Jump to content
IGNORED

USA izbori 2024 - prognoze & play by play


braca

USA izbori 2024 - prognoze  

123 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closes on 11/05/24 at 23:00

Recommended Posts

11 minutes ago, Mel said:

 

Sochnije ces i sam naci na topicima o Gazi i Iraku kad vec iskazujes interesovanje. Ali koga briga jel, dok se unutar drzave dele besplatni tamponi za ubermenshene i pridruzenu im poslugu :thosethemvalues:

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Ayatollah said:

 

Vidi, vidi, US ima Foreign Agents Registration Act. Ko bi rekao...


Da, da, svejetoisto, NVO, foreign agents - Putin & Orban likes this.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Znači, Rusi su došli i glasali na američkim izborima? Ulazili na biračka mesta i glasal :rofl:

 

Pa ne tvrdim da Rusi postavljaju američke predsednike, nego da se mešaju. Ne shvataš razliku ?

Link to comment
5 minutes ago, braca said:

 

Pa ne tvrdim da Rusi postavljaju američke predsednike, nego da se mešaju. Ne shvataš razliku ?

Ааа, значи нису се мешали да би утицали на исход избора, него само онако.

Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Ааа, значи нису се мешали да би утицали на исход избора, него само онако.

 

Pa ni na onom tamo topicu nisam tvrdio da strano mešanje nema uopšte uticaja, samo sam rekao da tvrdnja da stranci postavljaju/drže Vučića nije tačna. 

I sam si rekao da se taj uticaj ne može izmeriti.

 

Tako i ovde ne tvrdim ni da je taj uticaj presudan, niti da se može izmeriti, samo sam preneo vest da su upecali Ruse da se aktivno, sa desetinama miliona dolara u opticaju, mešaju u američke izbore. Ni više ni manje.

 

S druge strane, isto mislim da bi amerikanci rado igrali iste igre na ruskim izborima, da ruski izbori nisu lakrdija. U stvari ne znam, možda jadni i oni tamo troše pare, ali s obzirom da opozicioni kanidati umiru prirodnom smrću pre pedesete ili ispadaju kroz prozor, mrka kapa...

 

 

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, braca said:

 

Pa ni na onom tamo topicu nisam tvrdio da strano mešanje nema uopšte uticaja, samo sam rekao da tvrdnja da stranci postavljaju/drže Vučića nije tačna. 

I sam si rekao da se taj uticaj ne može izmeriti.

 

Tako i ovde ne tvrdim ni da je taj uticaj presudan, niti da se može izmeriti, samo sam preneo vest da su upecali Ruse da se aktivno, sa desetinama miliona dolara u opticaju, mešaju u američke izbore. Ni više ni manje.

 

S druge strane, isto mislim da bi amerikanci rado igrali iste igre na ruskim izborima, da ruski izbori nisu lakrdija. U stvari ne znam, možda jadni i oni tamo troše pare, ali s obzirom da opozicioni kanidati umiru prirodnom smrću pre pedesete ili ispadaju kroz prozor, mrka kapa...

 

 

Иако се не може прецизно измерити, мислим да странци у Србији имају значајно већи утицај на изборе и формирање владе после избора него Руси у САД (не кажем да немају и да не покушавају). Вучић не би владао у Србији без подршке и странаца и значајног дела бирачког тела, а СНС не би дошао на власт 2012 да није имао и значајну подршку странаца. То је оно што ја кажем

Зна се како се утиче и на режиме какав је у Русији, али то је тек офтопик, па ћу овде стати.

 

 

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, braca said:

 

Pa ni na onom tamo topicu nisam tvrdio da strano mešanje nema uopšte uticaja, samo sam rekao da tvrdnja da stranci postavljaju/drže Vučića nije tačna. 

I sam si rekao da se taj uticaj ne može izmeriti.

 

Tako i ovde ne tvrdim ni da je taj uticaj presudan, niti da se može izmeriti, samo sam preneo vest da su upecali Ruse da se aktivno, sa desetinama miliona dolara u opticaju, mešaju u američke izbore. Ni više ni manje.

 

S druge strane, isto mislim da bi amerikanci rado igrali iste igre na ruskim izborima, da ruski izbori nisu lakrdija. U stvari ne znam, možda jadni i oni tamo troše pare, ali s obzirom da opozicioni kanidati umiru prirodnom smrću pre pedesete ili ispadaju kroz prozor, mrka kapa...

 

U Srbiji, zemlji Hepija i lažnih oglasa kreiranih u Peteru, treba da nas iznenadi otkud ruski novac u izbornim kampanjama?

 

Prevara.JPG.635e1235d4a4a83e0e11f93210e40be9.JPG

  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, braca said:

Tako i ovde ne tvrdim ni da je taj uticaj presudan, niti da se može izmeriti, samo sam preneo vest da su upecali Ruse da se aktivno, sa desetinama miliona dolara u opticaju, mešaju u američke izbore. Ni više ni manje.

 

Quote

“While the views expressed in the videos are not uniform, the subject matter and content of the videos are often consistent with the Government of Russia's interest in amplifying U.S. domestic divisions in order to weaken U.S. opposition to core Government of Russia interests, such as its ongoing war in Ukraine,”

 

Mešaju se tako što plaćaju influensere da još bolje, jače, brže kopaju jaz međ' američkim društvom? Jbt, ne samo da se mešaju u izbore, posvađali su inače tako homogeni i ujedinjeni američki nacion? :cry: Uz pomoć preko 2k videa i ukupno čak 16M pregleda?

Što reče Ajatolah gore, ko bi rekao da su tako osetljive dušice na slobodu govora koju je finansijski podržao neko drugi, oni to nikada ne bi...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

 

 

Mešaju se tako što plaćaju influensere da još bolje, jače, brže kopaju jaz međ' američkim društvom? Jbt, ne samo da se mešaju u izbore, posvađali su inače tako homogeni i ujedinjeni američki nacion? :cry: Uz pomoć preko 2k videa i ukupno čak 16M pregleda?

Što reče Ajatolah gore, ko bi rekao da su tako osetljive dušice na slobodu govora koju je finansijski podržao neko drugi, oni to nikada ne bi...

 

kako se po tebi vrsi rusko mesanje u americke izbore?

posaljes 3 agenta da idu po glasackim mestima i formiraju bugarski voz?

 

https://www.cnn.com/2024/09/04/politics/biden-administration-accuse-russia-election-influence-efforts/index.html

 

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, April said:

Prevara.JPG.635e1235d4a4a83e0e11f93210e40be9.JPG

 

Šta je bre ovo i odakle?!? Neki Google Translate u pokušaju čim su ostala ruska slova u srpskom tekstu, verovatno. Taj pevač se naravno ne zove ženskim imenom Valerija, već Valerij i u nemilosti je jer je otvoreno kritikovao napad na Ukrajinu.

 

Quote

В феврале 2022 года выступил против вторжения России на Украину[42]. После этого попал в «чёрный список» артистов, раскрытый изданием «Агентство»[43].

https://ru.wikipedia.org/wiki/Меладзе,_Валерий_Шотаевич#Политическая_деятельность

Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...