Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

5 hours ago, bags said:

uopste njena sadasnja uloga

Michelle Obama je nezvanična visoka funkcionerka Demokratske stranke, nešto između influenserice, savjetnice i eminence grise.

Govori na svakoj konvenciji otkad joj se muž kandidirao.

 

Laura Bush to ne radi, vjerojatno neće ni Jill Biden.

  • Haha 1
Link to comment
44 minutes ago, Venom said:

Osoba čije mišljenje je relevantno za milione ljudi može, makar se politikom bavila kao običan građanin, na izborima da podrži koga god hoće i to je relevantna vest. Tvoje pitanje "a koga to zanima koga ona podržava" je smešno, zanima očigledno gomilu ljudi.

 

Ok, sad si okrenuo na fraziranje, sjajno. Savet za ubuduće - ako postoji neko iz navodne gomile ljudi (i to na PPPu) koji misle da je relevantno da Mišel podržava predsedničkog kandidata, slobodno mogu da prodiskutuju sa mnom, inače je moje pitanje retoričko.

Na moju konstataciju da je suludo da kao osoba kojoj je jedina navodna kvalifikacija za javno endorsovanje (to je malo više od "podrške", koliko znam engleski) predsedničkog kandidata to što je supružnik ex-vršioca dužnosti, skočio si (ne sam doduše) u zbrda-zdola odbranu - ali nikada u svoje ime, već nekih ljudi (ponavljam, sa PPPa) koji to razumeju i podržavaju.

Koliko je knjiga prodala, koliko pratilaca na tviteru ima i za koliko ljudi van ovog foruma je bilo šta što Mišel izgovori bitno me ne zanima ič, jer upravo je to problem na koji ukazujem - što takvi postoje. Sve ostale sporedne likove, i Maska i Klunija i ko zna koga ćeš se još setiti, si u priču uveo samo i jedino ti.

Edited by zorglub
  • Haha 1
Link to comment

Pa naravno da sam ih uveo ja, to sam rekao i u prošlom postu. I postavio pitanje: kako to da nikad nije problem što Elon Musk podržava ovog ili onog, ili George Clooney stalno nešto smatra? Pritom ja mislim da i oni imaju pravo da melju koliko hoće, isto kao i M. Obama.

 

Njena jedina kvalifikacija nije to što je nečija žena. To što si je ti uklavirio kao nečiju ženu je situacija u tvojoj glavi i govori više o tebi nego o njoj. Njene kvalifikacije mogu još jednom da ti ponovim: autor više bestselera, osoba za čije mišljenje se interesuju milioni. Nešto kao Jordan Peterson koji ne izgleda kao podgrejan leš. I on tako nešto smatra non stop i ide po medijima, piše knjige i to mu je to.

 

Ko je uopšte relevantan po tebi? Ko bi smeo nešto da kaže?

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
18 minutes ago, Venom said:

Njena jedina kvalifikacija nije to što je nečija žena.

 

A šta je? I nemoj mi o milionima obožavalaca, kad si već zapeo k'o nezdrav, reci mi šta ti misliš o dotičnoj, broj prodatih knjiga i tviter pratilaca me ne zanima.

 

Ko je relevantan? Verovatno visoki funkcioneri stranke i vladinih organizacija, gradonačelnici, sudije... ne vodoinstalatereva žena.

Link to comment

Relevantno je da li Mišel Obama podržava kandidata demokrata.

 

Da podrži kandidata republikanaca, i to bi bilo relevantno.

 

To što ne podržava kandidata republikanaca, nije relevantno.

 

Tri jednostavne, tačne rečenice. Možeš da raspravljaš zašto je tako, ali ne i da li je tako.

 

 

  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, zorglub said:

 

A šta je? I nemoj mi o milionima obožavalaca, kad si već zapeo k'o nezdrav, reci mi šta ti misliš o dotičnoj, broj prodatih knjiga i tviter pratilaca me ne zanima.

 

Ko je relevantan? Verovatno visoki funkcioneri stranke i vladinih organizacija, gradonačelnici, sudije... ne vodoinstalatereva žena.

