Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

4 minutes ago, Weenie Pooh said:

fantomski slice populacije:

Quote

The share of Minnesotans who paid no tax (after refundable credits) in 2018 is estimated to be 29 percent of tax units and 25 percent of non-dependent adults. In 2023, 28 percent of tax units and 25 percent of non-dependent adults are expected to pay no tax, based on projections using the incidence database

Hebiga, očito je da se nekad mora sofistički™ argumentirati da je 25 % ukupne taxable populacije fantomsko

Link to comment

 

1 hour ago, Turnbull said:

Neverovatno je koliko puta mu se desi da potpuno promasi sagovornikovu poentu, a da to ne primeti cak ni kad mu se skrene paznja. Strictly jeftini poeni i zingeri.

Što bi pesnik rekao, igra za raju a zanemaruje taktiku. 

Link to comment
26 minutes ago, namenski said:

Opet ti...

Pod #1 protastovanje u 1 Americi ima mnogo, mnogo vecu tezinu nego protestovanje u 1 Srbiji za koju ne znam ni zasto je se ovde pominje...

To vazi i za postupke americkih vlasti, srpske da ne pominjem, ima ko ce...

I nemoj da mi drzis predavanja sta je to na nama da verujemo: manje-vise vidimo, znamo, naslucujemo sta se, gde i kako dogadja, jebe mi se kako ce Natanijahu, bio zlocinac ili ne, da prodje, ako ne znas, trenutno i poprilicno u nazad, radi se o tome kako prolaze ljudi u Gazi...

Cije se stradanje uvija u izbornu borbu i rezultat americkih izbora.

Dakle, jebe mi se da li bi neki tamo nesto drugacije, gine se i strada sada, kako u Gazi, tako i u Ukrajini i takozvana americka administracija, ko god joj bio na celu, mogla je da nesto preduzme.

A nije.

U stvari jeste.

Ali oko Ukrajine, to se valjda bolje kotira u predizbornim muljanjima...

A i vise civila je stradalo u Ukrajini nego u Gazi, malo li je... :isuse: 

Američka administracija je baš onakva kakvu je američki narod i društvo žele. Kome se ne sviđa, nek se bori protiv toga. Ali apelovati i očekivati da će se average Joe iscimati da ispravlja nepravdu koju i neprimećuje je u najmanju ruku dokon posao.

 

A to ko šta može da preduzme je opet prebacivanje lopte. Da, USA administracija može da utiče više nego bilo koja druga. Ali ako oni neće, onda ne treba ni ostali da mrdnu prstom već nastave sve po starom? Videli smo kakav haos nastaje (na Zapadu) pre 2 ili 4 godine kada se promene trgovačke rute i uslovi poslovanja, koliko ljudi popizde zbog uvećanih cena i kašnjenja svega, koliko ih je spremno da podrži zločine da bi im dupe bilo 2 stepena toplije ili hladnije, ali treba da verujemo da su neuništivi.

 

Sreća u nesreći je što će sami pasti i ubiti se, a neki će se i dalje iščuđavati kako to.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Roger Sanchez said:

Hebiga, očito je da se nekad mora sofistički™ argumentirati da je 25 % ukupne taxable populacije fantomsko

Napredujemo, Mit Romni je jednom prilikom kada je ručao sa bogatim donatorima njegove kampanje  rekao da su 47% populacije free loaderi, jer ne plaćaju porez a dobijaju pare od države.

Link to comment
5 minutes ago, Spooky said:

Uh, da li si to upravo rekao da je dobro što Amerika preduzima nešto u Ukrajini? 

:D

 

Spuki, da nisi takav kakav si rekao bih ti da bezobrazno ucitavas, podmeces.

Nije ti, na primer, dok si sastavljao listing, palo na pamet da preduzimanje moze da znaci i diplomatski napor da se rat zaustavi, znas ono, pokusaji posredovanja, taj rad, znas, i to se po nekad radi...

