Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

1 hour ago, Shan Jan said:

I can think of one for you: conscription :fantom:

 

Nisu mobilisali još od Vijetnama, znači nekih 50 godina, a i od onog što je kod nas bila regrutacija su odustali pre skoro 40.

Link to comment

Hilari Klinton uz potpunu podrsku stranke i dobro plasiran stav da je mozda vreme da SAD konacno dobije zenskog predsednika a.k.a predsednicu nije uspela da dobije Trampa na izborima, osim ako Tramp nije izgubio ogroman deo podrske biraca u ovih osam godina ne vidim nijedan nacin da ga Kamala Haris dobije. Ako ne prodje scenario bivseg predsednika koji se toliko uzeleo Bele Kuce da bi se u nju vratio makar kao "prva dama" meni ovo lici na to da demokrate pustaju ove izbore niz vodu da bi se kvalitetno spremile za period nakon sto Tramp zasere jos cetiri godine u ulozi POTUS-a.

  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment
45 minutes ago, x500 said:

Taman da prdi dugu i pisha fantu, treba joj dati fore da napravi platformu

 

Njen uski tim je radio na toj platformi ( kakva god bila...) sigurno od momenta ka d se debata zavrsila. Ako nisu, onda su bas Boldrici...

Link to comment
1 minute ago, harper lee said:

Hilari Klinton uz potpunu podrsku stranke...

 

...da ga Kamala Haris dobije

Uz ogradu da se ne razumem u američku politiku i nemam praktično nikakva znanja o dešavanjima, da mi se utisci svode na detaljno čitanje Kamaline biografije na vikipediji i hvatanje u letu široko dostupnih informacija, HIlari Klinton mi je uvek ostavljala izrazito negativan utisak totalnog establišmenta, dok Kamala Haris ima potencijal da to ne bude (da tako ne bude percipirana).

 

Imam osećaj da je njena pobeda moguća. Osećaji ne mogu biti predmet diskusije, zato tako i pišem jer dovoljno argumenata nemam.

  • +1 7
Link to comment

Meni ovo deluje kao da je Tramp Vucic, a Bajden Djilas.

 

Bajden je skupio sve moguce koji su toliko ogorceni na Trampa i celu tu politiku da ce cak i za Bajdena da glasaju. Uz malo onih sto ga i stvarno podrzavaju.

 

Ovi neopredeljeni mi deluju kao miks DSS/Dveri ekipe i apstinenata kao kod nas.

 

Apstinenti nece da ucestvuju u toj Kurta/Murta prici i cekaju nekog idealnog i ne odgovara im ni Tramp, ni Bajden, ni Kamala, ni Hilari, ni Misel... Oni bi se mogli privuci jedino nekim neukaljanim kandidatom koga nema ni na vidiku i nista od toga.

 

Tako da, demokratama ostaje da pridobiju ovu DSS ekipu. Njima je muka Trampa, ali ne vidim da ce to za zenom crnkinjom sa nekom ne bas blistavom prosloscu.

 

Nek me ispravi neko ako gresim, ali zar nije ipak Amerika ipak vecinski konzervativna?

  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

 

Ne previše sigurno, Kamala je pokazala čak i neke znake ljudskosti prilikom reakcije na pro palestinske proteste.

 

Znachi zensko, crnkinja, nije u fazonu preorite i zasolite Gazu, sta jos imamo.

Shteta. Za razliku od proshlog termina, nisam sigurna da je za Evropu sad dobra opcija pobeda Trampa vs Kamala.

Link to comment
7 minutes ago, pt 2.0 said:

Uz ogradu da se ne razumem u američku politiku i nemam praktično nikakva znanja o dešavanjima, da mi se utisci svode na detaljno čitanje Kamaline biografije na vikipediji i hvatanje u letu široko dostupnih informacija, HIlari Klinton mi je uvek ostavljala izrazito negativan utisak totalnog establišmenta, dok Kamala Haris ima potencijal da to ne bude (da tako ne bude percipirana).

 

Imam osećaj da je njena pobeda moguća. Osećaji ne mogu biti predmet diskusije, zato tako i pišem jer dovoljno argumenata nemam.


