Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

 

1 hour ago, Peter Fan said:

Inace, kako troskovi stanovanja nisu bili toliko vazna stavka prije 15 godina? 

Stavio danas ja tvit niz koji govori   o tome al’ džabe.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Sammael said:

Građani Srbije vole Trampa, jer je Tramp američka sramota neviđena, neporeciv dokaz da je car go, retard koji ne može da odoli da say the quiet part loud, kraj respectability politike sa čijim su debljim krajem ti građani Srbije vrlo dobro upoznati, istorijska bruka koju Veliki Šejtan ne uspeva da sakrije, odvratno lice kakvo savršeno pristaje odvratnoj imperijalističkoj politici koju vode bez obzira ko im je na vlasti.

 

FTFY.

 

  • -1 1
Link to comment
38 minutes ago, Sammael said:

Građani Srbije vole Trampa, jer je Tramp američka verzija Šešelja, dobar je s Putinom, pravi od svega Farmu, a i zabranio bi gomilu stvari koje se građanima Srbije ne dopadaju, kao npr. prava za manjine koje su ovde omražene. Pri tome je išao protiv Hilari koja je Klington a još je i žena i podržavala je Muslimane u BIH.

 

Imali smo bilborde podrške Trampu u Beogradu, verovatno si propustio.

 

 

 

 

Nesto si pobrkao, nisam pisao o ko koga voli nego ko je koliko drugaciji za outcomes za gradjane Srbije.

 

To sto neko voli Trampa a neko Kamalu je legitimno, ali to je drugaciji koncept od "svejetoisto" koji se zasniva ne na preferencijama, vec na rezultatima.

 

Drugim recima, to sto ce Kamala da kaze "far too many causalties" i sto ce Netanijahu mrko da reaguje, i da se Turnbull bolje oseca, ne menja ic situaciju na terenu u Gazi u odnosu na Trampovo "trebalo je to ranije da zavrsite".

 

Edit: I, da, razlike u politici ima za gradjane SAD (Peter Fan, ObiW, 3orge...) ali ne za nas smrtnike u Ekvadoru i Srbiji i Madjarskoj i Palestini.

 

Edited by Budja
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

 

Stavio danas ja tvit niz koji govori   o tome al’ džabe.

Hvala, nisam vidio od silnog prepucavanja.

 

Sad pogledah i ne pije vodu u potpunosti. New home buidling je jedan faktor, a sta je sa exisiting homes?

 

Evo juce sam bas bio u West Allis, WI (odakle je jedan od onih ubijenih u protestima u Kenoshi). Lijep i cist blue collar suburb, javnim prevozom i voznju biciklom udaljen od centra Milwaukee. Drzava sa 3% nezaposlenosti i sa median household income of $85k.

 

Dostupnih kuca koliko hoces:

 

Real Estate & Homes For Sale - 48 Homes For Sale | Zillow

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

ali ne za nas smrtnike u Ekvadoru i Srbiji i Madjarskoj i Palestini.


Ma ne uopste :laugh:.


Ipak,  to ne sprecava da se komentarise po X puta kako je sve to isto. No na srpskim topicima potpuno drugaciji ton. 

 

Volim i ja pozoriste, samo ne u svojoj kuci. 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Gandalf said:

Mislim... Logično pitanje je zašto zli kapitalisti ne podižu cene na Floridi!? Jesu li tamo manje zli pa neće da podižu cene? Možda odgovor na to pitanje ima neke veze sa ponudom?

 

Kakav je kvalitet te ponude, pri tom ne mislim na pogled na okean?

 

Bez sale kakvim su tehnickim gradjevinskim standardima obavezani investitori na Floridi? Citajuci komentare osoba sa tehnickim bacgroundom o standardima nakon onog kolapsa obe obrve mi otisle gore.

 

https://www.npr.org/2024/03/08/1236628075/surfside-florida-champlain-towers-south-condo-collapse-cause
 

Edited by Moonwalker
Link to comment
5 hours ago, Gandalf said:

Nabijanje cena je u principu za one koji nameravaju da iznajme stanove/kuće. Jako malo verovatno da u Sijetlu možeš postojećim stanarima dizati cene po želji.

 

Da su autori datog članka napisali koji je deo Sijetla u pitanju, pa da proverimo. Ovako, čista propaganda.

Ah ok, iskreno nisam čitao članak. Vrlo je moguće da su postojeći stanari u Oregonu na neki način zaštićeni.
 

