Jump to content
IGNORED

CrossFit


vememah

Recommended Posts

Juče je negde bila vest, ne znam koliko tačna, da je neko od posmatrača hteo da mu pomogne, ali su ga spasioci sprečili u tome verovatno ne prepoznavši šta se dešava.

Edited by mraki
Link to comment
6 hours ago, ToniAdams said:

Pa svako malo se obeznane od grčeva od preteranog naprezanja i gubitka elektrolita a ako ih grč spuca u vodi onda jebiga.

 

Grčevi su normalna pojava u maratonskom plivanju, naročito otvorena voda - vetar/talasi, nagle promene temperature vode, forsiranje u finišu, izmenjen stav zbog odela i nedovoljne utreniranosti...
Nije plivanje tek tako prva disciplina u triatlonu, pride višestruko vremenski kraća od trčanja/bicikla. I pored toga se desi da povremeno neko overi.

 

Ono što je kriminalno ovde je blizina spasilaca i obale/cilja. 

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
Posted (edited)

Ovde je bilo obrnuto, prvo 5,6 km trčanja, a onda 800 m plivanja.

 

Quote

At the time of Dukic’s death, he was competing in a run-swim event where athletes ran 3.5 miles, followed by an 800-meter swim, inverting the traditional triathlon events. None of the competitors or audience members reported anything wrong with Dukic prior to getting in the water. 

https://www.athleticbusiness.com/operations/safety-security/article/15681419/athlete-drowns-at-crossfit-games-competition

Edited by vememah
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
4 hours ago, vememah said:

Sat vremena nakon što je primećeno da je nestao i pozvane spasilačke službe.

 

22 minutes ago, kozha_klima said:

Ono što je kriminalno ovde je blizina spasilaca i obale/cilja. 


Apsolutno je nebitno dal ga je uhvatio grč, infarkt ili ga ujela osa, ovo gore je nedopustivo, da ne vidiš da ti fali čovek, a posao ti je bezbednost istog.

  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Apsolutno je nebitno dal ga je uhvatio grč, infarkt ili ga ujela osa, ovo gore je nedopustivo, da ne vidiš da ti fali čovek, a posao ti je bezbednost istog.


na sve to, voda je bila mirna, "spasiocima" bukvalno pred nosom samo 5-6 takmičara i nisu primetili da se jedan od njih davi... imbecili prokleti

  • +1 8
Link to comment
4 hours ago, kozha_klima said:

 

Grčevi su normalna pojava u maratonskom plivanju, naročito otvorena voda - vetar/talasi, nagle promene temperature vode, forsiranje u finišu, izmenjen stav zbog odela i nedovoljne utreniranosti...
Nije plivanje tek tako prva disciplina u triatlonu, pride višestruko vremenski kraća od trčanja/bicikla. I pored toga se desi da povremeno neko overi.

 

Ono što je kriminalno ovde je blizina spasilaca i obale/cilja. 

Uopšte ovde nije reč o maratonskom plivanju

  • +1 2
Link to comment

Inače slepci su danas uredno nastavili takmičenje, kao da ništa nije bilo. Neki takmičari su se povukli jer im nije ni do čega.

  • +1 1
Link to comment

kakvo je uopšte to takmičenje? koje su discipline u pitanju?

 

plivanje, cross fit…

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

Uopšte ovde nije reč o maratonskom plivanju

 

Video sam posle, @vememah razjasnio.

 

Svakako stoji da su češći grčevi u plivanju na otvorenom u odnosu na bazensko plivanje, iz navedenih razloga. 

Češći su i u multisportskim trkama.

 

Ne znam šta je ovde uzrok ofc, nagađam da je grč u pitanju.

Link to comment

Ma ok nismo se razumeli, ja baš hoću da ukažem na to da u ovom nazovi sportu opasnost upravo vreba iz tog razloga što ne postoje tačno profilisane discipline, malo su na takmicenjima držači tegova, malo trkači na duge pa na kratke staze, malo gimnastičari, malo veslači, sad forsiraju ideju da budu i pomalo plivači, a sve to uglavnom rade priučeno i pogrešno i opasno po zdravlje, a eto vidimo i po život. 

Bukvalno idiokratija spakovana u sportsku ambalažu, moderan svet u malom.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, kozha_klima said:

Ovde komentatori tvrde da je bilo izuzetno toplo i napolju i u vodi i da je nesrećnik bivši vaterpolista.

Jbg dodaj tome i prethodno izmučen organizam sada pun hemije i puls koji umesto 120+ piči 220+ i svako srce će biti tempirana bomba.

 

Mora to zlo da se zaustavi.

ili da krenu da ih kontrolišu, a što sponzor (ribok?) nikad neće dozvoliti.

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
Just now, ToniAdams said:

Ma ok nismo se razumeli, ja baš hoću da ukažem na to da u ovom nazovi sportu opasnost upravo vreba iz tog razloga što ne postoje tačno profilisane discipline, malo su na takmicenjima držači tegova, malo trkači na duge pa na kratke staze, malo gimnastičari, malo veslači, sad forsiraju ideju da budu i pomalo plivači, a sve to uglavnom rade priučeno i pogrešno i opasno po zdravlje, a eto vidimo i po život. 

Bukvalno idiokratija spakovana u sportsku ambalažu, moderan svet u malom.

 

Sad čitam, pakao. Bio sam u zabludi da je krosfit bizarna avantura u sali i eventualno oko sale za vežbanje.
 

Tvrde da je prognoza za taj dan bila ~40C, voda ~32C. To je prosečan dan u Egiptu u avgustu.

 

  • +1 2
Link to comment
Just now, kozha_klima said:

 

Sad čitam, pakao. Bio sam u zabludi da je krosfit bizarna avantura u sali i eventualno oko sale za vežbanje.
 

Tvrde da je prognoza za taj dan bila ~40C, voda ~32C. To je prosečan dan u Egiptu u avgustu.

 

Ma započelo je u sali i oko sale, sad jure gledanost pa prave doslovce igre bez granica na steroidima.

Na mnogo steroida.

 

Mislim nije prvi put da dobra ideja sklizne u kurac al ovi su već poprimili oblik nekakve sekte ili možda još preciznije komercijalnog kulta.

  • +1 3
Link to comment

CrossFit Games ima doping testove, ne znam kako je u praksi. Sad pogledah i imaju i out of competition testove i po ovome i pokojnik je testiran prošle godine van takmičenja.

 

Ogroman je propust što se čovek udavio u po bela dana, ali nije dobro spekulisati zbog čega je potonuo. Ono što je očigledno je da je napravljen propust u organizaciji i to je nešto što treba da raspetljaju kako i zašto se to desilo i da urade nešto da se to više ne desi. Zašto ga niko nije video ital. Ne znam kolika je krivica CrossFita zato što takmičenje uopšte postoji. Ljudi su umirali i na košarkaškim terenima iako su pre toga imali dokumentovane srčane probleme, i tu su još n puta veće pare u igri, pa se i dalje igra. Ili recimo MMA gde je cilj doslovno ubiti nekoga pa ljudi to rade na svoju odgovornost i na kraju se valjaju u lokvama krvi.

Edited by Venom
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...