Jump to content
IGNORED

USA izbori 2024 - prognoze & play by play


braca

USA izbori 2024 - prognoze  

123 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closes on 11/05/24 at 23:00

Recommended Posts

9 hours ago, Turnbull said:

 

 

Nije u pravu. Nije uopste sporan mesec, nego dan. 

 

6 hours ago, Roger Sanchez said:

Još mislim jel da editiram to što sam mahinalno "preveo" datum i mislim ma ne, očito je :isuse:

Ocigledno da nije ocito, jer su mene zbunile dva razlicita formata datuma.

 

Inace, ja nisam ulazio u argument oko validnosti polla, vec kad je izdat i reagovao sam na Rogerovu primjedbu misleci da on misli na avgust. Ali, kad sam vec kod polla i uticaja debata, mislim da je Harrisova bila puno bolja, i to ce joj donijeti nesto glasaca. Da li i dovoljno, to ce prije svega ovisiti o stanju ekonomije do izbora.

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Ma mene iskreno zabole za istrazivanja, nego Vini troluje po principu ako-prodje-prodje. Prvo je okacio S/NYT poll samo da bi poklopio Rodzerov R/I poll, onda kad mu je ovaj rekao da to nije bas uporedivo jer je ona prva pre debate, a druga posle, krenuo je da tvrdi kako to nije tacno i kako je i ona prva nakon debate (11.09.) Kada se ispostavilo da nije u pravu, nestao je i ostavio lol reakciju na moj post. So long, suckers!

Link to comment
28 minutes ago, Turnbull said:

Ma mene iskreno zabole za istrazivanja, nego Vini troluje po principu ako-prodje-prodje. Prvo je okacio S/NYT poll samo da bi poklopio Rodzerov R/I poll, onda kad mu je ovaj rekao da to nije bas uporedivo jer je ona prva pre debate, a druga posle, krenuo je da tvrdi kako to nije tacno i kako je i ona prva nakon debate (11.09.) Kada se ispostavilo da nije u pravu, nestao je i ostavio lol reakciju na moj post. So long, suckers!

 

To što ti u svemu vidiš fašizam poklapanja i boriš se očajnički protiv kognitivne disonance, to je samo tvoj problem.

 

Ja sam na Rogerovu sličnu primedbu ostavio link do NYT objašnjenja (update od 11. septembra) povodom uticaja debate, gde tvrde da će tek sledećeg vikenda moći da objave rezultate na koje je debata ostavila statistički merljiv efekat. 

 

Anketa koju sam podelio nema veze sa debatom, akcenat je vrlo jasno bio na činjenici da se Kamala gore kotira među tzv. radničkom klasom nego Bajden 2020, te da za Trampom tu zaostaje čak 17 poena. Odgovarati na to histeričnim insistiranjem da se ne računaju ankete starije od 48 sati je infantilno.

 

Lol reakcija je najučtiviji odgovor koji mogu da osmislim na kmečanje u stilu, "sporan je dan, anketa je od pre debate, alt-rajh, alt-rajh, alt-rajh!"

 

Link to comment

Ne bi me iznenadilo da Tramp pobedi u Pensilvaniji, a ipak izgubi izbore.

 

D dobiju i GA I NV npr.

 

Jako je čudno s obzirom na istraživanja i kombinatoriku da je kvota na Haris i dalje preko 1.8

Link to comment
13 minutes ago, VoodooDerina said:

Ne bi me iznenadilo da Tramp pobedi u Pensilvaniji, a ipak izgubi izbore.

 

D dobiju i GA I NV npr.

 

Jako je čudno s obzirom na istraživanja i kombinatoriku da je kvota na Haris i dalje preko 1.8

 

Ne znam, meni nema logike da Tramp ovo moze da uzme ovaj put, iz nekoliko razloga. Recimo da su vremena bitnija nego nekad, a on nekontrolabilniji kandidat. Emituje zamor materijala. Mislim da ce biti dodatne mobilizacije glasacha koji ce onda vishe da se priklone Kamali (vishe nego Trampu). To mi je filing, on naravno moze da bude i pogreshan...

Link to comment

Za mene bi najveći poraz američkog društva bio da Tramp dobije. Kakav god je dem establišment, i Kamala kao kandidat sa svim manama, protivnik je lik, kao onaj Nedeljković iz Tesne kože, koji ne sme da prođe.

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Pre tačno 2 meseca se pričalo kako je pokušaj atentata dao Trampu neviđen boost i maltene mu zacementirao pobedu, a gle sad... USA izbori umeju nekad da liče na triler, neizvesnost i dramatični preokreti na svakom ćošku. :jerry:

  • +1 1
Link to comment

Meni se čini da je Tramp iz debate izašao skoro nepovređen. Čak i da je dobio jače po njonji, nije ovo 1976. pa da se ne može uraditi kontrola štete. Sama institucija debate je precenjena. 

 

Takođe se ne slažem da je odabir da je ne gleda u oči Trampa doveo u defanzivu. Kada mjutujete ton na prijemniku, a to jeste način kako Trampovi glasači gledaju u televizor - kao u Velikog brata - onda vam on ne duluje kao neko ko krije pogled, već kao neko ko gleda direktno u vas. Za to vreme, ona gleda u njega i ostavlja utisak kao da ga intervjuiše, ne izgleda kao budući predsednik. Prilično sam siguran da Trampovi Amerikanci tako vide stvari.

