Jump to content
IGNORED

USA izbori 2024 - prognoze & play by play


braca

USA izbori 2024 - prognoze  

123 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closes on 11/05/24 at 23:00

Recommended Posts

53 minutes ago, Peter Fan said:

Da je barem bruzujska, vec je jos gore: srednjo-klasna.

 

A srednja klasa, to nas je Marx , te iskustvo Oktobarske revolucie naucilo - je prvi i najveci neprijatelj revoulucionara na njihovom putu da ostvare svjetsku revoluciju. Tako da da - evo ja omogucujem opstanak kapitalizma.

 

Mešaš nemilice modernu i klasičnu marksističku terminologiju, ali @Indy s pravom postavlja dijagnozu ovom forumu sredovečnih mrtvih puvala kojima je život relativno udoban i relativno dosadan, pa su orni ili da tuđim kurcem gloginje mlate, ili da beskrajno demonstriraju svoju vrlinu mentalnom masturbacijom.

 

Sad, nekima je od nas ta dinamika bila jasna još pre desetak godina, dok neke tek danas trigeruje Bracin post o tome kako je Kinzinger ko stvoren za mesto u novoj demokratskoj administraciji. (A realno je čovek u pravu, govnar među govnarima, gde ćeš bolji fit.)

 

Jedino se ne slažem sa Indijem po pitanju odustajanja, uzaludno je zatvarati se u bubble jednoumlja. Upravo se kroz žabokrečinu mora gacati ako ima šanse da se igde izađe.

 

53 minutes ago, Peter Fan said:

Docim Kamala uzela $1/4B od najvechih kapitalista danasnje Amerike (nadji na topiku napracio sam detaljno procesljavanja finansijskog bilansa kampanje) koji je sad pritiscu da povuce i onako blag stav o oporezovanju super bogatih (bukvalno link na postu iznad) i sad je najveci problem "burzujska zaborecima" i razmatranje postavljanje nekog umjernog republikanca u kabinet.

 

Bruh.

 

Ja ću još jednom podsetiti da taj "umjerni republikanac" bukvalno zove u Treći svetski rat, uveren da Rusi blefiraju, sve kličući živela pobeda. 

 

Link to comment
10 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Mešaš nemilice modernu i klasičnu marksističku terminologiju, ali @Indy s pravom postavlja dijagnozu ovom forumu sredovečnih mrtvih puvala kojima je život relativno udoban i relativno dosadan, pa su orni ili da tuđim kurcem gloginje mlate, ili da beskrajno demonstriraju svoju vrlinu mentalnom masturbacijom.

 

Ma najbolje da cu ponovo izucavati marksisticku terminologiju nebi li bio super-precizan u odgovoru na smjesan post o burzujskom forumu. 

10 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Sad, nekima je od nas ta dinamika bila jasna još pre desetak godina, dok neke tek danas trigeruje Bracin post o tome kako je Kinzinger ko stvoren za mesto u novoj demokratskoj administraciji. (A realno je čovek u pravu, govnar među govnarima, gde ćeš bolji fit.)

 

Jedino se ne slažem sa Indijem po pitanju odustajanja, uzaludno je zatvarati se u bubble jednoumlja. Upravo se kroz žabokrečinu mora gacati ako ima šanse da se igde izađe.

 

 

Ja ću još jednom podsetiti da taj "umjerni republikanac" bukvalno zove u Treći svetski rat, uveren da Rusi blefiraju, sve kličući živela pobeda. 

 

Kontam da Indy nema problem sa tim stavom, i da to nije razlog njegovog gnjeva, vec sama ideja kolaboracije sa "klasnim neprijateljem". Ako grijesim, nek me ispravi. Inace, Kinzinger je na liniji vecine americkih politicara i same Harrisove i ako imas problem s njim, imas problem i sa njom.

 

Zasto onda biti outraged sa Kinzingerom, ako vec nisi i sa Kamalom?

 

Tako da da - Indy kontrira samom sebi. Osim ako mi je promaklo da njega i Kamala zapravo nervira, a idjea "kolaboracija" ga dodatno uzasava.

Link to comment
3 minutes ago, Peter Fan said:

Zasto onda biti outraged sa Kinzingerom, ako vec nisi i sa Kamalom?

 

Tako da da - Indy kontrira samom sebi. Osim ako mi je promaklo da njega i Kamala zapravo nervira, a idjea "kolaboracija" ga dodatno uzasava.

 

Da, mislim da ga i ona nervira, zbog Palestine se odrekao i 1 Nika Kejva pa teško da je Kamala "odbranimo Izrael po svaku cenu" Haris preživela.

 

Nervirao bih se i ja da me nemilice lože kako je užasno važno da demokrate pobede, a kad najzad tim demokratama neko poturi mikrofon pod nos, jedino što čuješ je "moar fracking, moar weapons for Israel, blood for the blood god, skulls for the skull throne".