A tebi, tako ratobornom, pozitivno preduzimanje znaci samo i jedino (do)davanje gvozdjurije i to u meri dovoljnoj da se prezivi i nista vise od toga, sto duze to bolje...

Dok, sto se Gaze i foruma tice, sve 5, al' kad bi se zezali: Amerika tamo aktivno, itekako aktivno drzi stranu Izraelu, samo joj forumska podrska nesto bas i ne opada, a?

Ono, jedno je Gaza, a nesto sasvim drugo Ukrajina, nije to svejetoisto...

 

Uostalom, bezi bre... :D 

Link to comment
4 minutes ago, Engineer said:

Američka administracija je baš onakva kakvu je američki narod i društvo žele. Kome se ne sviđa, nek se bori protiv toga. Ali apelovati i očekivati da će se average Joe iscimati da ispravlja nepravdu koju i neprimećuje je u najmanju ruku dokon posao.

Ma jebe se meni za Average Joe-a i njegovu kurcobolju: sta onda, na primer ti - trazis ovde...

 

@Weenie Pooh sram te bilo, sad videh, rastuzio si turnbula...:cry:

  • Tužno 1
Link to comment
9 minutes ago, ObiW said:

 

Što bi pesnik rekao, igra za raju a zanemaruje taktiku. 

 

 

Ma kad bi bar bilo to u pitanju, nego te rasvprave  cesto niko i ne prati, dakle raje skoro i da nema. Ovo je vise neko varanje sebe, samoobmana, odrzavanje sebe u nekom uverenju koje bi inace tesko prezivelo susret sa argumentima. Tudje poente se bas onako jadno, Rodja je u pravu, sofisticki omalovazavaju, nalaze se neke sitne zamerke koje se onda naduvavaju out of all proportion, da bi se validne poente samozadovoljno zanemarile.

 

Generalno, to su mentalni tikovi koje prepoznajem iz komunikacije sa antivakserima i konspirolozima raznih vrsta.

Edited by Turnbull
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Turnbull said:

Generalno, to su mentalni tikovi koje prepoznajem iz komunikacije sa antivakserima i konspirolozima raznih vrsta.

Pocelo je i sa dijagnozama... :isuse: 

  • Tužno 2
Link to comment
13 minutes ago, namenski said:

Ma jebe se meni za Average Joe-a i njegovu kurcobolju: sta onda, na primer ti - trazis ovde...

Sigurno ne da menjam Ameriku ili bilo koju državu.

 

I ponovo - je l' može neko da da predlog na koji način bi mogla da se promeni USA (spoljna) politika, na bolje? Tako što će Amerikanci neglasati za Kamalu jer podržava Izrael? Nažalost, average Joe ima tu moć, ali ga ne zanima, jer ne utiče na njega. Tako da morate/moramo tražiti drugo rešenje.

Link to comment
Just now, Engineer said:

Sigurno ne da menjam Ameriku ili bilo koju državu.

I likovi sa mentalnim tikovima, bas kao i vecina ostalih, nisu ovde da menjaju Ameriku, nadam se da nisi ni ti...

Sto ti ne smeta, bas kao ni meni, da seruckamo na razne teme, ono misljenje, dupe, svi ga imaju...

Ovo je 1 forum, znas valjda...

 

Quote

I ponovo - je l' može neko da da predlog na koji način bi mogla da se promeni USA (spoljna) politika, na bolje? Tako što će Amerikanci neglasati za Kamalu jer podržava Izrael? Nažalost, average Joe ima tu moć, ali ga ne zanima, jer ne utiče na njega. Tako da morate/moramo tražiti drugo rešenje.

Konstatacijama da  u Gazi ipak nije toliko strasno, jer je broj izginulih civila u Ukrajini jos uvek veci?

 

I ne moras vise da me ubedjujes u potrebu promene americke ili bilo cije spoljne politike, jos manje u potrebu da mitm moramo da trazimo drugo resenje...

 

Nego, da batalimo mi ovo...

