Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

6 minutes ago, Heaviside said:

Razumem donekle sentiment da je njeno mišljenje irelevantno


Cemu drama kod ljudi kad je irelevantno?  Eto ja ne razumem. 
 

A onaj imigrant iz JAR-a ne prestaje da sere. Ili onaj drugi Svaba gej sto je finansira redneka.

Edited by Moonwalker
  • +1 4
Link to comment
14 minutes ago, Venom said:

Kad smo ovde već imali poštovano mišljenje nekog Billa Burra

 

Lolz, kog tačno kandidata je Burr endorsovao? Ti baš ne umeš da se zaustaviš, ne?

Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:

 

 

Razumem donekle sentiment da je njeno mišljenje irelevantno, ali mi je mnogo bliže mozgu da nekoga zanima šta ona ima da kaže na temu politike nego recimo Džordž Kluni i slični tipovi, a nisam primetio da vam to preterano smeta. 

 

 

Nisi primetio jer im ne smeta.

  • +1 1
Link to comment
Just now, zorglub said:

 

Lolz, kog tačno kandidata je Burr endorsovao? Ti baš ne umeš da se zaustaviš, ne?

 

Izneo je svoje mišljenje koje si preneo. Zbog čega se to prenosi, ko je taj tip? Jel ikad izabran na neku funkciju ili imao neki pravi posao u životu? First lady is not a real job, govori nam čovek koji živi od laprdanja u mikrofon.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
4 minutes ago, Venom said:

Izneo je svoje mišljenje koje si preneo. Zbog čega se to prenosi, ko je taj tip?

 

Izneo sam svoje mišljenje koje se zamisli podudara sa nekim ko situaciju može da opiše na mnogo lepši i zabavniji način. Ali ko sam ja, zašto bih svoje mišljenje ovde prenosio - jel' tako hoćeš da komuniciramo?

Link to comment
3 minutes ago, zorglub said:

 

Izneo sam svoje mišljenje koje se zamisli podudara sa nekim ko situaciju može da opiše na mnogo lepši i zabavniji način. Ali ko sam ja, zašto bih svoje mišljenje ovde prenosio - jel' tako hoćeš da komuniciramo?

 

Ti si počeo diskusiju koga treba prenositi, a koga ne. Ako ne može Michelle Obama, što bi mogao Bill Burr. Ili recimo Elon Musk.

Link to comment
13 minutes ago, Moonwalker said:


Cemu drama kod ljudi kad je irelevantno?  Eto ja ne razumem. 
 

A onaj imigrant iz JAR-a ne prestaje da sere. Ili onaj drugi Svaba gej sto je finansira redneka.

plus je Mišel, makar u tračevima, figurirala kao potencijalni rival Kamali za kandidaturu. mislim OK, i dalje je legitmno smatrati da samo budale može da zanima šta ona ima da kaže, ali legitimno je i da nekoga zanima, recimo milione ljudi koji su kupili njenu knjigu koja im se dopala i glasali bi za nju pa ih zanima šta misli o Kamali. (sram ih bilo, sviđa im se knjiga, a ne bi čuli za nju da nije bilo Obame. mislim da to ne bi smelo tako i da ne treba da se računa) 

 

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, braca said:

 

Pa idu oni tako negde u neku midwest vukojebinu, i u jednoj pustinji - nigde nikog, samo mali hotel/restoran/pumpa, reše oni da pristanu malo, stanu na pumpi, izlazi tip sav štrokav, mastan, da im sipa gorivo.

 

Kad ono Michelle bolje pogleda, o gde si Jimmy, kako si, šta radiš... bla bla, siti se oni ispričaju... 

 

Nastave dalje, pita Obama ko ti je ovaj, kaže ona a to mi je bivši, zabavljalji smo se dok smo bili klinci... 

 

Aha, ipak imaš sreće, zamisli da si ostala s njim, sad bi bila ovde u pustinji, vidi šta si sve sa mnom doživela...

 

Imaš TI sreće, da sam ostala sa njim, sad bi ON bio predsednik...

 

Ovo... nema previše smisla, I must say.

Da, cepidlačiću oko vica.

Ja sam ga btw prvi put čula 90 i neke, samo što su Hilari i Bil bili akteri (zar nismo svi čuli tu verziju???).

I imalo je logike u toj podeli uloga, zbog ogromnih ambicija i ludačkog drajva Hilari Klinton, ali pošto je žena plus manje popularna od supruga a podjednako sposobna (ako ne i sposobnija), dobro je legla foritza koja se bazira na premisi da je Hilari nekakav puppetmaster koji sve vreme vlada iz senke.

Ovo sa Mišel i Barakom je baš raching for the stars, je l stvarno neko, iko, doživljava Mišel kao kingmakera? :unsure:

  • +1 4
Link to comment

Ne bih ja bas rekla da je ovo needukativno i neinformativno. 

Edited by Moonwalker
Link to comment
5 minutes ago, Patty Lee said:

Ovo... nema previše smisla, I must say.

Da, cepidlačiću oko vica.

Ja sam ga btw prvi put čula 90 i neke, samo što su Hilari i Bil bili akteri (zar nismo svi čuli tu verziju???).

I imalo je logike u toj podeli uloga, zbog ogromnih ambicija i ludačkog drajva Hilari Klinton, ali pošto je žena plus manje popularna od supruga a podjednako sposobna (ako ne i sposobnija), dobro je legla foritza koja se bazira na premisi da je Hilari nekakav puppetmaster koji sve vreme vlada iz senke.