 

  • +1 1
Link to comment

 

12 hours ago, Peter Fan said:

Joy’ Is a Euphemism for a Word No One Wants to Say Out Loud

https://www.nytimes.com/2024/08/29/opinion/black-joy-race-harris-oprah.html

  Hide contents

And I don’t mean only the joy among Black people. I mean the instant and torrential elation across the Democratic board — memes, thumbs up from celebrities, “White Women for Kamala” and such. Before she had even laid out a program of any kind. Beyond a few sound bites, she still has barely spoken to the public without a teleprompter.

 

I’m hopeful about what she will show us, but let’s face it, nothing about Harris just now justifies her being treated as some kind of once-in-a-generation phenom or savior. This is not about substance, but optics. Harris is being received on the basis of a category she fits into rather than who she is as an individual. The thing sweeping so many people up is the idea that her being Black — and a Black woman at that — would in some resonant way shape her presidency. That it would be somehow significant that the president “looks like America.” That Harris’ Blackness would be a meaningful part of “not going back.”

 

Lupa NYT za sve pare. Niti je, kao Hilari, isticala “glass ceiling shatter moment” koji nam se bliži evo samo što nije, pa hajde da je glasamo da se to ostvari, niti se busa u grudi da je crna. Taj koji je ovo pisao nije ni gledao njen intervju juče gde je jednostavno odjebala pitanje o svojoj rasi. Nešto se i naučilo iz propale kampanje iz 2016 godine ali to NYT ne primećuje i priča napamet.

Edited by ObiW
  • +1 1
Link to comment

Reklo bi se da je umro Carls....

 

 

Ne, ipak je to samo Kamala koja je dala intevju. World shattering event.

 

image.thumb.png.5978b869786187728005bf5a1c739386.png

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

 

Lupa NYT za sve pare. Niti je, kao Hilari, isticala “glass ceiling shatter moment” koji nam se bliži evo samo što nije, pa hajde da je glasamo da se to ostvari, niti se busa u grudi da je crna. Taj koji je ovo pisao nije ni gledao njen intervju juče gde je jednostavno odjebala pitanje o svojoj rasi. Nešto se i naučilo iz propale kampanje iz 2016 godine ali to NYT ne primećuje i priča napamet.

Trebao sam mozda postaviti cijeli clanak, pa bi bilo jasnije.

 

Tip ne govori za Kamalu da se ona tako predstavlja biracima, vec da je njena kandidatura i rezultirajuca "Joy" reakcija zbog toga sto je ona crna, a ne zato sto nudi nekakav ubjedljiv program. Takodje, clanak je postavljen prije sinocnjeg intervjua.
 

Link to comment

 

Program je iznela za na DNC konveniciji, poslednjeg dana, kao što je i običaj. 

 

Bajden je mogao svakog dana da taksativno nabraja šta je sve uradjeno od januara 2021, i to mu ništa ne bi pomoglo. Toliko o tome da je javnom mnenju bitan jak program i jak public record da bi mogli da ocene da li je kandidat ozbiljan.

 

 

 

IMG_2273.jpeg

Link to comment

U Pensilvaniji Kamala na +2

 

Mislim da to bolje izgleda nego što zaista jeste,  imajući u vidu da sa konvencije nije donela ništa i da su u poslednjih osam izbora Demsi dobili sedam. E taj osmi, bio je baš 2016. Kad na to dodate i preskakanje Šapiroa u izboru za VP, možda rotten bastard ipak ima čemu da se nada u Pensilvaniji. 

 

Ali ako Harris dobije Sevenu Karolinu, značaj Pensilvanije neće biti onoliki kakav se prvobitno činio i delimično objašnjava preskakanje Šapiroa u hijerarhiji demokrata. 

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, April said:

U Pensilvaniji Kamala na +2

 

Mislim da to bolje izgleda nego što zaista jeste,  imajući u vidu da sa konvencije nije donela ništa i da su u poslednjih osam izbora Demsi dobili sedam. E taj osmi, bio je baš 2016. Kad na to dodate i preskakanje Šapiroa u izboru za VP, možda rotten bastard ipak ima čemu da se nada u Pensilvaniji. 

 

Ali ako Harris dobije Sevenu Karolinu, značaj Pensilvanije neće biti onoliki kakav se prvobitno činio i delimično objašnjava preskakanje Šapiroa u hijerarhiji demokrata. 

 

Nije dovoljna samo NC da nadomesti PA, D onda moraju da uzmu i Džordžiju ili bar dve od preostale tri "tesne" države - Viskonsin, Arizona i Nevada.

 

Po istraživanjima bi to i trebalo da se desi, mada kladionice nisu još uvek okrenule ćurak potpuno i dalje je otprilike 50-50% po njima.

 

Zapravo prelazak na crnu kandidatkinju je od sigurica za R u dve ključne države na jugu napravio coin toss.

Edited by VoodooDerina
Link to comment
×
×
  • Create New...