pitam da li si trezan na ovoj temi?

sumnjiv si mi.

 

(interesantna je tema zato što solidan broj forumaša govori o sebi i svom životu sećajući se bore đorđevića. 

a mislim da niko nije, ni izbliza potpuno, obuhvatio njegovu ličnost, život, a ni ono što stoji iza dela. 

niti će, i tako je najbolje.

život nekog čoveka je veći i širi od svega što o njemu možemo znati. čak i kad se raspadao pred očima miliona, zajedno sa jednom zemljom.)

 

EDIT: i sama sam napisala bila ogroman post o njegovim ranim albumima i ogromnoj traumi koja se parelelno sa njihovim slušanjem u jednom ambijentu dešavala u mom dečijem životu, ali sam onda većinu tog posta obrisala kao previše ličan, od teme odvojen, i zapravo neumesan drift. 

cenzurisani ostatak sam postovala.

Edited by pt 2.0
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

moram da te pitam da li si trezan na ovoj temi?

sumnjiv si mi.

Možeš slobodno bez "na ovoj temi" :D

 

Kad se zajebavam - alkohol to može da pojača, ali na "ozbiljne" postove ne utiče.

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Tako je i Bora počeo sa tinjakom, nemoj da ideš njegovom ulicom...  :ph34r:

Možda otkrijem Turnbullu svoj RL identitet :ph34r:

Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

Možeš slobodno bez "na ovoj temi" :D

eh sad, ne znam za to. ali ovde na temi imam taj utisak u više tvojih postova. :)

Link to comment
6 minutes ago, pt 2.0 said:

eh sad, ne znam za to. ali ovde na temi imam taj utisak u više tvojih postova. :)

Ako te ne mrzi izdvoj nekoliko, ne znam na šta misliš.

Edited by Milošica
Link to comment
15 minutes ago, pt 2.0 said:

možda je on iskreno samo to u stanju da vidi u onome što pročita, i ništa izvan toga?

 

prilicno sam siguran da i ti itekako vidis naprednjacki, odnosno vucicev unapredjeni seseljizam, koji se uspesno praktikuje na rezimskim medijima 24/7, a najjace u udarnim jutarnjim/vecernjim terminima gde nista nije onako kako jeste

ne rade oni to iz filozofskih pobuda da je sve podlozno preispitivanju i promisljanju, vec da bi apsolutno sve obesmislili, da istina postane laz, a laz istina

 

to je bukvalno preplavilo srbiju i uvuklo se u sve pore

 

 

sto se aktuelne teme tice, ponavljam, niti insistiram da neko deli moj sentiment prema bori, niti insistiram na tome da taj period borine karijere svima uopste mora biti bitan

jedino na cemu insistiram je da pozive na pljacku i paljenje u vreme dok se ljudima zaista pale i pljackaju kuce ne relativizujemo i ne nazivamo segom i zajebancijom

posebno bi tako nesto ocekivao od ljudi kojima (sa razlogom) smeta kaligulino "bockanje"

 

 

ti dvostruki standardi i potpuno odsustvo moci da se ne prihvati, vec uopste stekne uvid u pogled sa "druge strane", me cini prilicno razocaranim u ljudski rod

 

@kralj

evo nekoliko priemra sege i relatvizovanja

i to brzim prolaskom kroz topik i bez izvlacenja kvotova iz duzih postova 

Spoiler
On 4. 9. 2024. at 23:38, radnik said:

Nije to huskanje. 

Vise neki neukusni humor, sprdnja... sa stvarima sa kojima se (pristojni ljudi) ne sprda. 

Meni na to lici, nema tu mrznje. 

 

On 4. 9. 2024. at 23:54, Milošica said:

Apsolutno.

 

Samo se treba vraćati na onaj odličan post (pri tome mog neprijatelja) harpera.

 

21 hours ago, napadaj said:

Bora sigurno nikoga nije inspirasao da isuče sataru i zaleti se na bosansku i hrvatsku nejač.

 

21 hours ago, Micko8 said:

Dobro Bora jeste imao te izlive nacionalizma kroz svoju karijeru ali nije to bio neki nivo Tupsona, gde je pozivao na klanje ili proslavu klanja hrvata ili muslimana. Meni je to vise izgledalo kao neka sprdnja kod njega.

 

15 hours ago, Milošica said:

Izgleda da mnogi umetnici iznose mišljenja više iz nekog egzibicionizma, a manje iz uverenja :D

 

4 hours ago, Milosh76 said:

A ustvari to je njihov nacin da reaguju na situaciju sa Slovenijom pocetkom devedesetih. Posto su bili umetnici, pesnici, onda su kroz pesmu govorili sve, pa i politicke stavove. Bora malo manje suptilno, ali sustina je ista.

Motiv je drugaciji, Djoletu je bilo vise zao, a Bori drago, a opet to ne menja cinjenicu da su obojica bili voljeni u Sloveniji i tada i dan danas.

 

3 hours ago, Filozof manijak said:

ne bih da pravdam nikog, ali tada su bila smutna vremena...

Mnogi su povedeni tadašnjom propagandom slično mislili o Slovencima, Hrvatima, Muslimanima. Kasnije se pokajali što su bili zavedeni mržnjom. Ovo govorim o običnim ljudima iz svoje okoline. Kapiram da ni umetnici nisu bili pošteđeni izliva probuđenog nacionalizma u mozak. Meni je bitno da su se kasnije pokajali zbog svojih gluposti

 

ne trazim niciji ban, ne znam cemu takvo podmetanje

i cemu takav post uopste, pogotovo od nekog ko po pravilu (makar mi je takvo secanje sa sporta) nije uvek i po svaku cenu deo mase koja dize ruku, dize obadve

Edited by pbg12345
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...