Isto, na bazi čistog huncha i kontra svega što kaže logika i američki rasizam. Sa vrhunskom kampanjom i strahom od Trampa, mislim da dobija. Meni ona simpa sa ovim kreveljenjima i nebuloznim rečenicama, voleo bih da je vidim recimo u SNL skeču Californians sa Christen Wiig, pokidala bi. 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Amos said:


Isto, na bazi čistog huncha i kontra svega što kaže logika i američki rasizam. Sa vrhunskom kampanjom i strahom od Trampa, mislim da dobija. Meni ona simpa sa ovim kreveljenjima i nebuloznim rečenicama, voleo bih da je vidim recimo u SNL skeču Californians sa Christen Wiig, pokidala bi. 

 

Simpatična kao lik Semjuela L Džeksona u Đangu? 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, copkillah said:

 

Simpatična kao lik Semjuela L Džeksona u Đangu? 


Američka javna scena je at this point jedna ogromna zajebancija. Ko god dodje vodi u tri pičke tehno-feudalne materine. Nek bude onda bar zabavno! 
 

 

Link to comment
13 minutes ago, pt 2.0 said:

Uz ogradu da se ne razumem u američku politiku i nemam praktično nikakva znanja o dešavanjima, da mi se utisci svode na detaljno čitanje Kamaline biografije na vikipediji i hvatanje u letu široko dostupnih informacija, HIlari Klinton mi je uvek ostavljala izrazito negativan utisak totalnog establišmenta, dok Kamala Haris ima potencijal da to ne bude (da tako ne bude percipirana).

 

Imam osećaj da je njena pobeda moguća. Osećaji ne mogu biti predmet diskusije, zato tako i pišem jer dovoljno argumenata nemam.

 

Tvrda anti-establisment ekipa ce svejedno glasati za Trampa, nema tu glasova za Kamalu.

 

Nisam ni ja ni blizu nekog ko se dobro razume u americku politiku, ono gore sam napisao iz osecaja. Average "Swing Vote" Joe kad dodje na glasacko mesto mrka je kapa da ce mu drhtava ruka zaokruziti zenu, let alone crnu zenu. To su mnogo zlokobniji i fundamentalniji motivi od minucioznih procena o tome da li je i koliko Kamala Haris manji establisment od Hilari Klinton. Tim pre sto je javnost vec dobrano upoznata s tim da Harisova cak ni u svojoj stranci nema opstu autenticnu podrsku. Mislim, ako se odluce za nju imace ona javnu podrsku stranke pred izbore, Obama ce veselo jesti u kamarama ovo sto je isporucio juce, ali ce svima biti jasno da je to podrska na misice i iz stranackih interesa a ne zato sto sve vidjene demokrate veruju u njen izbor.

 

Cini mi se da odavno nisam video da jedna od dve najvece americke stranke ulazi u biracki ciklus sa ovolikim minusom. Trebalo je odavno da se otarase Bajdena.

  • +1 4
Link to comment
15 minutes ago, harper lee said:

 

Tvrda anti-establisment ekipa ce svejedno glasati za Trampa, nema tu glasova za Kamalu.

 

Nisam ni ja ni blizu nekog ko se dobro razume u americku politiku, ono gore sam napisao iz osecaja. Average "Swing Vote" Joe kad dodje na glasacko mesto mrka je kapa da ce mu drhtava ruka zaokruziti zenu, let alone crnu zenu. To su mnogo zlokobniji i fundamentalniji motivi od minucioznih procena o tome da li je i koliko Kamala Haris manji establisment od Hilari Klinton. Tim pre sto je javnost vec dobrano upoznata s tim da Harisova cak ni u svojoj stranci nema opstu autenticnu podrsku. Mislim, ako se odluce za nju imace ona javnu podrsku stranke pred izbore, Obama ce veselo jesti u kamarama ovo sto je isporucio juce, ali ce svima biti jasno da je to podrska na misice i iz stranackih interesa a ne zato sto sve vidjene demokrate veruju u njen izbor.

