Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

Što neko reče, ušao je u legendu za života i izašao iz nje.

Pamtiću ga najviše po dočeku Nove godine kad sam bio treći, četvrti razred osnovne škole na kojem smo slušali 90% Riblju Čorbu.

  • +1 4
Link to comment

Retko vickast čovek gde god se pojavi i van scene.

Prilično su me zasmejavali improvizovani stihovi koje je "u dahu" pisao za indeksovo radio pozorište.

 

Počivaju u miru muzička legendo i zezaj gore nebeski kućni savet.

  • +1 2
Link to comment

Ćao, Boro :(

 

Prvi koncert, prve kasete kupovane na ekskurzijama i slušanje do besvesti u vreme bombardovanja kad sam imao svega tri komada, penjanje na binu i pevanje "Jedino moje" zajedno sa njim poslednjeg dana treće godine gimnazije... Baš imam lepe uspomene koje ne mogu da pokvare njegove poslednje godine.

 

 

 

Edited by napadaj
  • +1 7
Link to comment

Treba ga pamtiti po muzici, koncertima, a ne po politickim stavovima.

 

Corba je kreativno i muzicki "umrla"  sredinom 80ih, a definitivno kad je umro Misa Aleksic. Bora je bio showman, dobar pevac, odlican tekstopisac...

 

RIP Majstore

 

 

 

 

 

  • +1 5
Link to comment

Ja bih pre rekao da je on bio na liniji SPO-a čestitoga Vuka, a ne u radikalskom vagonu.

Opet, bez obzira na njegove nacoške političke stavove, pesme koje je ispevao su mi obeležile detinjstvo. 

  • +1 4
Link to comment

RIP

 

Hvala mu za odrastanje i što je kao umjetnik bio bliže narodu tokom 90ih, a nije morao. On se opredelio kao nacionalista, a spomenutog Bajagu koji se držao po strani svakako pljuju da je četnik kada dođe u Hrvatsku. Ako ništa barem se nije pravdao poput Tereze, Josipe, Gobca, Dvornika i ostalih. 

  • +1 4
Link to comment

Nikad nisam muzici pridavao veliki znacaj, uvek sam vise bio sportski tip, ali Boru smo svi u drustvu obozavali od malih nogu i zbog hitova i zbog harizme. Onim pojavljivanjem na mitingu SNS se nekako bas muski popisao na sve, to mu nikako nije trebalo, malo sam ga tad i zamrzeo.

 

Neka pociva u miru, svakako.

Edited by Zli Gli
  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...