Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

52 minutes ago, bags said:

 

Njen uski tim je radio na toj platformi ( kakva god bila...) sigurno od momenta ka d se debata zavrsila. Ako nisu, onda su bas Boldrici...

Mislim da je mala verovatnoca da su imali "plan B". 

 

Trenutno joj je najveci izazov da napravi listu od 3 do 5 tacaka. Sta je to sta ce ona/njena administracija da uradi? Bice budale ako kapanju baziraju na "nije Tramp". Ne plasi se mecka resetom i ljudi su videli kako Tramp vlada, i kako neboljno silazi sa vlasti.

 

Dakle, tek par tacaka koje brinu Amerikance, gledajuci iz daljine:

- zdravstveno za siromasne

- problem studentskih kredita tj kako sirotinja da se skoluje

- neke njihove poreske fore i fazoni - koje poreze ce da smanji i koje ce povecati

- bezbednost i (ilegalna) imigracina

- eventualno, kako pobediti Kinu

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Ayatollah said:

Sve u svemu, ne mislim da je skroz nemoguće da Kamala dobije Trampa, ali biće vrlo teško. Ona mora od danas pa do samih izbora da bude savršena, a Tramp i GOP tim u celini da dosta podbace da bi rezultat bio takav.

 

Ovo je kljuc. Ako sve bude islo nekim predvidjenim putem dobice Trump relativno lagano.

Ali ako napravi neku malo vecu pizdariju bice na noz. Mislim da se precenjuje i broj biraca iz swing states koji se zeli poistovetiti sa njim.

 

Sve u svemu GOP ima prednost za jedan neplaniran fail. 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Pricate kao da je Trump neki superman a ne Daiper Donnie :D - upasce u sopstvenu jamu o senilnom starcu - naravno ne kod sopstvenih hardcore fanova
 

  • Wub 1
Link to comment
16 minutes ago, x500 said:

Dakle, tek par tacaka koje brinu Amerikance, gledajuci iz daljine:

- zdravstveno za siromasne

- problem studentskih kredita tj kako sirotinja da se skoluje

- neke njihove poreske fore i fazoni - koje poreze ce da smanji i koje ce povecati

- bezbednost i (ilegalna) imigracina

- eventualno, kako pobediti Kinu

 

Dok na sva ta pitanja Trump ima spreman policy. Jedan dan za resavanje Ukrajine, pa dan za health care, pa sutdent debts i  na kraju nedelje sredi Kinu.

 

Nikako ne treba podceniti i da su trenutno kudikamo politicki kompleksnija vremena nego u vreme prvog mandata Trumpa i da mogu neke neopredeljene gurnuti u pravcu demokrata. 

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:


:rolf:

 

Jeste vala, zna se za koga je red da narucuje eskort dok mu zena odrzava trudnocu i da potpisuje NDA, a da istovremeno delegira Opus Dei u Ustavni sud.

 

Kakva je to tacno njena neblistava proslost? «Glupa i tupava» pa joj seljana spocitava da je preko kreveta dosla do necega.


Usput zena je mesanka, pola crkinja, pola Indijka. Indijaca ima znacajan broj u populaciji karipskih drzava.

Pa kapiram da ti sto podrzavaju te sto narucuju eskort glasaju za Trampa.

 

Demokrate su vec mobilisale bazu onih liberalnijih, levo orijentisanih... i sad im, znajuci Ameriku, trebaju oni kojima se i gadi Tramp, ali i nisu bas za te crna indijka zena kombinacije.

Link to comment
5 minutes ago, bags said:

 

Dok na sva ta pitanja Trump ima spreman policy. Jedan dan za resavanje Ukrajine, pa dan za health care, pa sutdent debts i  na kraju nedelje sredi Kinu.

 

Nikako ne treba podceniti i da su trenutno kudikamo politicki kompleksnija vremena nego u vreme prvo mandata Trumpa i da mogu neke neopredeljene gurnuti u pravcu demokrata. 

Uzimajuci u obzir da gledam sa ove strane okeana, mislim da su za obicnog glasaci problemi isti i sada i 2016. 2020 je usled korone, i kraha kod vece dela usluznih delatnosti, bila drugacija.

 

Tramp se nece baviti ni zdravstvom ni studijama. Lako resenje - radi pa plati lecenje. Uci zanat i zivi kao covek, ili studaj nesto sto donosi pare. 

Spoiler

Video sam tipicno americko, super primitivno, poredjenje kupovine kola i placanja studija. Zasto bi drzava placala studije, to je kao da placa coveku da kupi kola. :isuse:

 

On ce pricu napraviti jednostavno, populisticki:

- ilegalna imigracija - meksikanci svojim parama da naprave zid

- nezaposlenost - re-industijalizacija SAD

- kina - nove carine na robu iz Kine

- evropa - da plati "reket" ako zeli da spreci da ih Rusi ...

 

Kod njega je sve "jednostavno" :(

 

 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Hele said:

Demokrate su vec mobilisale bazu onih liberalnijih, levo orijentisanih... i sad im, znajuci Ameriku, trebaju oni kojima se i gadi Tramp, ali i nisu bas za te crna indijka zena kombinacije.


Americke demokrate i cela Amerika je ekonomski desnije od bilo koje evropske desnice.