 

O njoj ne mislim bukvalno ništa, ali to i nije tema. "Endorsement" znači da ta osoba pruža podršku nekom drugom, i kad ta osoba ima uticaj na milione ljudi onda je to relevantno.

 

Pošto vidim da te društveni status interesuje, da vidimo kako stoji vodoinstalatereva žena (wikipedia):

 

* studirala na Princetonu i Harvardu

* radila kao advokat

* radila kao pomoćnik gradonačelnika

* "Izvršni direktor" NGO Public Allies

* Associate Dean of Student Services at the University of Chicago

* Vice president for Community and External Affairs, University of Chicago Hospitals

 

Rekao bih da nema smisla da je dalje redukuješ na nečiju ženu.

  • +1 1
Link to comment

Jedino što nema smisla je da preskačeš odgovor na bagsovo pitanje - koliko bestselera je prodala i koliko tviter pratilaca imala (Isuse kakvo merilo za relevantnost) pre nego je Barak postao predsednikom?

 

Ovo što si izlistao, jel' to realno smatraš nekakvim uspehom, ili nekakvim argumentom? Koliko pomoćnika gradonačelnika i podpredsednika za spoljne poslove univerzitetskih bolnica je javno endorsovalo Kamalu?

Edited by zorglub
Link to comment

"Endorsement" može da uradi ko hoće. Pitanje je na koga će da utiče recimo tetkica u školi da na Facebooku objavi podršku Borisu Tadiću, ali Michelle Obama će da utiče na milione ljudi i time je to relevantno.

 

Ti onda kažeš, to je sve sranje, nečija žena ne bi trebala da bude bitna sve i da je sluša milijardu ljudi, ti hoćeš visoke funkcionere. Ok, Michelle Obama je između ostalog imala visoke veoma dobro plaćene funkcije u svojoj karijeri. Drugim rečima ni pre Barakovog mandata nije bila samo nečija žena, nego je imala respektabilnu karijeru. I sad ako i dalje insistiraš da je bila samo nečija žena, to već postaje degutantno.

  • Haha 1
Link to comment
7 hours ago, Venom said:

kako to da nikad nije problem što Elon Musk podržava ovog ili onog, ili George Clooney stalno nešto smatra?

Razlika je sto su i Kluni i Mask sami(?) postali to sto jesu. Nije se pojavila gospodja Mask, ili gospodja Kluni da da svoje misljenje/po-drsku.

 

Na drugoj strani, Misel nije samo bivsa prva dama SAD, poput Laure Bus. Ona je, u nekim kalkulacijama, bila kandidat za novu kalificu umesto kalifa Dzo. Zato jeste bitno da se javno oglasi i kaze da stoji iza Kamale. 

 

Takodje, niko ne spori uspesnu karijeru Misel, ali da nije bila prva dama malk ko bi znao za nju. Kao sto ne znamo za hiljade/milione drugih uspesnih zena (i muskaraca) koji nisu poznati sirom sveta.

Edited by x500
  • Haha 1
Link to comment
21 minutes ago, x500 said:

Takodje, niko ne spori uspesnu karijeru Misel, ali da nije bila prva dama malk ko bi znao za nju. Kao sto ne znamo za hiljade/milione drugih uspesnih zena (i muskaraca) koji nisu poznati sirom sveta.


Cemu frka onda? Mozda odbije onoliko koliko pridobije.

Ni Kluni ne bi dosao u priliku da bude Kluni bez direktnih veza u Holivudu. Sta sad?

 

Spoiler

 

 


 

Mask, sam :). Mora da se salis.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Moonwalker said:

Cemu frka onda?

Mislim da je cela frka nastala usled lose strategije vrha DEM i oslanjanja na Dzoa kao kandidata.

U normalnim uslovima, da su zeleli da prihvate realnost, bi napravili unutar partije izbore/konvenciju za predsednickog kandidata. Tako bi se jasno videlo koga stranka, sipatizeri i sponzori, podrzavaju. 

Ovako je upala Kamala, iz drugog plana, i sada treba konsolidovati podrsku. Svaki, pogotovo jaki, "kandidat" treba javno da stane iza nje. 

