Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

13 minutes ago, Roger Sanchez said:

Cinizam i prezir su ti ugasili radoznalost:

 

 

Ovo je bukvalno najbolji opis. Vecina Vinijevih postova me prvenstveno rastuzuje. Covek koji vise nije u stanju da razume tudje misli, stavove, pozicije. Trolovsko dosetnicarenje kojim se zapravo zatvara svaka mogucnost razumevanja i intelektualnog razvoja. Neverovatno je koliko puta mu se desi da potpuno promasi sagovornikovu poentu, a da to ne primeti cak ni kad mu se skrene paznja. Strictly jeftini poeni i zingeri.

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
5 minutes ago, Roger Sanchez said:

Cinizam i prezir su ti ugasili radoznalost:

 

Ne znam šta je tebi ugasilo reading comprehension.

 

"Even if you do not owe tax" ne znači "even if you are not a registered taxpayer". Znači samo da trenutno nemaš nikakva dugovanja, dakle platio si uredno porez i sad možeš da podneseš tax return u koji će ti biti uračunat kredit, časti te Walz godišnjim dečijim dodatkom od $260 za jedno dete ili do $1,300 za troje dece.

 

Za to je ipak neophodno da plaćaš porez na prihod od minimum $2,500 godišnje, to je minimum income requirement. 

 

Ako to nisi platio, ispušio si za dečiji dodatak. Zato stoji primedba da "low-income Minnesotans don’t pay the state income tax" - ljudi na margini ne prijavljuju najveći deo svojih bednih prihoda, često nemaju ni SSN. Država ih na to ne obavezuje ako su prihodi niski, ali im onda ni ne isplaćuje beneficije kao što je ACTC.

 

Link to comment

Birači:

Quote

f_webp

But Sarcone said grocery prices are still too high, her real estate business too slow.

“I would describe myself as being resigned :laugh: to voting for Donald Trump,” Sarcone said. “I just can’t vote for the status quo and I was absolutely better off during Donald Trump’s presidency than I am today.”

Sarcone has a dim view of Harris.

“She’s already been in office,” she said. “She could have done something about the economy. She could have done something about the border.”

Like the others in our Iowa group, Sarcone places Harris to the left of Biden.

“I’d say far left,” she said. “I’d say woke.”

Sarcone sees Trump as rattled by the switch to Harris.

“I think he is handling it wrong,” she said. “I wish that he would stick to the issues and cut the side conversations that are not relevant.”

John King and Iowa voter Priscilla Forsyth at a baseball game in Sioux City, Iowa.

CNN

Sioux City attorney Priscilla Forsyth, too, sees Trump as off his game now that Harris is his opponent.

“She’s pulling his chain,” Forsyth said. “I don’t think he knows what to think.”

When we first met Forsyth last August, she was impressed with another GOP candidate, entrepreneur Vivek Ramaswamy. Soon, though, she would label him shallow and childish and shift her allegiance to Haley.

Now, though, Forsyth sees Harris as “radical” and has no qualms about voting for Trump.

“I see Kamala and I see Walz as being so far left it concerns me,” Forsyth said in an interview.

“I’m comfortable with Trump. We had four years of Trump. We know what Trump is. We know what to expect. We all survived :laugh:. … I’m not voting for him to be my valentine. I’m not voting for him to be my best friend. I think he did an OK job running the country.”

Nevjerojatno koliko se tu laže oko izvora te duboke iskonske ljubavi prema Trampari, skoro kao i ovdje na PPP-u gdje se ne smije priznati zavejana romanca sa SNS-om i Vučićem jer bi te kenslovalo :laugh:

Link to comment
3 hours ago, namenski said:

@3opge onako, BTW, sumnjam da nisi svestan koliko vecu tezinu imaju, imali bi tacnije, americki protesti protiv dogadjanja u Gazi, od takozvanih obicnih gradjana do vrhova vlasti i koliki bi bio njihov potencijalni efekat...

A zašto bi američki građani protestovali protiv događanja u Gazi, kad većina to ili podržava ili ih baš briga? Ne žive tamo i nemaju ništa od toga. Uostalom, nek se pojavi predsednički kandidat koji će ponuditi drastičnu promenu spoljne politike, može i da zapreti Izraelu i nek vidi kako će proći.

