Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

6 minutes ago, Venom said:

 

Možda je bolje da se ovo prebaci negde drugde, jer je ok i da se diskutuje i da ljudi dele uspomene na lepši period pokojnika. A i o pokojniku sve najlepše, nemam problem s tim, prop'o voz da se bavimo njim.

 

Ali diskusije radi i na temu izvinjenja i treba da se izvinjava Teofilu, jer se njemu usrao u život i onda pokupio i otišao kad je trebalo da uživa ovde. Zato se njemu nikad ne bi ni izvinio, jer bi to izvinjenje imalo značaj. Slovence boli uvo već skoro 30 godina, njima je ta priča ni iz džepa ni u džep, i toliko to posipanje pepelom i vredi (ako ga je bilo, čitam to prvi put).

 

Upravo ta ideja da neki Bora Djordjevic treba da se izvinjava nekom Teofilu Pancicu je pola smehotresna a pola bolesna, niko se tu nikome nije usrao u zivot jer se politicka tezina obojice svodi na jedan glas na izborima. Svako ima pravo na svoje politicke stavove, kakvi god oni bili, to sto je Teofil bio i ostao u manjini nije Borin problem i Borina krivica. Izvinio se onima koje je direktno uvredio, nemoj mesati to izvinjenje sa nacionalistickim politickim stavovima kojih se Bora, koliko znam, nikada nije odrekao.

 

Uopste ideja da neko treba da se izvinjava nekom zato sto je taj drugi bio u manjini pa mu je zivot "upropasten" stavom vecine je najbolji pokazatelj bezmudosti i umisljenosti dela srbijanske drustvene elite koja smatra da im je narod ostao nesto duzan jer su bili i ostali nesposobni da ih ubede u dovoljno velikom broju da su njihove politicke ideje superiorne. Umesto izvinjenja ti ljudi zasluzuju samo teranje u tri picke materine nesposobne.

  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, Budja said:

 

Smela tvrdnja. Mandic se raspao odmah, pa je svirao po MESAMima i tako to jos sredinom osamdesetih. 

 

Nema njegov kreativni pad veze sa raspadom SFRJ.

Mislim da se poklopilo kada je na malo duže zaglavio u Laži zbog posledica esida. Ne znam tačan tajmlajn ali moguće da ja bas taj neki period. Posle je razvio ili manifestovao strah od velikih nastupa tako da je ta prilika verovatno otišla u nepovrat.

Link to comment

Odrekao se stavova najkasnije kad se izvinio, a verovatnije prvog dana preseljenja. To se zove poraz i zato se i izvinjavao, ali bolje bi bilo da se izvinjavao nekom drugom. A koliko je bio samo jedan glas kao i Teofil vidimo i po Rambovoj objavi - čisto sumnjam da bi Teofil uspeo da spasi muzičkog menadžera pogrešnog imena i prezimena. Svi su slobodni da rade šta hoće i da budu odgovorni za to.

 

edit: toliko od mene, da ne smetam ljudima na forumu muzika

Edited by Venom
  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, Venom said:

Odrekao se stavova najkasnije kad se izvinio, a verovatnije prvog dana preseljenja. To se zove poraz i zato se i izvinjavao, ali bolje bi bilo da se izvinjavao nekom drugom. A koliko je bio samo jedan glas kao i Teofil vidimo i po Rambovoj objavi - čisto sumnjam da bi Teofil uspeo da spasi muzičkog menadžera pogrešnog imena i prezimena. Svi su slobodni da rade šta hoće i da budu odgovorni za to.

 

edit: toliko od mene, da ne smetam ljudima na forumu muzika

 

Mesas javni uticaj sa politickom tezinom, takodje opet mesas izvinjenje narodu kojeg je Bora kolektivno uvredio sa njegovim politickim stavovima. Kapiram zasto mesas te dve stvari, trebalo mi je dosta dugo vremena da razumem odakle dolazi taj sentiment ljudi koji misle da su veci od zivota i bolji od drugih pa zasluzuju vise od drugih a ako ne dobiju treba im se izvinjavati, ali stvarno mi se ne da jos jednom da rasclanjujem tu patologiju koja je, nevezano za Boru i Teofila, unistila liberalnu i demokratsku politicku struju u Srbiji i svela je na politicku marginu.

  • +1 1
Link to comment

Samo da primetim da se u Teofilovom pasusu, nigde, ali nigde ne pominje, a kamoli zahteva ili ocekuje, nikakvo izvinjavanje, ni Slovencima, ni Srbima, niti bilo kome, a ponajmanje njemu licno. To je naprosto harperova izmisljotina.

Edited by Turnbull
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, harper lee said:

 

Mesas javni uticaj sa politickom tezinom, takodje opet mesas izvinjenje narodu kojeg je Bora kolektivno uvredio sa njegovim politickim stavovima. Kapiram zasto mesas te dve stvari, trebalo mi je dosta dugo vremena da razumem odakle dolazi taj sentiment ljudi koji misle da su veci od zivota i bolji od drugih pa zasluzuju vise od drugih a ako ne dobiju treba im se izvinjavati, ali stvarno mi se ne da jos jednom da rasclanjujem tu patologiju koja je, nevezano za Boru i Teofila, unistila liberalnu i demokratsku politicku struju u Srbiji i svela je na politicku marginu.

