Jump to content
IGNORED

USA izbori 2024 - prognoze & play by play


braca

USA izbori 2024 - prognoze  

123 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closes on 11/05/24 at 23:00

Recommended Posts

My two cents oko debate:

 

Gledao sam poslednjih pola sata.

 

Kamala ga je, naravno, pobedila ali to je pobeda na onom bazicnom "pametnija sam od tebe".

 

Sa druge strane, sadrzaj debate je bio na Trampovom terenu: Ko ima veca muda, i ko je veci patriota. Kamala je delovala kao da joj je Dick Cheney konsultatnt, a Bernie Sanders najzesci protivnik.

 

Nijednom nije pivotirala u levo, vec uvek i nepogresibo u desno (ono oko pizitivizam i negativizma nije ideoloska odrednica). Uopste nije pokusala da nametne svoje teme (valjda zato sto ih nema) vec insistirala da je Tramp varalica i da bi ona to bolje.

 

Tako da je, iako je isprozivala Trampa da je lazov i ovaj se primio ko som, i ona sve vreme "branila" da nije komunista: Ja sam prijatelj Izraela, nismo izdali Avganistan, ti si slab sa Putinom (oko Ukrajine je Tramp delovao kao glas razuma) a ja bih razorila Moskvu, imam pistolj, nije tacno da nemam...

 

 

Sad, to je, valjda, ok ako se procenjuje da je medijalni glasac konzerva. No, ako je to tako, da li moze Kamala da uveri tog medijalnog glasaca da je iskreni konzervativac i da ce ona bolje zastupati njihove interese od weird Trampa?

 

U tom smislu, ja jesam malo zbunjen, posto je  isprva strategija bila get out the vote, ali debata vise lici na lov medijalnog glasaca. Da li ce ta, po meni konfuzija, imati ulogu, videcemo.

 

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
10 hours ago, Budja said:

Sad, to je, valjda, ok ako se procenjuje da je medijalni glasac konzerva. No, ako je to tako, da li moze Kamala da uveri tog medijalnog glasaca da je iskreni konzervativac i da ce ona bolje zastupati njihove interese od weird Trampa?

 

U tom smislu, ja jesam malo zbunjen, posto je  isprva strategija bila get out the vote, ali debata vise lici na lov medijalnog glasaca. Da li ce ta, po meni konfuzija, imati ulogu, videcemo.

 

Nema razloga za konfuziju, u njihovom dvopartijskom sistemu je uvek prisutan taj strateški dualizam, ta navodna potreba da se apeluje na neopredeljene glasače koju potire svest o tome da je onih koji kao nešto vagaju svaki put sve manje. Get out the vote je jedina strategija kojoj se stvarno pribegava, dok lov na median voter ostaje performans koji se izvodi kao demonstracija razumnosti & izbalansiranosti.

 

Link to comment
On 13. 9. 2024. at 18:12, Jimmy Kowalski said:

 

Ironija je da se na kraju moze ispostaviti da je duel Biden - Trump presudio obojici. Sleepy Joe-u odmah tada (ja imam teoriju da su Demokrate namerno zelele da pred svima prikazu da Biden vise nije u stanju da bude predsednik kao najefikasnije sredstvo da ga potom ubede da se povuce), a Trumpu moguce u novembru. On se toliko radovao prilici da se osveti za poraz, da je poslednje sto bi zeleo je  da Joe odustane. Jer se za njega samo spremao. Sa Kamalom se oslanja na improvizaciju i ne izgleda dobro.

 

image.png.32d1fae5e7c23749986138a7d9d6016a.png

Sasvim moguće. Jer je od početka uspešno gurana priča "pa nećemo valjda da nam državu vodi demenetni starac?" 

 

Par nedelja posle u trci je jedan starac a ostaci te priče i dalje lebde u vazduhu.

Link to comment
×
×
  • Create New...