 

Ljude ne zanima šta se dešava 10.000 km daleko od njih. A ako već treba da pomognu da se spreči ili popravi neka nesreća, uradiće to samo ako nemaju veliku ličnu štetu od toga. A bilo bi dobro da imaju i korist.

 

Mi ovde kritikujemo kandidata za najvažniju funkciju u zemlji jer ćuti, žmuri i podržava zločine, a bar jedno 200 godina nije bilo bitno drugačije osobe na mestu predsednika USA, i neće ni biti, bar u doglednoj budućnosti. Ne treba ona da bude Isus, treba samo da bude bolja od protivkandidata, a to danas i nije mnogo teško.

Link to comment
Posted (edited)
13 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ako to nisi platio, ispušio si za dečiji dodatak. Zato stoji primedba da "low-income Minnesotans don’t pay the state income tax" - ljudi na margini ne prijavljuju najveći deo svojih bednih prihoda, često nemaju ni SSN. Država ih na to ne obavezuje ako su prihodi niski, ali im onda ni ne isplaćuje beneficije kao što je ACTC.

Hvala ti beskrajno što si objasnio da porezna politika ne pogađa one koji uopće nisu registrirani kao porezni obveznici, otkriće godine reklo bi se. Međutim, prilično je očito da ne moraš ''plaćati'' state income tax, trebaš samo prijaviti da si ispod praga. Tj. govorimo o ''households that filed a return but did not owe tax''.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
3 minutes ago, Engineer said:

Ne treba ona da bude Isus, treba samo da bude bolja od protivkandidata, a to danas i nije mnogo teško.

Tako je. Jill Stein for president.

Link to comment
1 minute ago, Fins fleet said:

Jill Stein

Zaboravio si joj middle names, Jill Perennial Republican Ratfuck Stein

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Turnbull said:

Ovo je bukvalno najbolji opis. Vecina Vinijevih postova me prvenstveno rastuzuje. Covek koji vise nije u stanju da razume tudje misli, stavove, pozicije. Trolovsko dosetnicarenje kojim se zapravo zatvara svaka mogucnost razumevanja i intelektualnog razvoja. Neverovatno je koliko puta mu se desi da potpuno promasi sagovornikovu poentu, a da to ne primeti cak ni kad mu se skrene paznja. Strictly jeftini poeni i zingeri.

 

Kao što bi lako mogao primetiti iz ongoing diskusije sa Rogerom i društvom, ja ulažem i vreme i trud da razumem tuđe pozicije, bilo da se sa njima slažem ili ne, pod uslovom da je sagovornik spreman da proporcionalno odgovori vremenom i trudom.

 

Moji čaršavi od postova o ovim i drugim temama su sušta suprotnost "jeftinih poena i zingera". Za cilj imaju spuštanje komunikacije do dubljeg nivoa, do značenja koje na prvu loptu možda izmiče jednom od sagovornika, pojašnjenje i preispitivanje nekih bazičnih pretpostavki.

 

Primera radi, kad Ivo Petović opiše svoje viđenje levo-desnog spektra kao sukobljavanje progresivnih tendencija kontra tradicionalnih, ja ne napišem "lol retarde nemaš pojma". Umesto toga, objasnim mu da je to nefunkcionalna definicija i levice i desnice, jer po njoj sve stvari koje su bile "leve" sa vremenom automatski postaju "desne". Ponudim mu alternativnu, istorijski utemeljenu definiciju levo-desnog spektra kao sukoba između kolektivnih i individualnih stremljenja, i tako razmena mišljenja može da ide dalje. U trenutku kad neko kaže "lol retartde nemaš pojma" razgovor se okončava, ali ja gotovo nikad nisam taj koji za tom merom poseže.

 

"Trolovsko dosetničarenje" je zato neuporedivo bolji opis za ovo što ti radiš. Uskočiš iznebuha sa one-liner podjebavanjima, kao ovo nedavno u epizodi "govna genocidaška", i onda bez traga nestaneš. 

 

and-like-that-hes-gone-the-usual-suspect 

 

Tako se ne vodi javna diskusija, potpuno je neproduktivno. (Možda privatno tako razgovaraš sa ljudima, ali sumnjam.)

 

Što bi neki rekli, tako se "zatvara svaka mogućnost razumevanja i intelektualnog razvoja."