 

To levo u njih znaci socijalno liberalan i nista vise od toga. 
 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment

@Moonwalker tuzno kako i ovde isplivava mizoginija i rasizam, kako se lako sire najjadnija GOP "glupava i tupava" propaganda kao da nikad nisu bacilu pogled na njen basic bio evo cak ni na ovo: Kamala Harris - Wikipedia - ili je USA zemlja cuda pa "glupava i tupava" zena moze da sve to postigne. 

 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
35 minutes ago, Shan Jan said:

To ne menja cinjenicu da je postavila pitanje abortusa na nacin kojim moze neko lako da je poklopi i okrene curak. Uspeli su da snime jednog idiota koji je gluplji i od nje pa je kao ispala carica a u stvari nije sposobna da brani kako treba nesto sto bi trebalo da se brani samo od sebe. 

 

Iskreno meni je ona katastrofalan kandidat. @Weenie Pooh je lepo opisao sve probleme koje nosi sa sobom. Takodje, ne znam odakle ta ideja da je za Evropu bolja ona od Trampa. Ako ona bude izabrana mozemo biti sigurni da se sadasnja USA politika nece promeniti, ginuce ljudi i dalje u Ukrajini a cela Evropa ce da nastavlja da trpi ekonomski i na sav ostali nacin zbog toga. 

 

Slažem se za abortus, mogla je bolje da odgovori.

 

Što se tiče sadašnje USA politike, kako će to Tramp da spreči dalju pogibiju Ukrajinaca?

Link to comment
3 minutes ago, Lucia said:

@Moonwalker tuzno kako i ovde isplivava mizoginija i rasizam, kako se lako sire najjadnija GOP "glupava i tupava" propaganda kao da nikad nisu bacilu pogled na njen basic bio evo cak ni na ovo: Kamala Harris - Wikipedia - ili je USA zemlja cuda pa "glupava i tupava" zena moze da sve to postigne. 

 


Da se ne mesam pravnicima u posao, ona je mislim bila javni tuzilac u Kaliforniji. Ne deluje uopste mutavo.

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Moonwalker said:


Americke demokrate i cela Amerika je ekonomski desnije od bilo koje evropske desnice.

 

To levo u njih znaci socijalno liberalan i nista vise od toga. 
 

Pa mislim za americke uslove.

 

4 minutes ago, Lucia said:

@Moonwalker tuzno kako i ovde isplivava mizoginija i rasizam, kako se lako sire najjadnija GOP "glupava i tupava" propaganda kao da nikad nisu bacilu pogled na njen basic bio evo cak ni na ovo: Kamala Harris - Wikipedia - ili je USA zemlja cuda pa "glupava i tupava" zena moze da sve to postigne. 

 

Gde ovde? Ako mislis na mene, ja pretpostavljam kakvo je tamo stanje, ne iznosim svoje licne stavove.

 

Situacija u zemlji im je losa pa se ljudi vrte u krug, zemlja se raspada pod republikancem - optuze za to glupe konzerve, zemlja se raspada po demokratom - eto vam sad ta ,,demokratska" politika, daj da napravimo zid da se spasimo.

 

Pa vidis da je Tramp sada ubedljiv favorit.

 

I moje misljenje je da im je sada za pobedu potreban neki belac orijentisan ka centru vise jer su ovo izbori posle vladavine demokrate.

 

Ako pobedi Tramp pa razjebe zemlju, onda ce na onim tamo izborima biti pogodno za zenu crnkinju jer ce narodu biti muka konzervi.

Link to comment
36 minutes ago, Shan Jan said:

Takodje, ne znam odakle ta ideja da je za Evropu bolja ona od Trampa. 

Trampovi su globalno pogubni na duže staze.

Jebote, lik je nakazoid koji laže čim zine, prevarant u biznisu, doslovno ogavan sa onim pućenjem i ćubicom.

  • +1 8
Link to comment
13 minutes ago, Moonwalker said:


:rolf:

 

Jeste vala, zna se za koga je red da narucuje eskort dok mu zena odrzava trudnocu i da potpisuje NDA, da se kandiduje kao kandidat «verujucih» i da istovremeno delegira Opus Dei u Ustavni sud. 

 

Kakva je to tacno njena neblistava proslost? «Glupa i tupava» pa joj seljana spocitava da je preko kreveta dosla do necega.


Usput zena je mesanka, pola crkinja, pola Indijka. Indijaca ima znacajan broj u populaciji karipskih drzava.

 

Amerika ce izabrati ko joj pase, pa i korigovati sebe. Ali taj soft spot za belosvetski sabanluk na nasim prostorima je nesto specijalno.

 

Pa pola foruma ovde ima soft spot za Džoa Bajdena, čiji je sin jedan vrlo problematičan lik, da ne kažem narkoman i pedofil. Tako da si u pravu potpuno.

  • +1 4
  • Haha 2
Link to comment
8 minutes ago, Ayatollah said:

 

Pa pola foruma ovde ima soft spot za Džoa Bajdena, čiji je sin jedan vrlo problematičan lik, da ne kažem narkoman i pedofil. Tako da si u pravu potpuno.


Dobro je da jesam. Sreca pa je ta druga polovina «normalna». 

 

Nije u pitanju nuzno Tramp vec svako ko odaje vajb dzibera sto govori i trenutna stvarnost tu. A ni pre nije bilo bolje, nego se malo prikrivalo. 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment
×
×
  • Create New...