Ovo sa Mišel i Barakom je baš raching for the stars, je l stvarno neko, iko, doživljava Mišel kao kingmakera? :unsure:

Pa on fura tu priču da je ona gazda oduvek. To je deo šarma njih dvoje kao para, barem u mojim očima. Odatle verovatno i vic. 

Link to comment
42 minutes ago, Venom said:

Ti si počeo diskusiju koga treba prenositi, a koga ne. Ako ne može Michelle Obama, što bi mogao Bill Burr. Ili recimo Elon Musk.

 

Ne, već ko bi trebao biti relevantan u davanju podrške kandidatu za predsednika, ne pratiš, ponovo. Ako baš hoćeš da se igramo zabavišta, Bill Burr je komičar koji bi se verovatno pre ubio nego javno podržao političara bilo kog. Za tvoju opsednutost Muskom, na koga nisam ni pomislio, a kamoli pomenuo, već ne mogu da pomognem.

Edited by zorglub
Link to comment
16 hours ago, vememah said:

 

U svjetlu ovog hajpa i ponukan Stollerovim postom o Reid Hoffmanu, rekoh da malo procesljam podatke Federalne Izborne Komisije. FEC objavljuje podatke zakljucno sa krajem juna, znaci prije nego je Harrisovla proklamovana.

 

Posto ima vise fondova sa njenim imenom, a nisam siguran koje su "njene", a koje Bajdenove pare, skinuo sam datoteku za Harris Victory Fund za 2023 i 2024 godinu i malo detaljnije to pogledao za 2024, posto vjerujem da 2023 nije relevantna jer je vecina donora tad vjerovala da ce Biden iznijeti kandidaturu. Elem, tokom ove godine u taj fond je uplaceno $222 miliona od strane 107,212 hiljada donora. Ali posto vecina stvari u zivotu podpada pod Pareto princip, tako je i ovo samo jos koncentrisanije. Ovde nije 80/20, vec 80/7.5, a 1/2 cijelog fonda otpada na samo 514 donora.

 

image.png.966c2694c25b764b2585cd34189856fe.png

 

 

Znaci, kad kampanja kaze da su oborili Zoom jer su imali 150k ljudi, to je mozda vazno u smislu entuzijazma u kampanji. Ali kad kazu da su skupili $2M, onda je to nevazno u smislu kupovine uticaja i smjera u kom ce se razvijati politika administracije kad dodju na vlast.

 

Onih 514 ljudi je 5X vaznije nego onaj ostatak od 106 hiljada. Jos konkretnije, onih Top 50 su odgovorni za $45M od $222M, odnosno Top 50 familija je 1/5 cijelog fonda.

To ce reci da je u smislu kupovine uticaja, "pluralizam misljenja" jedino vazan u tom krugu od par stotinjak donora i partijske elite koja vjerovatno broji slican broj ljudi. Time necu da kazem da interese sireg gradjnstva nije vazan cimbenik americke politike, ali cinjenica jeste da je danas nemoguce dobiti izbore ako nemas debele fondove. A fondovi vidimo kako se kreiraju. 

A glavni donori barem od ovih koje ja znam su vec spomenuti Hoffman sa vec spomenutom protiv-radnickom ideologijom, tu je Arthur Blank, vlasnik Home Depot (i Atlanta Falcons), onaj Moskovitz iz Facebook-a, Jill i Avram Glazer (Manchester United, i vlasnici trznih centara) iz tog velikog biznisa, kojima monopoli i ukidanje tarifa na kineske drangulije odgovaraju. Tu je i Bloomberg, kome je stock market i globalizacija vazna, jer mu je global trading izvor prihoda. Od drugih koje znam je onaj glumac Macfarlan, te David Elllison (Larryjev sin) sto je prodao firmu Paramountu. Njima kontam da je vazniji identity politics nego odrzavanje monopola. 

Ostatak ne znam, ali djeluju kao finansijeri / venture capitalist, eventualno neki uspjesni umjetnici u penziji. 

 

image.thumb.png.c5ea032d2a9746c5d2ac24e1800a39e6.png

 

Nista epoholano ili novo, ali mi je ipak bilo veoma intersantno jer potvrdjuje da su stari milijarderi (industrija, energija, itd) vise uz republikance, a ovi novi (software, media) uz demokrate.

 

Browse Individual contributions | FEC


// ako budem imao vremena za vikend procesljacu i Trumpov fond

  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment
21 minutes ago, zorglub said:

 

Ne, već ko bi trebao biti relevantan u davanju podrške kandidatu za predsednika, ne pratiš, ponovo. Ako baš hoćeš da se igramo zabavišta, Bill Burr je komičar koji bi se verovatno pre ubio nego javno podržao političara bilo kog. Za tvoju opsednutost Muskom, na koga nisam ni pomislio, a kamoli pomenuo, već ne mogu da pomognem.

 

Osoba čije mišljenje je relevantno za milione ljudi može, makar se politikom bavila kao običan građanin, na izborima da podrži koga god hoće i to je relevantna vest. Tvoje pitanje "a koga to zanima koga ona podržava" je smešno, zanima očigledno gomilu ljudi. Muska nisi pomenuo ti nego ja, iz istog razloga zbog čega je kasnije pomenut George Clooney. Jer su to likovi koji svako malo podržavaju nekog, i iskazuju svoje mišljenje šta je dobro a šta loše, ali im to pravo niko nikad ne dovodi u pitanje, niti se iko pita "a što je njihova podrška bitna". Kako to? 

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...