Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

Ja sam reagovao na ovaj kretenski video i twit.

 

Nigde nisam rekao da Trumpara i Vansara nisu govnari i spodobe.

 

@Moonwalker

Ne znam. Doprinela je ona itekako Barakovim pobedama sa njenim izgradjenim imidzom i isto kao i Jelena sa skladnim brakom (deluje spolja da razumeju supruznike i da su im dobar oslonac i podrska). Ne znam kako da se bolje izrazim. Ali to im barem po mom misljenju ne daje pravo da endorsuju kandodate ili pametuju oko odgoja dece hiljadama pratilaca na drustvenim mrezama.

Link to comment
21 minutes ago, bags said:

Ali to im barem po mom misljenju ne daje pravo da endorsuju kandodate


Ali to je deo americkog politickog zivota. Bilo i jeste, oduvek. Bez obzira na stranku. Te zene nemaju samo dekorativnu ulogu sem u Trampovom mandatu, niti da pricaju o tapetsma i cvetnom aranzmanu. One imaju formalnu funkciju, a cesto su i deo politickog tima, dakle aktivno rade na nekoj politici. Ako bilo koji saradnik moze da da izjavu, zasto ne bi mogle i one bez obzira sto su i supruge, ukoliko su bile ili jesu ukljucene u nesto vise od humanitarnog posla. Ona Lora Bush je bila pojam pameti i sarma za W. 
 

Meni nije jasno to gledanje kroz nasu ili evropski dioptriju i nemogucnost da se covek uzmesti u koordinatni sistem koji je drugaciji i posmatra to u drugom kontekstu tj okruzenja gde se to desava.


I u krajnjoj liniji sa ovim anticivilizacijskim smecem sa kojim izlaze na drugoj strani bukvalno je vecina normalnih zena koje ima uticaj treba nesto da kaze. Ja sam bila sablaznjena nepoznavanjem biologije zenskog organizma kod formalno obrazovanih forumasa (druga tema), ignorantnoscu i konformizmom koji izbija iz kao liberalnih ljudi.
 

Gade mi se malogradjanke koje flertuju sa tim i racunajuci da ce bogatstvo ili pedigre njih ili njihove cerke sacuvati od kasapnice ili povratka u zivot gradjanina drugog reda. Svako ciciste koje jedva baulja je naslo da se izrazi o pravo na raspolaganje reproduktivnim sistemom. To nikome nije cudno.
 

Jelene neka ostane za druge teme.

Edited by Moonwalker
  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
20 minutes ago, Turnbull said:

 

 

 

 

Nenene, ne razumes, u trenutku kad Tramp&Vens otvoreno igraju na kartu mizoginije i borbe protiv zenskih reproduktivnih prava, svakako je najvaznije odgovoriti na pitanje sta koj kurac hoce ta Misel Obama i sta si ona zamislja ko je. Zbog nje je americka politika cirkus i parodija i Idiocracy. Zbog Misel Obame. Preciznije, zbog jednog njenog tvita.

Koliko podmetanja i zlobe izbija iz tebe. Nadam se da ces nekad naci mir i prevazici mrznju prema ppp-u. 

  • +1 1
  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment

Svakog muči ponešto. Nekog muči kad napadaju reproduktivna prava žena, nekog drugog muči kad se žena petlja tamo gde joj nije mesto. Svet je jedna lopta šarena.

  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment

Pa ove se mesaju po sluzbenoj duznosti iz konteksta te sredine. Nisu tu bas pale s Marsa.
 

A ova je i formalno skolovana da moze da smatra. Postenije i transparentnije od mesanja iza kulisa na drugim mestima. 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:

Skroz off topic:

 

Majke mi Toma je sa Dragicom koliko god bili smesni pokazivao neke znake ljudskosti i normalnosti, ili je imao neke bolje savetnike. Ono pre, a i ovo sad patologija, ali izgleda da se dobro prodaje na nasem trzistu.

 

Pa cak i ta Djokoviceva zena nije nicim zasluzila harsh tretman koji ima u nasoj javnosti. Uglavnom je pristojna i neprovokativna pojava, ne bruka ni njega, ni nas za razliku od cace «stand up» komicara. Ispada da oni nije trebalo da ima nikog jer sta ima ko da trosi njegove pare. Svako jutro da kleci na kukuruzu i ni slucajno nesto ne okaci nigde. Budi bog s nama.

 

 

slazem se u vezi sa misel. osim toga, stvar je lepog vaspitanja da pri nabrajanju onaj ko nabraja pomene sebe poslednjeg.

jelena djokovic je druga dimenzija. hipsterska mira markovic.

 

poz

 

ps. laura bush je bila bibliotekarka. samo kazem.

Edited by le petit nicolas
Link to comment
42 minutes ago, Moonwalker said:

Ali to je deo americkog politickog zivota. Bilo i jeste, oduvek. Bez obzira na stranku. Te zene nemaju samo dekorativnu ulogu sem u Trampovom mandatu, niti da pricaju o tapetsma i cvetnom aranzmanu. One imaju formalnu funkciju, a cesto su i deo politickog tima, dakle aktivno rade na nekoj politici. Ako bilo koji saradnik moze da da izjavu, zasto ne bi mogle i one bez obzira sto su i supruge, ukoliko su bile ili jesu ukljucene u nesto vise od humanitarnog posla. Ona Lora Bush je bila pojam pameti i sarma za W. 
 

