Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

7 minutes ago, Mel said:

 

Koja perspektiva? Bukvalno poredis ubistvo u porodici koja ima istoriju ko ce koga sa psihopatom koji uzme pusku ode u neki random grad i ubije 50 random ljudi na setalistu. Ovo drugo moze da bude samo isto ili gore ako ti je cilj da poredis, bolje ne moze nikako da bude.

 

Ne poredim ja ništa, sve je počelo od konstatacije kako Amerikanci podržavaju predsednika genocidaša - moja perspektiva je da nisu jedini, skoro sve nacije imaju takvu istoriju i glupo je iz perspektive nacije koja itekako ima takvu istoriju kenjati Amerikancima,,,ponudio quote Čomskog, koji to isto kaže, samo iz perspektive Amerikanaca. Čak i naglasio da ne mislim samo na Srbe, već na sve Balkance, ali ne vredi...potpuno ne vredi...

Edited by Ivo Petović
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
Just now, Ivo Petović said:

 

Ne poredim ja ništa, sve je počelo od konstatacije kako Amerikanci podržavaju predsednika genocidaša - moja perspektiva je da nisu jedini, skoro sve nacije imaju takvu istoriju i glupo je iz perspektive nacije koja itekako takvu istoriju kenjati Amerikancima,,,ponudio quote Čomskog, koji to isto kaže, samo iz perspektive Amerikanaca. Čak i naglasio da ne mislim samo na Srbe, već na sve Balkance, ali ne vredi...potpuno ne vredi...

 

Niko nije ni rekao da su jedini, to si bukvalno sam dodao i onda argumentujes sa tim. Ja kazem da mi je od one populacije koja ne podrzava predsednika genocidasa bio trip da procitam da ista ta osoba kasnije u Americi postaje lokalni Mile/Slavica.

Ja ne ocekujem od prosechnog Amerikanca ili Srbina da ne podrzavaju Bajdena ili Ratka, ono primetila sam da je to opste mesto, ali ne ochekujem od konkretne osobe hvalospev psihopati koji nije stigao ni da opere ruke as we're speaking.

Link to comment
5 hours ago, Ivo Petović said:

 

Sa napomenom da je Border control Zakon dogovoren i usaglašen bipartijski, ali je onda to minirao Tramp, samo da ne bi dao poen Demokratama za rešavanje tog pitanja.

 

Što bi uradio svaki normalan političar ako dobro razmisliš zar ne? Mislim, nećeš se odreći svog najboljeg issue-a pred izbore. Podrazumevamo da političarima je ipak bitnije da budu izabrani pre nego što će uraditi dobru stvar za narod ili državu, tu nemam nekih iluzija. 

 

A i sa tim jadnim ljudima politiku igraju i jedni i drugi. Nisu se ni demokrate mnogo interesovale za te probleme dok republikanski guverneri nisu počeli da im prevoze migrante iz Teksasa, Floride do Njujorka, Čikaga, Denvera itd.  

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Nadam se da će do 2028. ovaj kome je smešan post naučiti pravila glasanja u svojoj državi. Kad se već smeje nekome za nešto. 

Link to comment
8 hours ago, theanswer said:

 

Što bi uradio svaki normalan političar ako dobro razmisliš zar ne? Mislim, nećeš se odreći svog najboljeg issue-a pred izbore. Podrazumevamo da političarima je ipak bitnije da budu izabrani pre nego što će uraditi dobru stvar za narod ili državu, tu nemam nekih iluzija. 

 

A i sa tim jadnim ljudima politiku igraju i jedni i drugi. Nisu se ni demokrate mnogo interesovale za te probleme dok republikanski guverneri nisu počeli da im prevoze migrante iz Teksasa, Floride do Njujorka, Čikaga, Denvera itd.  

 

Naravno. Samo kažem da nije sigurno da će pitanje toliko uticati na normi glasače, ako im se u kampanji predoči da je to pitanje moglo biti rešeno, ali eto nije zato što igramo političke igre.

Link to comment
On 23. 7. 2024. at 13:42, Ivo Petović said:

 

Sa napomenom da je Border control Zakon dogovoren i usaglašen bipartijski, ali je onda to minirao Tramp, samo da ne bi dao poen Demokratama za rešavanje tog pitanja.

To sto je Trump nepricipijelan nije poenta, vec da je stanje na granici zapravo bio Bidenov autogol.