 

Cini mi se da odavno nisam video da jedna od dve najvece americke stranke ulazi u biracki ciklus sa ovolikim minusom. Trebalo je odavno da se otarase Bajdena.

Baš eksploatišu činjenicu da je ona bila 2nd choice iza jednog Bajdena.

 

Inače bih se složio da su male šanse da pridobije potrebnu podršku u swing state

 

Ovo je očigledan znak slabosti, moze dobiti jedino ako razbije kampanju. Ali Trampiša kanon onog incidenta djeluje nedostižni za nju, barem trenutno.

Edited by Jesper23
Link to comment

kazu da je ovo rekord sa Demokrate:
za samo 7h posle Bidenovog povlacenja iz trke u njihov ActBlue se slilo $50M grassroot donations 

(poslednji update od pre dva dana: $100M)
 

 

 

Link to comment

Ja pak mislim da su vrlo male šanse da će Kamala da pobedi Trampa.

 

Pre svega, ona je kandidat koji nije ni trčao ni dobio unutarstranačke izbore za nominaciju, nego je neko saopštio da bi bilo dobro da ona bude kandidat i sad se delegati za konvenciju na razne načine uteruju u tor da glasaju za nju. Samim tim, ona ima debeli problem legitimiteta za kandidaturu i među samim demokratama, a tek će imati taj problem van demokratskih redova. Republikanci bukvalno mogu da jašu na mantri da je senilni Bajden samo saopštio ko će biti njegov naslednik bez ikakvog demokratskog procesa kao da je u pitanju KP Kine, a ne Amerika, koliko god to poređenje bilo nategnuto.

 

Drugo, ona je van svake sumnje kandidat kontinuiteta sa Bajdenom, i GOP će bez mnogo muke da nastavi roštiljanje sa pozicija da je u pitanju najgore presidency ikada, a da je ona bila tu u najužem krugu saradnika, i da će se njenim izborom sve negativno iz Bajdenovog mandata samo nastaviti. To čak nije ni daleko od istine verovatno.

 

Treće, cela ova priča oko njene nominacije je jedna tipična damage control priča, i to znaju baš svi, i generalno ovakvi nagli zaokreti na tri i nešto meseca pred izbore retko kada donose neke pozitivne rezultate. Juče i danas se napravio trenutni hajp oko ovoga, ali već za desetak dana će ovaj hajp da splasne dosta, i tek tada će moći da se vidi realna situacija.

 

Četvrto, njeno mešano indusko i jamajčansko poreklo sigurno jeste wow faktor za liberalne glasače na Istočnoj i Zapadnoj obali, kao i za manjinske zajednice, ali bi oni i tako glasali za DEM kandidata. Vrlo je veliko pitanje koliko će neki neutralan prosečan Amerikanac srednje klase iz Rust Belta baš moći da se identifikuje sa njom, odnosno koliko takvih glasača će ona privući.

 

Sve u svemu, ne mislim da je skroz nemoguće da Kamala dobije Trampa, ali biće vrlo teško. Ona mora od danas pa do samih izbora da bude savršena, a Tramp i GOP tim u celini da dosta podbace da bi rezultat bio takav.

 

 

  • +1 5
Link to comment
51 minutes ago, reg said:

 

Nisu mobilisali još od Vijetnama, znači nekih 50 godina, a i od onog što je kod nas bila regrutacija su odustali pre skoro 40.

To ne menja cinjenicu da je postavila pitanje abortusa na nacin kojim moze neko lako da je poklopi i okrene curak. Uspeli su da snime jednog idiota koji je gluplji i od nje pa je kao ispala carica a u stvari nije sposobna da brani kako treba nesto sto bi trebalo da se brani samo od sebe. 

 

Iskreno meni je ona katastrofalan kandidat. @Weenie Pooh je lepo opisao sve probleme koje nosi sa sobom. Takodje, ne znam odakle ta ideja da je za Evropu bolja ona od Trampa. Ako ona bude izabrana mozemo biti sigurni da se sadasnja USA politika nece promeniti, ginuce ljudi i dalje u Ukrajini a cela Evropa ce da nastavlja da trpi ekonomski i na sav ostali nacin zbog toga. 

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...