Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

5 minutes ago, Mel said:

I tako su nashi vodeci demokratski liberali zakljuchili kako je jedan i jedini problem Miloshevica i Mladica bio ne to shto su ubijali onolike civile, nego to shto u tome nisu postigli vishe i bolje, do pobede.

 

Ili da to ne bi bio problem da su za to imali podrsku USA.

  • +1 5
Link to comment
40 minutes ago, Turnbull said:

1. Svako ko podrzava govna genocidaska je i sam govno genocidasko

2. Karadzic je govno genocidasko

3. Djindjic je podrzao Karadzica, ergo

4. I Djindjic je govno genocidasko

Ali

5. Svako ko je glasao za Djindjica je po definiciji "glasanja za", podrzao Djindjica, ergo

6. (Iz 1 i 5) svako ko je glasao za Djindjica je i sam govno genocidasko

 

 

Misliti ovako o politici je slom pameti. Ovo je noc u kojoj su sve krave crne.


Spominjao sam vise puta ovaj obrazac - moralni absolutizam. Koristila ga je vekovima crkva da opravda masovne zlocine, a zatim i ekstremnije desne (recimo fasizam) i leve ideologije (staljinizam). Dominantan nacin razmisljanja u drustvima sa genocidnom prosloscu koja se trpa pod tepih, i jedan od glavnih razloga zasto u njima demokratija, koja je po prirodi prljav kompromis, ne moze da se zapati. 

  • +1 1
  • Haha 3
  • -1 1
Link to comment
35 minutes ago, Mel said:

 

To je vec bilo 98-me. Probaj ponovo.

 


Klasicna radikalska prica postala mejnstrim na forumu.

  • -1 2
Link to comment
3 minutes ago, Anduril said:

Spominjao sam vise puta ovaj obrazac - moralni absolutizam. Koristila ga je vekovima crkva da opravda masovne zlocine, a zatim i ekstremnije desne (recimo fasizam) i leve ideologije (staljinizam). Dominantan nacin razmisljanja u drustvima sa genocidnom prosloscu koja se trpa pod tepih, i jedan od glavnih razloga zasto u njima demokratija, koja je po prirodi prljav kompromis, ne moze da se zapati. 

 

To što Turnbull karikira nije moralni absolutizam koliko neka bizarna deontološka etika koja dozvoljava kontekstualizaciju dobra i zla, samo na duboko retardiran način. Nazovimo to Turnbulovski princip tranzitivnog zagovnjavanja genocidom.

 

TPTZG ide ovako (copy/pasted radi poređenja):

1. Svako ko podrzava govna genocidaska je i sam govno genocidasko

2. Karadzic je govno genocidasko

3. Djindjic je podrzao Karadzica, ergo

4. I Djindjic je govno genocidasko

5. Svako ko je glasao za Djindjica je po definiciji "glasanja za", podrzao Djindjica, ergo

6. Svako ko je glasao za Djindjica je i sam govno genocidasko

 

Dok bi moralni absolutizam išao ovako: 

1. Neš podržavati govna genocidaška

2. Karadžić je govno genocidaško

3. Đinđić je podržao Karadzica, ergo Đinđić se nije poneo moralno

4. Ko podrži Đinđića podržava nemoral, ergo i sam je nemoralna osoba

5. Neš drečati oko morala ako podržavaš nemoral

 

Dakle u ovoj drugoj varijanti se gubi se property genocidnog govnarstva, koji Turnbull želi da širi u nedogled kako bi naizgled kreirao paradoks po kom su svi koji kmeče oko genocida i sami govna genocidna jer Đinđić.

 

Bedan pokušaj fleksovanja nad priprostim parapsihopatolozima broj #3846. 

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Gandalf said:

Ono što izdvaja Bajdenovu administraciju je da podržava Izraelce čak i kada se to direktno kosi sa američkim nacionalnim interesima. Matora bitanga svesno rizikuje rat sa Iranom.

 

Ovo je zanimljivo jer je nacionalni interes jako teško precizno definisati. 

 

Standardna pozicija, kako na američkoj desnici tako i na levici™, je da Izrael služi kao de facto američka vojna ispostava na Bliskom istoku, pa u tom smislu samim svojim postojanjem doprinosi nacionalnom interesu USA. Štono kaže Bajden, "Da Izrael ne postoji trebalo bi ga izmisliti."

 

Ali toj poziciji se neki protive, tvrde da Izrael nanosi više štete nego koristi američkim interesima (koje, opet, svako definiše kako poželi). Taj kontra stav se zauzima na raznim delovima levo-desnog spektra, od ovde nedavno otkrivenog Mearsheimera pa sve do omiljene četnikuše @Roger Sanchez-a:

 

https://consortiumnews.com/2024/03/06/the-myth-of-israel-as-us-aircraft-carrier-in-middle-east/ 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Venom said:

 

In one neighborhood in Seattle, ProPublica found, 70% of apartments were overseen by just 10 property managers, every single one of which used pricing software sold by RealPage.

 

Tone-deaf je bio blag opis.

Daj, ne zahebavaj. Čuš, u jednom komšiluku!? Sve i da nabijaju cene u tom komšiluku, ljudi će da idu u druge delove Sijetla ili će preko puta kod onih 30%.

