Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

negde polovinom osamdesetih postane bora clan uks na osnovu dve-tri objavljene zbirke pesama, i tu zacvile mnogi neki uvazeni i ustavljeni clanovi. slicnu mesavinu ponosa i likovanja sam osetila samo jos kad je dilan dobio nobela.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 2
Link to comment
55 minutes ago, *edited by mod said:

Bora Čorba je davno umro još u prošlom veku. Ovo danas je umro neki Borisav iz Čačka sa prebivalištem u Ljubljani.

 

To je to.

 

Za mene je Riblja čorba bila mrtva od kako je Rajko Kojić izbačen iz grupe. Do tad su bili ZZ Top, od tada Scorpions, a ja mrzim Scorpions.

 

Ali evo sedim pred praznim papirom i ne znam koju pesmu da linkujem od svih čudesa koja je Bora ostavio. Ne mogu samo jednu, malo je

 

 

 

 

  • +1 4
Link to comment
36 minutes ago, Filozof manijak said:

Ja bih pre rekao da je on bio na liniji SPO-a čestitoga Vuka, a ne u radikalskom vagonu.

Opet, bez obzira na njegove nacoške političke stavove, pesme koje je ispevao su mi obeležile detinjstvo. 


Ma to otprilike. On je uvek nosio patinu nase verzije rednekovstine, nepodnosenja dobro kad ti neko kaze da ne zeli tvoj nacin zivota vise, pa ga onda izvredjas na mrtvo.

Svi odlaze, pa da im iz resentmana kaze da su «becki konjusari», bez ulaska u validnost njihove perspektive kao zeni koja ostavlja da kaze da je kurva umesto da se zapita ima li neki razlog.

Da je stvarno autenticni nacos, ne bi ga primili nazad.

Lepo je pevao ljubavne balade, iako su vecina nosila macho patetiku.

Nije on mene puno iznenadio gde je skrenuo. Nekako je bilo logicno. Negde mislim da je on hteo da se izmakne zbog tragedije u njegovom zivotu, a gde bi drugde mogao nego u Sloveniju.

 

Meni ce ostati kako smo ga stetali kad se u pauzi predavanja sjurimo na pljesku kod Nislije kako se vraca veseo nacrvrcan u Knez Danilovu.

 

Neka mu je laka zemlja.

Edited by Moonwalker
  • +1 6
Link to comment

O pokojniku sve najbolje, da ga pamtimo po lepim stvarima

 

Počivaj u miru, Boro

 

 

Edited by igoraki
  • +1 4
Link to comment

Ja sam nekako zavrsio sa Ribljom Corbom tu sa albumom sudbonosnog naziva Labudova pesma.Da l namerno il slucajno, al iz moje perspektive slusanja to i jeste bila njihova labudova pesma davne 1992. Sve nakon toga nekako nisam registrovao, otisla interesovanja na drugu stranu.

Zurke i igranke od sestog do osmog razreda i maturske veceri ce se pamtiti po Dva dinara druze, Lutka, Ostacu slobodan…

 Najdrazi album mi je rekao bih Veceras vas zabavljaju muzicari koji piju
Pocivao u miru.

  • +1 2
Link to comment

Balasevic..Dusko Trifunovic..Bora Djordjevic

 

Ljudi koji su umeli da sloze odlican stih za pesmu sa ove strane zida zaracenih naroda i ostace zanavek zapamceni.

 

Verujem da ce mu SNS sloziti lepu oprostajnu poruku..i to je otprilike jedna od gorih stvari koje je mogao da uradi sebi u poznim zivotnim godinama.

  • +1 6
Link to comment
3 minutes ago, igoraki said:

O pokojniku sve najbolje, da ga se pamtimo po lepim stvarima

 

Počivaj u miro, Boro

 

 

 

Za ovu pesmu mi je krivo što je nikad nisu ponovo snimili kako je zasluživala, nego su je u vremenskoj iznudici oterali u besmisleni fejd aut. Nešto slično desilo se i sa Nutbush City Limits kad su se pofajtali Bolan i Ajk Tarner i sprcali vreme u studiju, a pod pretnjom ugovora, pesma je morala da izađe. Posle je Tina pokušala da je ponovo snimi sa njenom novom ekipom, ali tu već nije bilo dovoljno talenta da nadoknadi izostanak dva narajcana drogirana mačora.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Moonwalker said:

Meni ce ostati kako smo ga stetali kad se u pauzi predavanja sjurimo na pljesku kod Nislije kako se vraca veseo nacrvrcan u Knez Danilovu.

 

Mun išla u Petu...

Edited by April
Link to comment

Ravnodušan prema plaču
Obožavam ilovaču
Gotova je moja muka
Pa se smejem iz sanduka
Oko mene su, u stvari
Licemeri i govnari
Svako mi za dušu pije
A znam, lažu drkadžije

ko je tu plakao
Poslo bi me u pakao

 

Počivaj u miru Boro

  • +1 8
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...