 

Dodatni zakoni nisu bili ni potrebni, sto je uostalom dokazano tako sto je Biden izdao nalog da se postojeci zakoni bolje primjenjuju. No, to je uradio kad je steta vec bila ucinjena. 

 

To, i inflacija/pad zivotnog standarda su dvije stvari zbog kojih ce (D) najverovatnije i izgubiti izbore.

Edited by Peter Fan
Link to comment
On 23. 7. 2024. at 16:21, Venom said:

Zanimljivo je ovo sa rejtinzima. Ispada da je Trump bog u svojoj partiji i da ga mrze do koske van partije. Što će reći da ima dosta nizak plafon.

Nizak plafon, ali visok pod bas zbog toga sto je sad cijeli GOP zalegao. Ovi never-Trumperi su skrajnuti.

 

On 23. 7. 2024. at 16:21, Venom said:

S druge strane ne bih se kladio da će Kamala da održi ovaj boost što je dobila sad. Možda će stvarno biti zanimljivije nego što sam mislio. Kamala verovatno bolje stoji kod neodlučnih, presudiće da li će uspeti da ih pokrene, motiviše i okupi oko sebe. Sve ono što Hillary nije uspela.

+1

Mnogo ce znaciti ko ce biti VP kandidat. 

 

Tu bi moglo doci do neke Bush / Cheney kombinacije u (D) varijanti. Idiot slabiji predsjednik, ali zato VP siva eminencija.

  • Hvala 1
Link to comment

I ja mislim da su male šanse da Biden pobedi.

 

Sa druge strane Kamala ima šanse da dobije popular vote. Da li će uspeti da pobedi tamo gde je bitno, za to je mnogo rano da prognoziramo.

Edited by Sestre Bronte
Link to comment
3 hours ago, Peter Fan said:

To, i inflacija/pad zivotnog standarda su dvije stvari zbog kojih ce (D) najverovatnije i izgubiti izbore.

Ovo je zapravo prva i najbitnija stvar. Od kako sam došao ovde pre 3 godine npr osiguranje za auto je sa $110 otišlo na $180, namirnice po slobodnoj proceni otišle 20-30% gore… A po mom mikro okruženju vidim da nije  samo do mene. Jedino profiteri tranzicije kao što je recimo energetski sektor se ne žale.  

Middle classs ipak mahom nisu debili, pa da ne vide da rade 20% vise, a žive 30% lošije.  
 

Inače, iza ove velike priče oko border control i zida ka Meksiku, Trampova administracija je uspela da potpuno razjebe legalnu imigraciju. Nebrijeno slučajeva u tom periodu je bilo sa razdvojenim porodicama i u limbu godinama. Uglavnom uključeni u class action procese, pa čekaj i nadaj se. Pakao. 

Link to comment
2 hours ago, bios said:

Middle classs ipak mahom nisu debili, pa da ne vide da rade 20% vise, a žive 30% lošije. 

Kako će se razočarati kad kazne demokrate izaberu Trampa, pa se ništa ne promeni na bolje.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Peter Fan said:

Nizak plafon, ali visok pod bas zbog toga sto je sad cijeli GOP zalegao. Ovi never-Trumperi su skrajnuti.

 

Svejedno mi je neobično da i "aktuelni" kandidat i protivnik imaju maltene jednako jadan rejting.

Link to comment

GTUy4gWX0AA0CQ4?format=jpg&name=large

 

Muškarci i žene imaju potpuno različite preference, Tramp po anketi ne vodi ni u jednoj od ovih 5 država kod žena:

 

oMbHvCv.png

 

https://emersoncollegepolling.com/july-2024-swing-state-polls-harris-trails-trump-in-arizona-georgia-michigan-pennsylvania-tied-in-wisconsin/

 

Rezultati prethodne ankete za Trampa protiv Bajdena (15-16. jul):

QgDhSVe.png

https://emersoncollegepolling.com/july-2024-swing-state-polls/

 

Trampovo vođstvo je dakle za ovih nedelju dana i uz promenu kandidata smanjeno sa 7 na 5 pp u Arizoni, sa 6 na 2 pp u Džordžiji, sa 3 na 1 pp u Mičigenu, sa 5 na 2 pp u Pensilvaniji i sa 5 na 0 pp u Viskonsinu.

Edited by vememah
  • Hvala 2
Link to comment
×
×
  • Create New...