Link to comment
14 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ovo je zanimljivo jer je nacionalni interes jako teško precizno definisati. 

 

Standardna pozicija, kako na američkoj desnici tako i na levici™, je da Izrael služi kao de facto američka vojna ispostava na Bliskom istoku, pa u tom smislu samim svojim postojanjem doprinosi nacionalnom interesu USA. Štono kaže Bajden, "Da Izrael ne postoji trebalo bi ga izmisliti."

 

Ali toj poziciji se neki protive, tvrde da Izrael nanosi više štete nego koristi američkim interesima (koje, opet, svako definiše kako poželi). Taj kontra stav se zauzima na raznim delovima levo-desnog spektra, od ovde nedavno otkrivenog Mearsheimera pa sve do omiljene četnikuše @Roger Sanchez-a:

 

https://consortiumnews.com/2024/03/06/the-myth-of-israel-as-us-aircraft-carrier-in-middle-east/ 

Na stranu odnos prema Izraelu... Sem Džona Boltona i par njemu bliskih ludaka, ne znam ko smatra da je rat sa Iranom u američkom nacionalnim interesu.

Link to comment
5 minutes ago, Gandalf said:

Na stranu odnos prema Izraelu... Sem Džona Boltona i par njemu bliskih ludaka, ne znam ko smatra da je rat sa Iranom u američkom nacionalnim interesu.

Pa mislim da ni Pompeo nije gadljiv na tu ideju i ako Trump dobije, on ce sigurno imati znacajnu funkciju u kabinetu.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Gandalf said:

Daj, ne zahebavaj. Čuš, u jednom komšiluku!? Sve i da nabijaju cene u tom komšiluku, ljudi će da idu u druge delove Sijetla ili će preko puta kod onih 30%.

Gandalfe, da li si svestan da pišeš o mestu gde neki ljudi žive? Uglavnom porodice, sa svojim ličnim stvarima, uvezane sa lokalnim zajedjicama? Na prvom mestu, često su zbog dece vezana za neku školu. Nije kao kad promeniš auto servis zbog skupe ili loše usluge. 
 

Super su mi ove ideje da se stvari od opšteg značaja prepuštaju tržištu. Not. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Sludge Factory said:

 

Cak i da je tako, sta cemo sa nekim drugim sredstvima ili nacinima pritiska ili onesposobljavanja koji mogu da se primene, kao sto su npr. prestanak prodaje oruzja, prekidanje diplomatskih odnosa, uvodjenje sankcija, priznanje palestinske drzave, itd?

Koliko država do sada je uvelo sankcije Izraelu i prekinulo diplomatske odnose zbog genocida koji vrše u Palestini ? Postoji li negde spisak?

Link to comment
50 minutes ago, radisa said:

Prosto, ja razumem zašto je po USA bolje da Kamala pobedi, ali gledajući van USA, jbg, to sve deluje poprilično sranje, po ceo svet, give or take 5%...

 

Bukvalno prvo sto sam napisala je da ima rezona glasati za Bajden/Kamalu ko je tamo, ali da se ne pravimo da su demokrate Ok. Jedno je glasati ih jer kalkulishesh da izmedju to dvoje, bolji su ti ovi koji ce dati tampone, a drugo je reci super su demokrate, sloboda, vrednosti, zenska prava. A slon u sobi - koji slon.

 

 

Quote

Ovako ko sedi tamo pa ima izbore izmedju milosevica i Shesheljuge, pa ima rezona da birate Milosevica, ne sporim. A ko kaze biram Milosevica jer je kul tip, taj je takodje genocidaska gnjida koja podrzava i finansira genocid.

 

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, bios said:

Gandalfe, da li si svestan da pišeš o mestu gde neki ljudi žive? Uglavnom porodice, sa svojim ličnim stvarima, uvezane sa lokalnim zajedjicama? Na prvom mestu, često su zbog dece vezana za neku školu.

Nabijanje cena je u principu za one koji nameravaju da iznajme stanove/kuće. Jako malo verovatno da u Sijetlu možeš postojećim stanarima dizati cene po želji.

 

Da su autori datog članka napisali koji je deo Sijetla u pitanju, pa da proverimo. Ovako, čista propaganda.

Link to comment
4 minutes ago, Engineer said:

Koliko država do sada je uvelo sankcije Izraelu i prekinulo diplomatske odnose zbog genocida koji vrše u Palestini ? Postoji li negde spisak?

Evo padaju mi napamet Kolumbija i Bolivija.

 

Ali ne moraju SAD da prekida diplomatske odnose sa Izraelom. Mogli bi recimo da podrze Medjunarodni sud pravde.

Link to comment
19 minutes ago, Peter Fan said:

Pa mislim da ni Pompeo nije gadljiv na tu ideju i ako Trump dobije, on ce sigurno imati znacajnu funkciju u kabinetu.

Moguće. Mada bih rekao da nije pokazivao želju za ratom (agresivan do jaja, definitivno). Nadam se da nećemo imati priliku da proverimo ko je u pravu.

Edited by Gandalf
Link to comment
×
×
  • Create New...