Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

1 minute ago, Turnbull said:

Postavite sebi pitanje koga bi Netanjahu voleo da vidi u Beloj kuci i za koga se svake veceri moli da pobedi u novembru i videcete da li su svi isti.

 

Moguće. Nego, šta to Netanjahua trenutna administracija tačno sprečava da radi?

 

Link to comment
Just now, 3opge said:

 

znaci svi Amerikanci podrzavaju genocid?

mozda i onaj koji se spalio u znak protesta?

mozda i oni aktivni us army oficiri koje sam slusao na radiju koji su otvoreno kritikovali satiranje u Gazi?

i svih onih ostalih 350 miliona?

 

 

 

Ne, nego obe političke opcije za koje tih 350 miliona glasa podržavaju genocid, mislio sam da to ne mora da se crta. A gledamo kako to ovde pokušava da se negira, eno imao si čak i bracin meltdown dok je to pokušavao.

 

  • +1 3
Link to comment
52 minutes ago, braca said:

 

A koja si ti vrsta gnjide ?  Neka plemenita, negenocidaška ?

 

Kad nadjesh da promovisem nekog ko vrshi genocid samo zato shto deli besplatne tampone, imaces pravo i slobodu da me isprozivash koliko god hoces. U medjuvremenu, zao mi je shto ti ne prija kad neko konstatuje da je svako ko podrzava genocidashke gnjide i sam genocidashka gnjida.

  • Haha 1
  • Hvala 2
Link to comment

Nek se jave sva govna genocidaska koja su glasala za Djindjica.

 

image.png.2b0be2c7e263041b64de3b841f18d73b.png

Edited by Turnbull
  • +1 1
  • Haha 1
  • Tužno 2
Link to comment

Nisam siguran kakve Djindjic i Vucic imaju veze sa Harris, ali samo cepajte idiotska poredjenja 

  • +1 4
Link to comment
15 minutes ago, Turnbull said:

Postavite sebi pitanje koga bi Netanjahu voleo da vidi u Beloj kuci i za koga se svake veceri moli da pobedi u novembru i videcete da li su svi isti.

 

Onda ponovite test za Vucica.

Onda za Orbana.

Onda za Putina.

 

Koji "videcete" lutko? Braca u mnozini?

Link to comment
6 minutes ago, Turnbull said:

Nek se jave sva govna genocidaska koja su glasala za Djindjica.

 

Da li je tebi dobro?

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Turnbull said:

1. Svako ko podrzava govna genocidaska je i sam govno genocidasko

2. Karadzic je govno genocidasko

3. Djindjic je podrzao Karadzica, ergo

4. I Djindjic je govno genocidasko

Ali

5. Svako ko je glasao za Djindjica je po definiciji "glasanja za", podrzao Djindjica, ergo

6. (Iz 1 i 5) svako ko je glasao za Djindjica je i sam govno genocidasko

 

 

Misliti ovako o politici je slom pameti. Ovo je noc u kojoj su sve krave crne.

 

Posle ćemo to, nego odgovori na prosto pitanje: šta će to Tramp da dozvoli Netanjahuu, a da mu Bajden & Kamala & co ne dozvoljavaju?

Link to comment
4 minutes ago, Turnbull said:

1. Svako ko podrzava govna genocidaska je i sam govno genocidasko

2. Karadzic je govno genocidasko

3. Djindjic je podrzao Karadzica, ergo

4. I Djindjic je govno genocidasko

Ali

5. Svako ko je glasao za Djindjica je po definiciji "glasanja za", podrzao Djindjica, ergo

6. (Iz 1 i 5) svako ko je glasao za Djindjica je i sam govno genocidasko

 

 

Misliti ovako o politici je slom pameti. Ovo je noc u kojoj su sve krave crne.

+1

mozda je malo preterano izjednacavati Harris sa Karadzicem, ali razumem logiku

 

edit: osim sto Zoran™ nije slao tonu oruzja onima koji cine genocid, tu se razilazimo

Edited by Lezilebovich
  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Već dugo ne živim u Srbiji, ovde se retko družim sa našima, tako da mi je, pored retkih dolazaka u Srbiju, ovaj forum jedini uvid u "srpski mindset". 

 

U tom mindsetu sam primetio 2 kardinalne logičke greške, koje se neprekidno vraćaju iz diskusije u diskusiju, kad god se ukaže prilika. 

 

Prva greška je da su izbori više-manje unapred rešeni tj. da stranke "imaju" taj i taj procenat i to je to. Ne učestvujem u raspravama o domaćoj politici, ali načitao sam se ovde stranica i stranica kako eto Naprednjaci imaju 30-40% najmanje, pre toga Milošević itd. Većina jednostavno ne shvata da su glasovi veoma nestabilna roba i da stranka koja je do juče imala 50% može da padne na par procenata, i, obrnuto, stranka koja je juče imala 3% ili nije postojala može uzeti banku. I onda se ta priča o procentima može/ne može vrti do besvesti...

 

Druga greška, o kojoj je ovde upravo reč, je da je Amerika svemoćna. Pa tako može, kad joj se ćefne, da naredi zemlji koja ima nuklearni arsenal šta da radi. Ameri nisu mogli ni jednog Miloševića da dovedu u red godinama. Kako ova ekipa koja viče "genocid" misli da Bajden "dozvoljava" Netanjahuu da radi to što radi?  Kako ekipa misli da Bajden (ili bilo koji američki predsednik) može da ga zaustavi, ako je ovaj naumio da ide do kraja? 

 

I za kraj, kako bi vi reagovali i kako bi očekivali da vojska Srbije reaguje da se recimo albanci upali na Exit, poubijali 1500 ljudi, neke oteli i odveli kao taoce ? 

Edited by braca
  • -1 1
Link to comment
19 minutes ago, copkillah said:

 

Kao prvo, ne možeš u isti koš da staviš negiranje nečega što se dogodilo pre 30 godina 

 

Naravno da mogu.

 

Na nadvoznjaku autoputa na Novom Beogradu, onom istom sa koga se bacalo cvece na tenkove 1991, stoji natpis "Srbi nisu genocidan narod".

 

Nekoliko kilometara dalje od tog mesta, kod skretanja za Bezaniju, na zgradi levo od pravca ka gradu je ogroman plakat na kome je zahvalnica svim drzavama koje nisu glasale u UN za osudu genocida u Srebrenici, sa sve pojedinacnim nabrajanjem ko je ucinio tu veliku uslugu Srbiji.

 

Od tih 30 godina od tog "necega sto se dogodilo" (gle, ni ti ne mozes da prevalis preko usta rec "genocid") poslednjih 12 godina vladajuce partija i njihovi koalicini partneri ulazu veliki napor da negiraju da se dogodio genocid. To im toliko dobro ide da vise ni opozicija (osim onog Albanca koji je bio poslanik iz Preseva) ne sme da se izjasni sta se tu u stvari dogodilo. 

 

Ukratko taj neki eto da kazemo dogadjaj od pre 30 godina danas, mnogo vise nego pre 15 ili 20 godina, utice na srbijansku politicku scenu. I zato treba da se stavi u kos sa onim sto se dogadja danas na drugom kraju sveta.

  • +1 7
  • Hvala 2
  • -1 2
Link to comment
4 minutes ago, braca said:

I za kraj, kako bi vi reagovali i kako bi očekivali da vojska Srbije reaguje da se recimo albanci upali na Exit, poubijali 1500 ljudi, neke oteli i odveli kao taoce ? 

 

To je vec bilo 98-me. Probaj ponovo.

 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...