Meni nije jasno to gledanje kroz nasu ili evropski dioptriju i nemogucnost da se covek uzmesti u koordinatni sistem koji je drugaciji i posmatra to u drugom kontekstu tj okruzenja gde se to desava.

 

Laura Bush apsolutno nije "aktivno radila na nekoj politici"; realno jedva je i njen muž tu bio umešan.

 

Kao i sve druge prve dame, ona je vodila neke inicijative u vezi sa zdravljem žena, obrazovanjem, home building, charity work, i slično. To su programi koji njima Bela kuća unapred organizuje i nudi, dizajnirani specifično da bi signalizirali stereotipni imidž majke hoummejkerke kakav u američkoj kulturi postoji odavno. 

 

Michelle Obama se takođe uklapala u taj model, zdrava ishrana u školama je bila njen hobby horse. Jedino se Hillary Clinton više mešala u muževljev posao, ali to je bilo u sklopu njenih ličnih političkih ambicija koje je decenijama kasnije pokušavala da sprovede u delo. Dakle, više je HRC nego Melanija Tramp izuzetak koji potvrđuje pravilo.

 

Potpuno je apsurdno idealizovati američki "koordinatni sistem" iz feminističke perspektive u odnosu na srpski ili evropski. Ovde su žene radile i obrazovale se dok je domaćica tamo bio standard. Žene već dugo žare i pale vodećim evropskim institucijama, jedna je do nedavno bila i predsednica vlade Srbije. 

 

 

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, le petit nicolas said:

hipsterska mira markovic.


Nemoj preterivati, pamteci doprinos iz devedesetih.
 

Gledajuci iz perspektive ljudi spolja, a ovaj tenis mlati po belom svetu, zena je u svojoj pojavi potpuni prosek. Moze biti da operisanost od socijalnih mreza izaziva moje nereazumevanje cime ona to iritira druge.
 

off topic: Evo Srbije na brodu, lepi smo :)

Link to comment

Wow, koliko učitavanja i PC slizavanja zarad nazivanja vode mokrom.

 

Za sve vas koji očigledno niste pogledali Burr-ov standup o Mišele, moj komentar nema ama baš nikakve veze s tim što je jedna potpuno nebitna osoba poput supružnika ex-predsednika žensko. Da je neki Arčibald ili Luter, muški ex-first lady koji nikada nije prismrdeo public service-u ovako slobodan da po net-platformama endorsuje kandidate za posao koji je njegova supruga nekada obavaljala, isto bi važilo, isti komentar bi usledio:

 

images?q=tbn:ANd9GcQ7lta7q8BXUjrpJNB4ttQ

  • -1 1
Link to comment
Just now, Moonwalker said:


Nemoj preterivati, pamteci doprinos iz devedesetih.
 

Gledajuci iz perspektive ljudi spolja, a ovaj tenis mlati po belom svetu, zena je u svojoj pojavi potpuni prosek. Moze biti da operisanost od socijalnih mreza izaziva moje nereazumevanje cime ona to iritira druge.
 

off topic: Evo Srbije na brodu, lepi smo :)

nisam mislila na politicku dimenziju, nego na krajnje iritirajucu ruzicastu odvaljenost od stvarnosti onih kojima se obraca sa svim onim disanjima, jogama, tree hugginzima, cija semenkama i ostalim repertoarom.

inace, istina iz druge ruke, znam da je od svoje 16. imala razradjen projekat "buduca zena novaka djokovica".

 

poz

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Weenie Pooh said:

Potpuno je apsurdno idealizovati američki "koordinatni sistem" iz feminističke perspektive u odnosu na srpski ili evropski. Ovde su žene radile i obrazovale se dok je domaćica tamo bio standard. Žene već dugo žare i pale vodećim evropskim institucijama, jedna je do nedavno bila i predsednica vlade Srbije. 


Niko ga ni ne idealizuje, nego konstatuje ono kakav jeste.

 

Uprkos tom skolovanju i opismenjavanju smandrljalo se brzo i ostalo je da svaka zaludna glava ima da smatra o svemu od seoskog diskonta do slavske sovre, a ove da lete ispod radara i u takvoj javnoj sferi.

 

U suprotnom ce da zareze ili da se «nasale» na njihov racun.

 

No, neka si ti meni objasnio.

 

@le petit nicolas A dobro, joga nije moj ekosistem, a ni ostalo, pa me realno boli uvo.

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
31 minutes ago, Moonwalker said:

Pa ove se mesaju po sluzbenoj duznosti iz konteksta te sredine.

 

Da se mešala na taj način, poslala bi valjda poruku Kamalinom suprugu?

Link to comment
2 minutes ago, zorglub said:

 

Da se mešala na taj način, poslala bi valjda poruku Kamalinom suprugu?


Bukvalno si shvatio.  Mislis da on sedi kuci, gleda fudbal  i seta odelo za fotoreportere?

Edited by Moonwalker
Link to comment
×
×
  • Create New...