Jump to content
IGNORED

Stocarstvo u Srbiji


3opge

Recommended Posts

2 hours ago, Ayatollah said:

 

Šta tačno nije tako? Moj tast je imao krdo avasi ovaca dok je mogao da brine o njemu, pa im je sam iskopao bunar, nije čekao državnu pomoć da to uradi.

 

Verovatno je mogao sa manje dubine da zahvati.

Klima se menja, nekad su veorvatno ovi izvori imali vode cele godine.

Meni je normalno da drzava pravi vodovode ili doterava cisterne za tih nekoliko krda sto imamo.

mislim da je veci problem ova nonsalancija da narodu (ili stoci) ne treba nivazduh, ni voda, ni zemljishte nego svi nek pocrkaju i odu da rade u Evropsku uniju.

 

  • +1 1
Link to comment

Malo unrelated - pre vise od pola veka su komunisti pokrenuli pravljenje velikih sistema za navodnavanje u rasinskom okrugu oko Zapadne Morave. Nazalost projekat je stao u nekom trenutku tako da i dan danas imamo Moravu koja se nekoliko puta godisnje razliva i potapa okolna imanja dok seljaci gledaju u nebo da odrede da li ce letina biti dobra ove godine ili ne.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Malo unrelated - pre vise od pola veka su komunisti pokrenuli pravljenje velikih sistema za navodnavanje u rasinskom okrugu oko Zapadne Morave. Nazalost projekat je stao u nekom trenutku tako da i dan danas imamo Moravu koja se nekoliko puta godisnje razliva i potapa okolna imanja dok seljaci gledaju u nebo da odrede da li ce letina biti dobra ove godine ili ne.

 

Ne znam dal je ovo taj kraj, ali izgleda da su nesto ipak skoro radili po tom pitanju.

Link to comment
8 hours ago, Shan Jan said:

Malo unrelated - pre vise od pola veka su komunisti pokrenuli pravljenje velikih sistema za navodnavanje u rasinskom okrugu oko Zapadne Morave. Nazalost projekat je stao u nekom trenutku tako da i dan danas imamo Moravu koja se nekoliko puta godisnje razliva i potapa okolna imanja dok seljaci gledaju u nebo da odrede da li ce letina biti dobra ove godine ili ne.

slicno je bilo i sa DunavTisaDunav u Vojvodini. Ogromne pare ulozene,nikad nije proradio kako je planirano.

  • +1 1
Link to comment

evo nam nova vlast u medijani

Quote

Drugom cisternom iz JKP Mediana Niš, u najskorijem roku, voda će ponovo biti dopremljena na lokaciju. Takođe, JKP Medijana će do daljeg preuzeti obavezu snadbevanja vodom što će obezbediti kontinuitet u snabdevanju vodom za životinje - navode iz Ministarstva poljoprivrede.

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...