Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

2 minutes ago, Peter Fan said:

Evo padaju mi napamet Kolumbija i Bolivija.

 

Ali ne moraju SAD da prekida diplomatske odnose sa Izraelom. Mogli bi recimo da podrze Medjunarodni sud pravde.

Znači ako izuzmemo one od ranije, još desetak država u svetu ima neki standard. A jedno 170 država, od istoka do zapada, od severa do juga, je ubedilo sebe da su "the good guys", a ostali su "the baddies". Ali dobro, da ne preterujem, kad budu izbori u Indiji, Kini, Brazilu, Meksiku, Srbiji... videćemo koje stranke i kandidati se zalažu uvođenje sankcija Izraelu, pa ćemo njih podržati, a ostale koji ćute ili podržavaju, proglasiti za genocidne. Da ne bude zabune, ja sam za sankcije, koliko juče, pošto je nemoguće oterati na međunarodni sud vođe nuklearne sile. Jer imaju atomsku bombu za samoodbranu.

Link to comment
1 hour ago, Gandalf said:

Daj, ne zahebavaj. Čuš, u jednom komšiluku!? Sve i da nabijaju cene u tom komšiluku, ljudi će da idu u druge delove Sijetla ili će preko puta kod onih 30%.

 

Ovaj članak nije o Sijetlu i jednom komšiluku u Sijetlu. To je samo jedan primer. Vidim da si zaginuo da nam objasniš da problema nema, mada opet, članak te demantuje.

 

Drama over rising rent costs — now a key driver of inflation — has been increasingly public. The year before the pandemic, roughly 46% of renters in the U.S. spent more than 30% of their income on rent and therefore met the definition of cost-burdened, Harvard University’s Joint Center for Housing Studies found.

 

 

Link to comment

Vi zaista zanemarujete uticaj AIPAC-a, oni drže šapu na toni para za izbore, plus mnoge kupljene kongresmene i senatore. 0 opravdanja, ali neće NIKO NIKADA u SAD da se odrekne Izraela kao saveznika. Između ostalog, ko bi ga zamenio na bliskom istoku u tom obliku? 

Link to comment

A koji će im đavo neko na bliskom istoku? Ni mi nemamo saveznika tamo i šta nam fali?

 

U suštini, za razliku od drugih, USA političari se prodaju za novac, i ko im da više, tako će i zakone donositi i politiku voditi. A za narod ih baš briga i svoj i tuđi.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Venom said:

Ovaj članak nije o Sijetlu i jednom komšiluku u Sijetlu. To je samo jedan primer. Vidim da si zaginuo da nam objasniš da problema nema, mada opet, članak te demantuje.

Ne demantuje. Ne diskutujemo o tome da li su cene stanovanja porasle, tu smo se složili u startu. Ne slažemo se u identifikaciji uzroka.

 

Teza koja se prodaje u članku je klasična leva (ovih dana i državna) propaganda o zlim kapitalistima kao osnovnom uzroku porasta cene stanovanja. Ja tvrdim da je u pitanju pre svega ponuda (delom je prosto inflacija).

 

Mislim... Logično pitanje je zašto zli kapitalisti ne podižu cene na Floridi!? Jesu li tamo manje zli pa neće da podižu cene? Možda odgovor na to pitanje ima neke veze sa ponudom?

Edited by Gandalf
Link to comment
27 minutes ago, Gandalf said:

Ne demantuje. Ne diskutujemo o tome da li su cene stanovanja porasle, tu smo se složili u startu. Ne slažemo se u identifikaciji uzroka.

 

Teza koja se prodaje u članku je klasična leva (ovih dana i državna) propaganda o zlim kapitalistima kao osnovnom uzroku porasta cene stanovanja. Ja tvrdim da je u pitanju pre svega ponuda (delom je prosto inflacija).

 

Mislim... Logično pitanje je zašto zli kapitalisti ne podižu cene na Floridi!? Jesu li tamo manje zli pa neće da podižu cene? Možda odgovor na to pitanje ima neke veze sa ponudom?

 

To si već pitao i prilično je suludo da se praviš da nije odgovoreno.

Link to comment
32 minutes ago, Gandalf said:

Teza koja se prodaje u članku je klasična leva (ovih dana i državna) propaganda o zlim kapitalistima kao osnovnom uzroku porasta cene stanovanja. Ja tvrdim da je u pitanju pre svega ponuda (delom je prosto inflacija).

 

Mislim... Logično pitanje je zašto zli kapitalisti ne podižu cene na Floridi!? Jesu li tamo manje zli pa neće da podižu cene? Možda odgovor na to pitanje ima neke veze sa ponudom?

Upravo to. Pritom i Kamala kao io  vecini onogo o cemu prica, svira kurcu.

 

Odnosno, prica ono sto njena baza na obje strane ekonomskog spetkra hoce da cuje. Sirotinja voli da cuje da ce drzava da uradi nesto, a bogati salonski ljevicari zele da cuje ono sto nece narusiti "not in my backyard" status quo. 

 

Pri tome je ona kao neko ko je is San Franciska posebno hipokriticna jer su Bay Area demokrate (vlasti i bogati salonski ljevicari) vjerovatno najveci protivnici izgradnje dodatnih stanova, jer im ne trebaju dodatne guzve i nece da im sirotinja zapisava travnjake. Doduse, ni njihovi pandani sa drugog pola (NYC) nisu nista bolji.