Ali evo ti primer iz prve ruke iz surovog Teksasa. Kako se ovde doseljava jako puno ljudi sa svih strana cene renti su u porastu. Konkretno u mom gradu, za nekoliko godina su otišle gore pa bukvalno duplo. Ali kako se ovde brzo i lako gradi, apartman kompleksi su počeli da niču kao pečurke posle kiše. U jednom momentu je došlo do zasićenja tržišta i prosečna cena rente se u roku od godinu dana spustila za čitavih 5% :lolol: Znači npr sa $1200 za 2br otišlo na $1900 pa se spustilo na $1750. Wow, tržište se samoregulisalo! Ćiribu ćiriba :D

 

Ovo sa kretanjem proseka rente sam  slučajno ispratio jer su meni ponudili obnovu po 10% većoj ceni, uprkos kretanja na tržištu, i uprkos tome što vidim koliko im se ljudi iselilo i koliko  je apartmana prazno.  U Teksasu to nije regulisano, pa mogu da vilene kako hoće. Nekad i možeš da ispregovaraš bolje uslove, ali mene je menadžerka otresla ko skinu, u fazonu nećeš ti nidje, žena ti je trudna, a 100f je u avgustu. Ja rekloh- aha važi, good bye :D
 

E da, još nešto, mada je možda i više za hate topik. Za tri godine u istom kompleksu su se  izmenjala su se tri property menadžmenta.  3x otvaraj naloge na njihovim portalima, 3x povezuj karticu za plaćanje rente, 3x nova ekipa za front deskom…  A sve to vreme imaš osećaj kao da živiš na farmi pilića koju preprodaju jedni drugima dok se to reklamira kao luxiry living. 

 

Pas mater halapljivu i pohlepnu. 

 

Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:


Ma ne uopste :laugh:.


Ipak,  to ne sprecava da se komentarise po X puta kako je sve to isto. No na srpskim topicima potpuno drugaciji ton. 

 

Volim i ja pozoriste, samo ne u svojoj kuci. 

 

Nista te ne razumem.

Link to comment
5 hours ago, Engineer said:

Znači ako izuzmemo one od ranije, još desetak država u svetu ima neki standard. A jedno 170 država, od istoka do zapada, od severa do juga, je ubedilo sebe da su "the good guys", a ostali su "the baddies". Ali dobro, da ne preterujem, kad budu izbori u Indiji, Kini, Brazilu, Meksiku, Srbiji... videćemo koje stranke i kandidati se zalažu uvođenje sankcija Izraelu, pa ćemo njih podržati, a ostale koji ćute ili podržavaju, proglasiti za genocidne. Da ne bude zabune, ja sam za sankcije, koliko juče, pošto je nemoguće oterati na međunarodni sud vođe nuklearne sile. Jer imaju atomsku bombu za samoodbranu.

 

Nije rec o sankcijama vec  o aktivnoj podrsci, kao sto je izvoz oruzja, obavestajna saradnja i sl.

 

Ni Indija ni Kina ne izvoze oruzje Izraelu kao sto to cine SAD i Nemacka.

 

Niti je modus operandi Indije i Kine da lupaju sankcije okolo, kao sto je to slucaj, opet, sa SAD i EU.

 

 

Link to comment
11 hours ago, ObiW said:

Koliko opcija negiranja genocida ima u Srbiji?

 

Ladno je argument nema frke sto mi je BajdenMilosevic kul, to sto i u Srbiji ima dosta onih koji negiraju genocid ili im je mozda i ok sto je narod u Bosni pobijen.

Lepo je sto se kao zasto me mrze sto volim SeseljaBajdena poteze da i u Srbiji ima puno krezavih koji vole Vuchka.

 

Nemam primedbi. Konachno makar iskreno.

 

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
10 hours ago, copkillah said:

 

Moguće. Nego, šta to Netanjahua trenutna administracija tačno sprečava da radi?

 

 

krikets

  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, copkillah said:

 

Ne, nego obe političke opcije za koje tih 350 miliona glasa podržavaju genocid, mislio sam da to ne mora da se crta. A gledamo kako to ovde pokušava da se negira, eno imao si čak i bracin meltdown dok je to pokušavao.

 

 

Hej ali jedan genocid je gospocki sa tamponima, a drugi bi bio/ce biti jos nekontrolisaniji (ili ce ga makar liberalci uopste i konstatovati da postoji posto jos nisu nacisto dl se uopste ista desava tamo u Gazi) i sprovodio bi ga neki sto ga vole Vichicevi glasachi, vidi me mama kako branchujem a ne ko krezubi Vuchicevac...

  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Teško će ići bez linkova, ali osnovna teza na onom koji sam gore ostavio glasi da izraelski lobi služi interesima Izraela, koji se onda lažno predstavljaju kao interesi Amerike.

 

Jer genocid je dobar ako ga sprovodis za interese svoje drzave, a los ako ga sprovodis jer te neka druga drzava dobro placa aka 'lobira' da omogucis da se sprovede genocid?

 

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Turnbull said:

Postavite sebi pitanje koga bi Netanjahu voleo da vidi u Beloj kuci i za koga se svake veceri moli da pobedi u novembru i videcete da li su svi isti.

Onda ponovite test za Vucica.

Onda za Orbana.

Onda za Putina.

 

 

 

Premisa od koje polazis ima ozbiljnu "gresku".

 

Vucic i Orban su sasvim nebitni... Sto se tice Putina stavio bih ozbiljan znak pitanja ko njemu vise odgovara. 

 

A da premisa ne pravi logican niz koji ti zelis , potrebno je da sam odgovoris na pitanje:

 

Koga bi u Beloj kuci vise voleo iranski Ajatolah ?

 

Naravno da nisu svi isti, sto ne znaci da je jedan dobar a drugi los, samo predstavljaju razlicite interese kojima je sasvim nebitno hoce li ih podrzati tirani ili "demokrati".

 

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...