 

Zanimljivo je da je javnost vrlo brzo pozitivno reagovala na njenu kandidaturu. Prikupljanje donacija ide odlicno i to je dobar znak. Ljudi zele neku pozitivnu promenu.

Link to comment

Ah ti se kao sekiras za njih. :D I za demokratski proces kod njih

Edited by Moonwalker
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
34 minutes ago, x500 said:

Razlika je sto su i Kluni i Mask sami(?) postali to sto jesu. Nije se pojavila gospodja Mask, ili gospodja Kluni da da svoje misljenje/po-drsku.

 

Na drugoj strani, Misel nije samo bivsa prva dama SAD, poput Laure Bus. Ona je, u nekim kalkulacijama, bila kandidat za novu kalificu umesto kalifa Dzo. Zato jeste bitno da se javno oglasi i kaze da stoji iza Kamale. 

 

Takodje, niko ne spori uspesnu karijeru Misel, ali da nije bila prva dama malk ko bi znao za nju. Kao sto ne znamo za hiljade/milione drugih uspesnih zena (i muskaraca) koji nisu poznati sirom sveta.

 

Uradio sve sam tako što mu je tata kopao smaragde u rudniku dok je bio mali. Ha ha ha. Nije to razlika.

 

Ako je neko uradio sve sam, to je recimo LeBron James. Pa opet kad mu padne na pamet da izrazi svoje mišljenje o nekoj političkoj temi, nađe se buljuk njih da mu kažu "shut up and dribble". Što je samo drugi oblik "a što si ti relevantan". Mora da se drži svoje uloge da dribla loptu i ćuti, isto kao što Michelle Obama mora da se drži svoje uloge da bude lepa i ćuti.

 

Razlika je u njihovom polu i boji kože. Kad si beli muškarac možeš da laprdaš do mile volje, to je tvoje prirodno pravo i to se ne dovodi u pitanje. Kad si crni muškarac onda te stave malo više pod lupu, pa nalaze zamerke koje nekom drugom ne bi, kad si žena isto te stave pod lupu, kad si crna žena onda si ugasio. Edit: zaboravio sam na über nedodirljivu grupu, a to je čestiti normalni beli muškarac. 

Edited by Venom
  • +1 7
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, Venom said:

Pa naravno da sam ih uveo ja, to sam rekao i u prošlom postu. I postavio pitanje: kako to da nikad nije problem što Elon Musk podržava ovog ili onog, ili George Clooney stalno nešto smatra? Pritom ja mislim da i oni imaju pravo da melju koliko hoće, isto kao i M. Obama.

 

Njena jedina kvalifikacija nije to što je nečija žena. To što si je ti uklavirio kao nečiju ženu je situacija u tvojoj glavi i govori više o tebi nego o njoj. Njene kvalifikacije mogu još jednom da ti ponovim: autor više bestselera, osoba za čije mišljenje se interesuju milioni. Nešto kao Jordan Peterson koji ne izgleda kao podgrejan leš. I on tako nešto smatra non stop i ide po medijima, piše knjige i to mu je to.

 

Ko je uopšte relevantan po tebi? Ko bi smeo nešto da kaže?

 

 

 

  • Haha 2
Link to comment
10 minutes ago, Venom said:

isto kao što Michelle Obama mora da se drži svoje uloge da bude lepa i ćuti.

Mislim da nisi procitao sta sam vec napisao :)

 

42 minutes ago, x500 said:

Misel nije samo bivsa prva dama SAD, poput Laure Bus. Ona je, u nekim kalkulacijama, bila kandidat za novu kalificu umesto kalifa Dzo. Zato jeste bitno da se javno oglasi i kaze da stoji iza Kamale.

 

*******

11 minutes ago, Moonwalker said:

Ah ti se kao sekiras za njih. :D I za demokratski proces kod njih

Ne razumem ovaj tvoj primitivan nacin komunikacije :( Nadam se da ti znas zasto pises na ovakav nacin.

 

Da bi, mozda, bolje razumela - SAD su ubedljivo najjaca zemlja na nasoj planeti i tamoslji dogadjaji imaju uticaja na sve nas.

Drugo, kao sto sam vec napisao, treba glasati protiv Trampa.

  • Haha 1
Link to comment
×
×
  • Create New...