 

Evo na dva klika jedna ilustracija: Texas ima vise izdatih dozvola nego CA i NY zajedno, i to sve na upola manje stanovnistva. To mu otprilike dodje 4X veci iznos gradnje po stanovniku. Florida takodje. Stoga nije ni cudno da se najvece migracije prema TX i FL, a iz CA i NY.

image.png.4d149418319cb2ea22f6f48f1fe8b86c.png

 

U.S. Census Bureau Building Permits Survey

 

Oko price da drzava treba da gradi stanove, to se u Amerci zavrsava tako sto isti postaju najgora geta. Dva primjera iz (D) kontrolisanog IL, odnosno grada Chicaga:

 

Cabrini–Green Homes - Wikipedia

Robert Taylor Homes - Wikipedia

 

Inace, kako troskovi stanovanja nisu bili toliko vazna stavka prije 15 godina? 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ovo je zanimljivo jer je nacionalni interes jako teško precizno definisati. 

 

Standardna pozicija, kako na američkoj desnici tako i na levici™, je da Izrael služi kao de facto američka vojna ispostava na Bliskom istoku, pa u tom smislu samim svojim postojanjem doprinosi nacionalnom interesu USA. Štono kaže Bajden, "Da Izrael ne postoji trebalo bi ga izmisliti."

 

Ali toj poziciji se neki protive, tvrde da Izrael nanosi više štete nego koristi američkim interesima (koje, opet, svako definiše kako poželi). Taj kontra stav se zauzima na raznim delovima levo-desnog spektra, od ovde nedavno otkrivenog Mearsheimera pa sve do omiljene četnikuše @Roger Sanchez-a:

 

https://consortiumnews.com/2024/03/06/the-myth-of-israel-as-us-aircraft-carrier-in-middle-east/ 

 

kako to izrael vise steri nego sto koristi americkim nacional interesima?

nista se ne desava unutar usa glede izraela.

izrael je sin u nevolji, okryzen nasilnicima i opeavdano koristi sva sredstva. slicno samoj usa.

me zelimo ali moramo zbog _____ i ____.

malo se menjaju opravdanja ali matrica ne.

bajden, kamala, tramp.. osim nekih raslika u vaspitanjuni obrasovanju rezonuju slicno po pitanju izrael i okoline.

ako koze bez linkova.

hvala

 

Link to comment
3 hours ago, braca said:

Izrael (koji je ipak saveznik USA

 

 

Zvati saveznikom ekipu koja ti u državi vrti ozbiljne pare i drži nesrazmerno ogroman medijski, finansijski, religijski i politički uticaj, izvini braco ali LOL 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, braca said:

 

Ja mislim da vi jedete govna sa tim genocidom više. 

 

Ja mislim da si ti retardiran. 

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
6 hours ago, dragance said:


kakva gnjida i djubre je ova Ann Coulter da ismeva dete sa posebnim potrebama. Pakao je mali za sve njih.

Rijetko odvratna njuška, Baš me zanima šta misli o “childless cat lady” komentaru?

Link to comment
4 hours ago, Turnbull said:

Postavite sebi pitanje koga bi Netanjahu voleo da vidi u Beloj kuci i za koga se svake veceri moli da pobedi u novembru i videcete da li su svi isti.

 

Onda ponovite test za Vucica.

Onda za Orbana.

Onda za Putina.

 

 

A gde su ti tu obicni Palestinci?

Valjda treba da pitamo zrtve koga bi voleli da vide, a ne zlocince.

 

Takodje, boli me patka i za Vucica i za Orbana, vise me zanima kakav je utisak prosecnog gradjanina Srbije i Madjarske i Rusije i Ukrajine.

 

 

I to nije retoricka igra reci, vec sustina - autoritarci imaju privatne dilove sa ovim ili onim, ali ti privatni dilovi ne prave razliku za prosecnog gradjanina.

 

Evo, bio je tu Bajden cetiri godine, i vidim da su gradjani Srbije, Madjarske, Rusije i Palestine i Izraela istim mnogo zadovoljniji nego pre toga Trampom.  How yes no.

 

 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Turnbull said:

1. Svako ko podrzava govna genocidaska je i sam govno genocidasko

... 

 

Šta misliš onim kojim nije smetalo što njihova država šalje granate onim koji vrše genocid? Nisu imali potrebu da se bave tim. Koliko se sećam tebi je to bilo sasvim dovoljno da ih proglase odgovornim za genocid. 

Sad ima jedna ekipica koja vrlo dobro. zna da njihova država pomaže genocid. Prate sve i oštro osuđuju štošta.  S druge strane, nemaju problema s tim što se dešava genocid i što njihova država šalju granate za genocid. Na taj topik dođu da prospu nešto što nema veze s ovim genocidom. Napišu nešto o forumašima, eventualno o nekim drugim genocidima.

Misliš li da su govna genocidaška? 

Edited by duma
Link to comment
1 hour ago, bradilko said:

kako to izrael vise steri nego sto koristi americkim nacional interesima?

 

ako koze bez linkova.

hvala

 

Teško će ići bez linkova, ali osnovna teza na onom koji sam gore ostavio glasi da izraelski lobi služi interesima Izraela, koji se onda lažno predstavljaju kao interesi Amerike.

 

Ideja da im je trebalo prisustvo na Bliskom istoku je pila vodu pre 60 godina, ali danas su im vojne baze nikle kao pečurke svud po regionu, imaju NATO saveznike, imaju koliko hoće pravih "vodenih" nosača aviona - nije im neophodan taj navodni "kopneni" čije pridržavanje košta milijarde dolara godišnje.

 

Iz američke perspektive, Izrael je danas skuplji nego ikad, teži za vađenje fleka nego ikad, sa nikad manje strateškog značaja od kako je bio uspostavljen kao vojna sila. 

 

Ali nezgodno je prosto reći da se u Izrael ulažu milijarde jer AIPAC i društvo sipaju milione u džepove narodnih poslanika. Bolje zvuči kad se gusla kako je reč o savezniku od vitalnog strateškog značaja, zar ne?

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...