Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

3 hours ago, theanswer said:

Uz napomenu da je ovo njihov estimate za battleground na osnovu nacionalnog polla a ne pollovi swing states pojedinačno 

 

Kojom to alhemijom izvuku procenu glasanja u npr. Pensilvaniji na osnovu anketa na nacionalnom nivou? :unsure:

 

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Kojom to alhemijom izvuku procenu glasanja u npr. Pensilvaniji na osnovu anketa na nacionalnom nivou? :unsure:

 

 

Imaju model koji koriste. Šta stave sve u taj model demografski stvarno ne znam. Mogu samo da pretpostavim. Yougov je dobra firma za UK izbore, vevrovatno i najbolja ali za US izbore je daleko od toga.. Svakako estimate je daleko od polla baš te konkretne države. 

  • +1 1
Link to comment

Nije jedini

 

Quote

Vice-President Kamala Harris has interviewed potential contenders to be her running mate on Sunday, ahead of a battleground tour next week.

Among those who travelled to Washington, DC, to meet Ms Harris were Governor Josh Shapiro, Senator Mark Kelly and Governor Tim Walz.

The choices for the Democratic vice-president had been narrowed to a group of five, according to CBS, the BBC's US partner.

A decision is required before the Democratic National Convention, which starts on 19 August in Chicago.

It is unclear whether other potential candidates, including Kentucky Governor Andy Beshear or Transportation Secretary Pete Buttigieg, were scheduled to meet with Ms Harris.

 

https://www.bbc.co.uk/news/articles/cyx559kvvnyo

 

Link to comment

@Quince tko su ovi ljudi, neka kazališna trupa?

 

Reuters javlja da su u igri ostala samo dva mušketira, Shapiro i Walz.

Link to comment

Ovo sa tvita ili sa spiska?

 

Potonji nisu nikakva grupa, već klasični Wikipedia inventar. Pre par meseci sam naletela na neki članak koji je pisao o tome ali odatle nisam stekla utisak da ih ima baš toliko koji se javno izjašnjavaju protiv Trampa. I ovaj tvit me ponukao da guglam i odmah mi izbacilo Wikipediju.

Link to comment

Ne znam zašto se ne postoji posebna tema za mečap Trump vs Heris pre nje Bajden nego se piše na različitim..

 

Elem, Morning consult tracker danas ima Heris na +4. Inače nije pollster na koga obraćam previše pažnje ali bi ovaj swing mogao biti značajan. Pogotovo što za razliku od svih ovih silnih pollova na koje Heris tim svršava ovaj rezultat bi im zapravo značio verovatnu pobedu. 

Link to comment
Posted (edited)

Kraljica je izvoljela odlučiti! :chuchot:

Spoiler

Al nam još neko vrijeme niš neće reć. Novinari su ludi, ali ništa nije iscurilo :D

 

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
×
×
  • Create New...