Jump to content
IGNORED

Premier League 2024-25 — Memorijalni ArleKino Topić


Weenie Pooh
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

1 hour ago, kipo said:

Imas li 1 (jednog) igraca koji bi bio bolja akvizicija za 10M? Nevezano sto im ne treba taj tip igraca. Ako klikne, sjajan squad player koji daje gol ni iz cega. Za 10M. Imace vise golova od Grilisa i Antonija zajedno :fantom:

 

chiesa nije ni u top 100 akvizicija ispod 10m za sad, pošto prvo da pokaže nešto u liverpulu da bi ga rankirali. :fantom:


ali ako hoćeš primer ekstremno uspešne kupovine za male pare - julian alvarez za 14m, što se dokazalo i po prodaji za 82m. inače je potpisao za nekih 50k nedeljno prvobitno. nije poenta spominjanja plate da li liverpul može da priušti i gde je u chiesa odnosu na gomeza, nego da 100k nedeljno odbija 98% klubova ako bude promašaj i pokaže se da nije vredan tih novaca. a ostalih 2% verovatno neće biti zainteresovano. ti valjda znaš kao navijač junajteda koliko se teško otarasiti vaših promašaja. da je alvarez bio promašaj svaki brajton bi rizikovao 50k nedeljno. 100k ne bi jer toliko ne plaćaju nikog.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
3 hours ago, kipo said:

A zasto Junajted niko iz PL ne ide po Abrahama? Sjajan visesvrsishodan napadac sa itekakvim PL iskustvom koji hoce da promijeni sredinu, za relativno male pare.

 

U najboljim godinama!


ACL u Romi pre dve sezone, propustio sve što se igralo, a mislim da je i u Čelskiju imao 1 dužu povredu. 
 

 

Link to comment
8 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Naravno da nije, od ove sezone su skinuli veterane Tijaga i Matipa sa platnog spiska.

 

Ali ideja da Chiesa ide pečalbu za manje pare nego što je dobijao kod kuće je presmešna :D 

 

Dolazi kao squad igrač,, maksimum plate do kog može da dobaci je Sobo, ali sam uvereniji da će to ići ispod toga.

 

Link to comment
5 hours ago, Pokojni Ruxin said:

 

chiesa nije ni u top 100 akvizicija ispod 10m za sad, pošto prvo da pokaže nešto u liverpulu da bi ga rankirali. :fantom:


ali ako hoćeš primer ekstremno uspešne kupovine za male pare - julian alvarez za 14m, što se dokazalo i po prodaji za 82m. inače je potpisao za nekih 50k nedeljno prvobitno. nije poenta spominjanja plate da li liverpul može da priušti i gde je u chiesa odnosu na gomeza, nego da 100k nedeljno odbija 98% klubova ako bude promašaj i pokaže se da nije vredan tih novaca. a ostalih 2% verovatno neće biti zainteresovano.

Mislio sam na ovaj prelazni rok, ali da, razumijem poentu.

 

5 hours ago, Pokojni Ruxin said:

ti valjda znaš kao navijač junajteda koliko se teško otarasiti vaših promašaja

Bogami ovi se ne sale, rasciscava se drvlje i kamenje. Jos Sanca da isprate i dogodine Antonije. Pomaze ako ih pustis u bescenje:fantom: 

Link to comment

ono sto je impresivno kod brajtona, osim te transfer politike o kojoj ste pricali, jeste ono sto prikazuju na terenu. ekipa igra mnogo dobar fudbal vec godinama - sa tri razlicita trenera.

 

cudo od kluba.

 

ako ovako nastave neminovno je da im se jednom desi uspeh tipa girona prosle godine i liga sampiona (jer lester se verovatno nece ponoviti narednih 100 godina).

Link to comment

Samo da izjavim za novine da su Kilman i AWB dve najbolje kupovine West Ham-a još od Bowena. AWB je igrao utakmicu i pola poluvremena i pokidao. Za Kilmana sam se hvatao za glavu kad su ga platili tih 40+ miliona nečega. Ako lik nastavi ovako bukvalno će vredeti svaku paru uloženu u njega. 

Link to comment
2 hours ago, copkillah said:

Dolazi kao squad igrač,, maksimum plate do kog može da dobaci je Sobo, ali sam uvereniji da će to ići ispod toga.

 

Ne znam na osnovu čega si uveren. Navedi jednog igrača koji je prihvatio pay cut da bi igrao za LFC. Jednostavno PL klubovi plaćaju više nego ogromna većina ostalih u Evropi, izuzetke možeš da nabrojiš na prste jedne ruke.

 

Chiesa dolazi kao italijanski reprezentativac i prvak Evrope 2020, sećaš se kako je u finalu terorisao engleske braniče dok se nije povredio pred sam kraj regularnog toka? Koliko god da dobija u Juventusu, u Liverpulu su mu sigurno ponudili više. Nije mu niko rekao "aj dođeš da budeš squad player, nije to loše, sediš na klupi a parica kaplje, kaplje..."