I poslednji put: jebe mi se za Averagea i njegovu kao bajagi moc...

Link to comment
19 minutes ago, Roger Sanchez said:

Hebiga, očito je da se nekad mora sofistički™ argumentirati da je 25 % ukupne taxable populacije fantomsko

 

Wow, 25% je iznenađujuće mnogo. Toliko ljudi da mora da živi od cca $1,000 mesečno, tuga. (Relevantniji je još veći broj od 28% jer samo "tax units" mogu da dobiju dečiji dodatak, ne "single adults with zero dependents".) A na federalnom nivou čak 44% ljudi nema pas za šta da ujede, veselo.

 

Ipak, "fantomski slajs" o kom ja pričam je udeo ove populacije koji je podneo poresku prijavu iako nije morao, da bi se okoristio od dečijeg dodatka. Nisam siguran kako da izvučemo te podatke sa tvog linka.

 

Kaže npr, "The share of tax units with dependents who paid no tax rose from 17 percent before refundable credits to 28 percent after refundable credits." Ali ta razlika od 9%, to su porodice koje bi bez refundable credits ipak imale neku poresku obavezu, tek su im je bogomdani krediti smanjili na nulu. 

 

Mene zanima broj bednika čiji je oporezivi prihod bio nula, a oni se ipak dosetili pa podneli prijavu da bi uzeli dečiji dodatak. Verujem da ih ima, makar bili mali deo od 382,035 porodica bez obaveze da plaća porez na dohodak (jer prihoduju manje od onih 13k godišnje.)

 

Sve ovo ne menja činjenicu da je potpuno debilno zvati dečiji dodatak "wealth redistribution". 

 

Link to comment
13 minutes ago, Engineer said:

I ponovo - je l' može neko da da predlog na koji način bi mogla da se promeni USA (spoljna) politika, na bolje? Tako što će Amerikanci neglasati za Kamalu jer podržava Izrael?

Tako što će Arapi/muslimani u Mičigenu taktički neglasati za Kamalu i demokratskog kandidata za Senat, glasati za Tlaib i slične za HoR.

Link to comment

I to je nešto, bar za početak. Ali ostaje pitanje da li će ona imati veću moć da nešto menja ako Kamala bude predsednik ili Tramp. Ja znam da su mnogi mišljenja da je glasanje za manje zlo prevara i da tako nikada neće doći do promene koju bismo voleli da vidimo. Ali to podrazumeva da svaki put alternativa trenutnom zlu bude manje zlo, a to često nije slučaj

 

10 minutes ago, namenski said:

Konstatacijama da  u Gazi ipak nije toliko strasno, jer je broj izginulih civila u Ukrajini jos uvek veci?

Ne znam ko je to konstatovao, posebno kad nije ni tačno

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Gandalf said:

Tako što će Arapi/muslimani u Mičigenu taktički neglasati za Kamalu i demokratskog kandidata za Senat, glasati za Tlaib i slične za HoR.

Genijalno, dakle varijable pokloniti Trampu da prijateljici Mimi Adelson isporuči anektirane Yehuda i Shomron, a zadržati safe blue seats za sebe i svoju agitatorsku ekipu sve do ne dođeš na red za sljedeći purge

 

4d chess really

Link to comment
6 minutes ago, Engineer said:

Ne znam ko je to konstatovao, posebno kad nije ni tačno

Na ti, pa raspravite to:

1 hour ago, Roger Sanchez said:

Velika utjeha za ovih navodno 15% koji su civili. Inače, broj ubijenih civila u Ukrajini i dalje nadmašuje broj ubijenih u Gazi, ali jebqrz, o ratu u Gazi se raspravlja s puno empatije, humanosti i milosrđa, a o ratu u Ukrajini s puno strategije, realpolitike i geopolitike.

 

Npr. nitko još nije nazvao Jahyu Sinwara patuljastim degenerikom. :fantom:

 

Link to comment
×
×
  • Create New...