 

Možeš još sto puta da ponoviš da im se izvinjavao jer ih je uvredio, ali neće biti više istina. Verovatno zato i ponavljaš jer znaš i sam da nije istina, a zgodnije je nego reći ono što jeste. Izvinjavao im se jer je izgubio u igri koju je sam smislio i nije više imao kud osim da se posipa pepelom. I zato bi bilo bolje da se izvinjavao nekom drugom, jer Slovence ponavljam boli uvo odavno. 

  • +1 5
Link to comment
16 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Jedino što je crno-belo u ovoj priči je tvoje poimanje onoga što posprdno nazivaš drugom Srbijom, a što ni ne razumeš šta je, niti bi znao da definišeš. Pančićev tekst nisi razumeo, baš zbog takvog crno-belog poimanja i predrasuda prema omraženim drugosrbijancima.

 

 

Uzeo si mi post iz tastature. Naprosto nije razumeo procitano jer mu predrasude ne daju da razume inace sasvim jedonostavan i razumljiv tekst. I nazalost, nije jedini.

 

Ali ne zelim ni ja vise nikoga da smaram. Ovo je topik za pustanje muzike, sljokanje i plakanje i tako treba i da ostane. Over&Out.


 

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Onda bi i Keith Richards trebao da se izvine svetskoj javnosti za svoju konstataciju "Bez The Rolling Stones, vi ne bi ste smeli da poljubite svoju devojku na ulici", 1968.

Link to comment
4 minutes ago, Yoyogi said:

Onda bi i Keith Richards trebao da se izvine svetskoj javnosti za svoju konstataciju "Bez The Rolling Stones, vi ne bi ste smeli da poljubite svoju devojku na ulici", 1968.

 

Nidje veze sa ovim sto pricaju na ovoj temi

  • +1 4
Link to comment
10 minutes ago, Venom said:

 

Možeš još sto puta da ponoviš da im se izvinjavao jer ih je uvredio, ali neće biti više istina. Verovatno zato i ponavljaš jer znaš i sam da nije istina, a zgodnije je nego reći ono što jeste. Izvinjavao im se jer je izgubio u igri koju je sam smislio i nije više imao kud osim da se posipa pepelom. I zato bi bilo bolje da se izvinjavao nekom drugom, jer Slovence ponavljam boli uvo odavno. 

 

Uopste ne govorim o njegovim licnim motivima jer o njima znam koliko i ti - nista. Govorim o tome kome se izvinio i zasto, to je konkretan podatak. Zasto bi se izvinjavao Teofilu jer je Slovence nazvao beckim konjusarima? Koliko ja znam Teofil nije Slovenac. Ne znam za sta drugo bi mu se izvinjavao. Ni ja ne trazim od Teofila da mi se izvinjava jer je zaradjivao na sticovanom kursu u Dafinment banci, projektu najvece pljacke gradjana u istoriji Srbije, a ja nisam. Covek se snasao, good for him.

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Midžeta said:

 

Nidje veze sa ovim sto pricaju na ovoj temi


Bora je imao uticaj na SFRJ javnost pa i na kulturu. U proporciji nase svetske malenkosti i beznacajnosti.
Minorno prema onome koliko je Keith Richards imao za celu planetu.

Link to comment

 

3 hours ago, Nikodije said:

Kao što sam siguran da Bora ništa protiv Slovenaca nije imao ni kada ih je zvao bečkim konjušarima.

 

Kao što si siguran da ni Hrvoje  ništa protiv Srba nema kada ih u nastupu sprdanja i šaljenja zove Ciganima, jel da?

 

“Mi smo im državu dali, kod Austrougara ni autonomiju nisu imali”. “Da nije bilo srpskog vojnika ne bi bilo ni Slovenije”. “Umreće od gladi bez naše pšenice”, “oni ništa ne prave, samo srpsku robu zapakuju i prodaju kao njihovu”, “asmilizovaće ih Nemci”, “Jaz se kličem Mujo, hahaha”, “mi smo ih hranili četres prve kad ih Švabo oterao u Srbiju, a oni nama ovako vraćaju”, itd itd.

 

Ovoje bio sentiment u javnosti krajem osamdesetih vizavi Slovenaca. Bora se samo nadovezao na sve to, naravno da je bio ozbiljan kada je to rekao. 

  • +1 6
Link to comment

I Balašević je rekao čuveno 'jebo nas ko nas sastavi' za Slovence, a prema kosovskim Albancima je imao još gore ispade u inače sasvim filmičnoj prvoj knjizi - ali je mislim prilično rano skontao šta i kako i reterirao je, posle i obrnuo ćurak. Bora je išao iz lošeg u gore.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...