 

Link to comment
53 minutes ago, copkillah said:

Ramsdejl ide u Sautempton

Greota sto mu se Raja uvalio u fotelju, dobar golman, vratice karijeru na pravi put.

Link to comment
2 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ne znam na osnovu čega si uveren. Navedi jednog igrača koji je prihvatio pay cut da bi igrao za LFC. Jednostavno PL klubovi plaćaju više nego ogromna većina ostalih u Evropi, izuzetke možeš da nabrojiš na prste jedne ruke.

 

Chiesa dolazi kao italijanski reprezentativac i prvak Evrope 2020, sećaš se kako je u finalu terorisao engleske braniče dok se nije povredio pred sam kraj regularnog toka? Koliko god da dobija u Juventusu, u Liverpulu su mu sigurno ponudili više. Nije mu niko rekao "aj dođeš da budeš squad player, nije to loše, sediš na klupi a parica kaplje, kaplje..."

 

 

Ali on ne dolazi kao zvezda, koliko god da je bio prvak Evrope pre nekoliko godina, dolazi iz manjeg u veći klub, konkurentniji. Nekako mi nema logike da ne znam koliko plaćaju igrača kod uopšte nisu nešto specijalno jurili. Videćemo.

 

Link to comment
7 minutes ago, kipo said:

Greota sto mu se Raja uvalio u fotelju, dobar golman, vratice karijeru na pravi put.

 

Setimo se kako su navijači Arsenala bili u fazonu da ne bi menjali Ramsdejla za Alisona, a sada taj isti Ramsdejl ide za manje pare nego što je npr Liverpul prodao Sepa van den Berga, koji do tada nije imao ni minut u Premijer ligi.

Link to comment
Posted (edited)
36 minutes ago, copkillah said:

Dolazi iz manjeg u veći klub, konkurentniji.

 

Pa jeste, dolazi iz maleeeeckog Juventusa, dvostrukog prvaka Evrope, u klub koji je čak šest puta bio prvak Evrope. Treba time da bude zadovoljan i prihvati smanjenje plate, kao što je uvek slučaj kad igrač iz malog kluba pređe u veći. Ne motivišu ga pare nego slava :D 

 

36 minutes ago, copkillah said:

Nekako mi nema logike da ne znam koliko plaćaju igrača kod uopšte nisu nešto specijalno jurili.

 

Nije "ne znam koliko", za Fedea bi povišica bila plata 1 Andy Robertsona (100k nedeljno, 5mil godišnje). A Robbo nije ni u top 10 najvećih plata u klubu. 

 

Jedan Gravenberch zarađuje upola više od toga, nedokazani dečko od 22 godine koji u karijeri još ništa bitno nije ostvario.

 

Chiesa ove godine puni 27, vreme mu je da zabode najveći ugovor u karijeri jer kad prebaci tri banke ići će samo nizbrdo.

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
2 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Pa jeste, dolazi iz maleeeeckog Juventusa, dvostrukog prvaka Evrope, u klub koji je čak šest puta bio prvak Evrope. Treba time da bude zadovoljan i prihvati smanjenje plate, kao što je uvek slučaj kad igrač iz malog kluba pređe u veći. Ne motivišu ga pare nego slava :D

 

Juventus trenutno nije konkurentan tim ni u jednomo ozbiljnom takmičenju, plus je došao u jaču ligu, jaču konkurenciju. Ne ložim se da je došao zbog neke slave, ali ne bih bio iznenađen da je za slične pare otišao u bolji klub. Kao što rekoh, nema logike da ima neku veliku platu kada nije doveden kao zvezda i veliko pojačanje, za velike pare.

 

1 minute ago, MiddleClass said:

Ispeglacete papire prodajom Bajcetica Barsi

 

Kasniš, plus to nikad nije bila realna opcija. Ode Bajčeta u Salcburg na jednogodišnju pozajmicu kod Lijndersa,

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
11 minutes ago, copkillah said:

Kao što rekoh, nema logike da ima neku veliku platu kada nije doveden kao zvezda i veliko pojačanje, za velike pare.

 

Nije doveden za velike pare jer ga Motta ovako izraubovanog nije hteo, a i puno ih košta (samo Vlaho ima višu platu, preko x2).

 

Da je Juventus bio spreman da mu ponudi više para, gotovo je sigurno da bi ostao kod njih. Ali ni oni ni drugi Italijani nemaju kintu da konkurišu Englezima.

 

U Liverpulu ga tih 90k nedeljno koje pominjete stavlja negde na nivo Džoa Gomeza, dakle 12-13 bi bio na platnom spisku. LFC bez problema može da mu poveća tu platu, ako bi dodali recimo 30% vinuo bi se čak do nivoa jednog Kodija Gakpoa, rezervnog levog krila koje prima 120k nedeljno.

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...