 

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Engineer said:

A zašto bi američki građani protestovali protiv događanja u Gazi, kad većina to ili podržava ili ih baš briga? 

Jel se ti to pravis blesav, ili samo onako: a zasto bi gradjani Srbije protestovali protiv dogadjanja u Gazi, obaska sto im se neprotestovanje kao kontrargument nabija na nos na topiku o Americi i americkim izborima.

I zasto ih oko Ukrajine malo manje boli kurac briga jer ih mediji prepariraju?

I, da ne bude zabune: ja sam skrenuo paznju na indolentnosttm forumskih humanista koji ne propustaju ni jedno jedinu ukrajinsko dogadjanje, sa sve taktikama :isuse: do u sitna crevca, broje Чалије i гамецхангере, dok oko Gaze - muk.

Tetka, lek...

I tako ce, sto rece covek gore, da potraje do januara ko god dobio izbore.

Na srpskom se to kaze pojeo vuk magarca...

Jebes Gazu, a dotle ce vec i Rusitm da naprave neku novu pizdariju.

Ako ne, uvek su tu Kinezi...

Pa da vidis kako ce ekipa da skoci...

 

Mani me bre... :) 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Roger Sanchez said:

Hvala ti beskrajno što si objasnio da porezna politika ne pogađa one koji uopće nisu registrirani kao porezni obveznici, otkriće godine reklo bi se.

 

Primedba koju si ti izdvojio i sladostrasno prokomentarisao sa "čova je bog" glasila je: 

 

"The Center of the American Experiment, a conservative think tank, points out that low-income Minnesotans don’t pay the state income tax, so in its view giving them tax credits amounts to income redistribution and welfare — not tax cuts."

 

Dakle, prihvataš debilni CAE zaključak po kom je u pitanju redistribucija i welfare, a ne poreska politika.

 

Ja ti samo crtam zašto je njihov zaključak debilan - zato što jeste u pitanju poreska politika koja najsiromašnijima uopšte ne pomaže. 

 

Tako da, džabe se sad resetuješ na "pa naravno da je porezna politika".

Link to comment
9 minutes ago, namenski said:

Jel se ti to pravis blesav, ili samo onako: a zasto bi gradjani Srbije protestovali protiv dogadjanja u Gazi, obaska sto im se neprotestovanje kao kontrargument nabija na nos na topiku o Americi i americkim izborima.

I zasto ih oko Ukrajine malo manje boli kurac briga jer ih mediji prepariraju?

Nek protestuje ko god hoće, zbog čega god hoće. U USA je bilo pro-palestinskih protesta i ništa se nije desilo. Imaju izbor da glasju za nekoga ko će reći da je u Gazi izvršen genocid i Netanjahu zločinac i videćemo kako će proći.

 

Ljude ne zanima šta se tamo dešava. A Kamala, kao i svaki političar vaga kako da dobije što više glasova. Da joj kritika Izraela to donosi, promenila bi ploču juče. Meni je neveovatno da se neko danas čudi što ljudi gaze preko mrtvih da dođu do pozicija moći. I svi oni gaze koliko mogu i koliko im se dozvoli. A na nama je da verujemo da bi neki tamo nešto drugačije

Link to comment

Brate, jesi ti siguran da si dobro pročitao taj citat, valjda već treći put?

13 minutes ago, Weenie Pooh said:

low-income Minnesotans don’t pay the state income tax

 

Dakle, probajmo još jednom, znatan broj Minnesotanaca jesu porezni obveznici i podnose poreznu prijavu ali ne plaćaju income tax jer je isti progresivan i, dakle, redistributivan. Umjesto toga dobijaju ekstra novac, a ne da im se oprašta neki porez koji nisu ni platili.

Ono što republikanci hoće, ono što oni uvijek hoće je da tax cut bude jednolik i da siromahu refund bude taman za račun za struju, a dobrostojećem republikancu za Porsche Panameru.

 

Link to comment
3 minutes ago, Engineer said:

Nek protestuje ko god hoće, zbog čega god hoće. U USA je bilo pro-palestinskih protesta i ništa se nije desilo. Imaju izbor da glasju za nekoga ko će reći da je u Gazi izvršen genocid i Netanjahu zločinac i videćemo kako će proći.