 

Sa druge strane, Kamalina srednja klasa sluša. Oni mogu da čuju kako ga ismejava, bez ikakvog sažaljenja za tog starca koji nije navikao da bude kažnjen za sopstvenu demagogiju, narandžasti tupe i toksični narativ. Njen najveći dobitak ipak je vidljivost koja će do početka izbora samo rasti i možda, možda joj pomogne u državama poput Džordžije i Severne Karoline.

 

Tako ispada da su oboje iz debate izašli u svoje grupe, bez pomeranja u raspoloženju javnog mnjenja. To praktično znači i da ništa neće biti rešeno do kraja. Demsi ipak treba da se zapitaju šta se desilo u Arizoni, Džordžiji i Nevadi koje je Bajden uzeo 2020.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Locust said:

Pre tačno 2 meseca se pričalo kako je pokušaj atentata dao Trampu neviđen boost i maltene mu zacementirao pobedu, a gle sad... USA izbori umeju nekad da liče na triler, neizvesnost i dramatični preokreti na svakom ćošku. :jerry:

 

Ironija je da se na kraju moze ispostaviti da je duel Biden - Trump presudio obojici. Sleepy Joe-u odmah tada (ja imam teoriju da su Demokrate namerno zelele da pred svima prikazu da Biden vise nije u stanju da bude predsednik kao najefikasnije sredstvo da ga potom ubede da se povuce), a Trumpu moguce u novembru. On se toliko radovao prilici da se osveti za poraz, da je poslednje sto bi zeleo je  da Joe odustane. Jer se za njega samo spremao. Sa Kamalom se oslanja na improvizaciju i ne izgleda dobro.

 

image.png.32d1fae5e7c23749986138a7d9d6016a.png

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

Kamala gore kotira među tzv. radničkom klasom nego Bajden 2020, te da za Trampom tu zaostaje čak 17 poena

Neću previše o tom pollu, osim da u njemu ima onih hilarious 20-30 % crnačkih glasova za Tramparu što će se u realnosti dogoditi na Sv. Nikadovo. Tako da me prostiš ali su mi njihove crosstabs malo suspektne

Link to comment
11 minutes ago, Roger Sanchez said:

Neću previše o tom pollu

 

Pa znam da nećeš :fantom: Boli te uvo kako glasaju neobrazovani proli, to može pod tepih...

 

12 minutes ago, Roger Sanchez said:

njemu ima onih hilarious 20-30 % crnačkih glasova za Tramparu što će se u realnosti dogoditi na Sv. Nikadovo

 

... ali zato uvek ima mesta za fetišizaciju rasne ispravnosti :wub: 

 

Pew je u maju cenio Trampa na 18% crnačkog glasa, tebi je 20% nemoguće, dobro™. 

Link to comment
1 hour ago, Locust said:

Pre tačno 2 meseca se pričalo kako je pokušaj atentata dao Trampu neviđen boost i maltene mu zacementirao pobedu, a gle sad... USA izbori umeju nekad da liče na triler, neizvesnost i dramatični preokreti na svakom ćošku. :jerry:

 

Zacementirao mu je pobedu...protiv Bajdena. 

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ironija je da se na kraju moze ispostaviti da je duel Biden - Trump presudio obojici. Sleepy Joe-u odmah tada (ja imam teoriju da su Demokrate namerno zelele da pred svima prikazu da Biden vise nije u stanju da bude predsednik kao najefikasnije sredstvo da ga potom ubede da se povuce), a Trumpu moguce u novembru. On se toliko radovao prilici da se osveti za poraz, da je poslednje sto bi zeleo je  da Joe odustane. Jer se za njega samo spremao. Sa Kamalom se oslanja na improvizaciju i ne izgleda dobro.

 

Pa to je javna tajna. Demokrate su želele ranu debatu kako bi imali vremena da izvrše pritisak na Bajdena da odustane u slučaju da se pokaže da mu se mozak skroz istopio ili, alternativno, da dobiju krila na početku kampanje i zapuše usta svima, ako se pokaže da je Aderol magičan medikament.

 

Sad, šta je bila granica za prelomiti, tj kakav Bajdenov utisak bi bio dovoljno dobar, to je veliko pitanje...činjenica je da ovaj izgledao kao da će umreti uživo, čak mnogo gore nego što inače izgleda, tako da je zaključak bilo lako izvesti

 

Treće pitanje je što je Tramp pristao na tako ranu debatu, to mu je velika greška in hindsight, ali jbg sve ovo je potpuno novo i nikad vidjeno ranije.

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Pa znam da nećeš :fantom: Boli te uvo kako glasaju neobrazovani proli, to može pod tepih...

 

 

... ali zato uvek ima mesta za fetišizaciju rasne ispravnosti :wub: 

 

Pew je u maju cenio Trampa na 18% crnačkog glasa, tebi je 20% nemoguće, dobro™. 

 

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...