Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

32 minutes ago, Bambula said:

Oliver Mandić se muvao po Ribljoj Čorbi početkom 90ih, posle je Mandić  javno prozivao narod da dodje u Vukovar :fantom: 

 

 

 

 

Uh to je tek priča za sebe. Da se nije raspala Jugoslavija bio bi SFRJ Bouvi. Ovako kada su krenule vesele 90te izmigoljili su razni koji su mu zamerali šta je radio tj kako se oblačio. I onda da bi ispao neka faca ili se odbranio napravio pun pivot u Arkanovce. Pri tom je tu najviše najebao Kosta Bunuševac koji ga je skoro pa izmislio. Ali dobro ne branim ga ni najmanje. Manji talenat, manje kvalitetnih proizvoda a jače i dublje je otisao i zlo u odnosu na Boru. Ko mu jebe mater...

  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, Moonwalker said:

 

:puke:
 

Izvinio se, pljuni pa polizi kad dotera do duvara. Po potrebi sta je vec od koristi u kom trenutku. 

To je vrlo često život svih nas, i to je ljudski. Nisu javne ličnosti izuzete od toga, samo su prirodno njihove izjave sklonije tumačenju.

 

Dobio je Bora svoju porciju kritika koju je zaslužio, ali nema potrebe da ovo tumačimo na taj način. Maliciozno je. Nije isto, ali malo vuče i na "glumci ne poštuju zemlju"...A to valjda nećemo.

 

Kapa dole Bori što se izvinio. "U Ljubljani ostavite srce" :heart:  Koju je korist imao tu pitam se, čak su naši nacionalisti mogli da ga napadnu zbog toga... Mora da je doteralo cara do duvara.

 

Pije li Teofil "srpsko mleko" u ovom trenutku...

Edited by Milošica
Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

To je vrlo često život svih nas, i to je ljudski. Nisu javne ličnosti izuzete od toga, samo su prirodno njihove izjave sklonije tumačenju.

 

Dobio je Bora svoju porciju kritika koju je zaslužio, ali nema potrebe da ovo tumačimo na taj način. Maliciozno je. Nije isto, ali malo vuče i na "glumci ne poštuju zemlju"...A to valjda nećemo.

 

Kapa dole Bori što se izvinio. "U Ljubljani ostavite srce" :heart:  Koju je korist imao tu pitam se, čak su naši nacionalisti mogli da ga napadnu zbog toga... Mora da je doteralo cara do duvara i bilo mu od koristi.

 

Pije li Teofil "srpsko mleko" u ovom trenutku...

 

Ja samo ne znam zašto se izvinio. Zbog verbalnog delikta?

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Zato sto je picka. Trebalo je da im kaze "de ste konjusari, vozam vas na kari", ali zena zapretila da ce ga izbaciti i kao svaki papucar pognuo glavu i nesto promrljao sebi u bradu..

 

Možda i jeste ga žena nagovorila, svi koji ga znaju kažu da on pogubi glavu kad se zaljubi. Svakako nije trebalo da se izvinjava, kao što treba pustiti na miru Selmu Bajrami, Merlina, Jadranku Barjaktarević, Severinu i ostale kojima se verbalni delikt stavlja na teret i zbog toga ih se progoni. Ovi što progone mrtvog Boru i ovi što progone živu Severinu su veoma slični nesrećnici.

Edited by Nikodije
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, Nikodije said:

 

Ja samo ne znam zašto se izvinio. Zbog verbalnog delikta?


to je bio “uslov” da može da nastavi da tezgari u sloveniji

 

pred prvo gostovanje u sloveniji, a posle raspada digla se velika buka tim

povodom, radna dozvola i tako to

ovaj se izvinio, ne dugo posle toga bio je i koncert u ljubljani…

 

kao što je napisao dvadesetak godina ranije “budale ginu za ideale”

  • +1 1
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:


to je bio “uslov” da može da nastavi da tezgari u sloveniji

 

pred prvo gostovanje u sloveniji, a posle raspada digla se velika buka tim

povodom, radna dozvola i tako to

ovaj se izvinio, ne dugo posle toga bio je i koncert u ljubljani…

 

kao što je napisao dvadesetak godina ranije “budale ginu za ideale”

 

Ne bih očekivao od Slovenaca da postavljaju takve uslove, ali ok, izgleda da ne postoji savršena zemlja.

  • +1 1
Link to comment

Nikad nije bila moja šolja čaja, ali setih se danas nečega.

 

Upoznao sam pre desetak i više godina preko drugarice momka iz Hrvatske koji je neko vreme proveo na ratištu. Ne dobrovoljno, nego su ga jedva punoletnog odvukli na ratište, a nekoliko godina nakon toga se lečio od heroinske zavisnosti. Dakle, život ga nikako nije nikako mazio, ali je sjajan tip. 

 

Elem, kad je bio u poseti u Beogradu, insistirao je da se ide u Čorba kafe, na šta sam ja reagovao sa :blink: nakon druga zagrebačkog i sličnih gluposti. Posle sam kroz razgovor shvatio kakav je sentiment u pitanju. 
 

Jbg na stranu muzički ukusi, ja sam ovo doživeo kao još jedan delić Jugoslavije koji je otisao. I to delić u kojem se nalazi i najbolje i najgore od nje.
 

Jako lepe postove su napisali James i Harper. RIP

  • +1 6
Link to comment
7 minutes ago, Milošica said:

To je vrlo često život svih nas, i to je ljudski. Nisu javne ličnosti izuzete od toga, samo su prirodno njihove izjave sklonije tumačenju.

 

Dobio je Bora svoju porciju kritika koju je zaslužio, ali nema potrebe da ovo tumačimo na taj način. Maliciozno je. Nije isto, ali malo vuče i na "glumci ne poštuju zemlju"...A to valjda nećemo.

 

Kapa dole Bori što se izvinio. "U Ljubljani ostavite srce" :heart:  Koju je korist imao tu pitam se, čak su naši nacionalisti mogli da ga napadnu zbog toga... Mora da je doteralo cara do duvara i bilo mu od koristi.

 

Pije li Teofil "srpsko mleko" u ovom trenutku...

 

O ovome ti pricam, ljudi koji misle da su uvek u pravu ne razumeju koncept izvinjenja jer, buduci da su uvek u pravu, misle da nemaju za sta da se izvinjavaju. To je mrtav svet, zarastao u samom sebi i iluzijama o sopstvenoj ispravnosti, nahereni, zardjali saobracajni znakovi na odavno napustenim putevima koji pokazuju pravac nikome i podsecaju na opasnosti na putu nikoga, u uzaludnoj nadi da ce jednog dana ipak proci neki auto i oni obnoviti svoju vaznu svrhu.

 

Sta god da je Bora bio, bio je pre 20, 30, 40 godina, sada je nista vise od mrtvog pesnika koji je za sobom ostavio mnogo vaznih pesama. Slovenci su to razumeli, oprostili i ne bave se time odavno. Oni koji na drustvenim mrezama salju u pakao dolijalog cetnika su uglavnom bosnjacki, albanski, hrvatski sovinisti i ovi njihovi podrzavaoci po Srbiji. Tacno po tim stvarima mozes da povuces granicu izmedju normalnog sveta koji je nastavio da zivi i polusveta koji je ispao iz vinkla i vrti se u krug decenijama. Bora je kasno shvatio da je bolje biti konjusar, makar i becki, nego balkanska konjina.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...