 

Ljude ne zanima šta se tamo dešava. A Kamala, kao i svaki političar vaga kako da dobije što više glasova. Da joj kritika Izraela to donosi, promenila bi ploču juče. Meni je neveovatno da se neko danas čudi što ljudi gaze preko mrtvih da dođu do pozicija moći. I svi oni gaze koliko mogu i koliko im se dozvoli. A na nama je da verujemo da bi neki tamo nešto drugačije

Opet ti...

Pod #1 protastovanje u 1 Americi ima mnogo, mnogo vecu tezinu nego protestovanje u 1 Srbiji za koju ne znam ni zasto je se ovde pominje...

To vazi i za postupke americkih vlasti, srpske da ne pominjem, ima ko ce...

I nemoj da mi drzis predavanja sta je to na nama da verujemo: manje-vise vidimo, znamo, naslucujemo sta se, gde i kako dogadja, jebe mi se kako ce Natanijahu, bio zlocinac ili ne, da prodje, ako ne znas, trenutno i poprilicno u nazad, radi se o tome kako prolaze ljudi u Gazi...

Cije se stradanje uvija u izbornu borbu i rezultat americkih izbora.

Dakle, jebe mi se da li bi neki tamo nesto drugacije, gine se i strada sada, kako u Gazi, tako i u Ukrajini i takozvana americka administracija, ko god joj bio na celu, mogla je da nesto preduzme.

A nije.

U stvari jeste.

Ali oko Ukrajine, to se valjda bolje kotira u predizbornim muljanjima...

A i vise civila je stradalo u Ukrajini nego u Gazi, malo li je... :isuse: 

Link to comment
18 minutes ago, namenski said:

Dakle, jebe mi se da li bi neki tamo nesto drugacije, gine se i strada sada, kako u Gazi, tako i u Ukrajini i takozvana americka administracija, ko god joj bio na celu, mogla je da nesto preduzme.

A nije.

U stvari jeste.

Ali oko Ukrajine

Uh, da li si to upravo rekao da je dobro što Amerika preduzima nešto u Ukrajini? 

 

A apropo ponovljene optužbe zašto pro-ukrajinci ne pišu o gazi - pa ne pišemo u toj meri (napisali su mnogi po neki post) jer nema rasprave, nema razilaženja mišljenja 95+% nas na forumu osuđuje akcije Izraela.

 

I nema nikoga da kontrira i tvrdi kako bi bilo bolje:

- Da se Palestinci predaju

- Da svi oni koji protestuju za Izrael rade to iz sigurnosti svojih zapadnih država preko palestinskih leševa umesto da.im kažu da nema nade i da se predaju

- Ne pitaju što smo šutili kad je Hamas bombardovao Izrael.

- ne listaju antisemitske izjave nekih pripadnika Hamasa

- ne dižu paniku da će Izrael baciti nuklearno oružje, pa ćemo svi stradati, pa da je bolje ne zezati ih i pustiti da sa Palestinom urade šta hoće.

Edited by Spooky
  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment
21 minutes ago, Roger Sanchez said:

Brate, jesi ti siguran da si dobro pročitao taj citat, valjda već treći put?

 

Dakle, probajmo još jednom, znatan broj Minnesotanaca jesu porezni obveznici i podnose poreznu prijavu ali ne plaćaju income tax jer je isti progresivan i, dakle, redistributivan. Umjesto toga dobijaju ekstra novac, a ne da im se oprašta neki porez koji nisu ni platili.

 

"Znatan broj" o kom pričaš su ljudi koji zarađuju ispod $13,825 godišnje (minimalna zarada koja nosi ikakvu poresku obavezu) a u isto vreme plaćaju porez na prihod od preko $2,500 godišnje (minimum income requirement da bi se kvalifikovao za tax credits). Ti ljudi nisu poreski obveznici u Minesoti, obaveza im iznosi $0.

 

Da bi ti ljudi primili beneficije kao što je ovaj dečiji dodatak od $260 godišnje, oni bi ipak morali da file tax returns iako toliko malo zarađuju da im je oporazivi deo prihoda ravno $0.

 

Pričati o nekakvoj redistribuciji bogatstva u taj fantomski slice populacije je potpuno apsurdno. 

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
×
×
  • Create New...