Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

14 hours ago, aram said:


eo saćemo :fantom:

Ovakav naslov zvuci kao da je Dzo "otisao u Valhalu" i da je Kamala postala predsednica.

 

Mozda je bolje nesto kao:

- Kamala kao luconosica slobode

- Kamala kao nova kalifica

- kad najbolji poklekne ostane Kamala

- zasto mislis na Dzoa, a kazes Kamala

- Eh, da smo samo je znali ranije

- Kamala je najbolja, samo nismo bili obavesteni

 

Kad vidim sve ove hvalospeve, steta sto se nije bavila visokom politikom do pre 48h ;)

 

 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

A što bi to tangiralo Amerikance?

 

Jel misliš da u Kini neko razmišlja kakav je Si po ostatak sveta?

 

Pa ne tangira ih, oni su lobotomirani, nemaju ništa protiv da ih vode ratni zločinci. 

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, copkillah said:

 

Pa ne tangira ih, oni su lobotomirani, nemaju ništa protiv da ih vode ratni zločinci. 

 

Za razliku od nelobotomiranih Srba. 

  • +1 5
  • Tužno 2
Link to comment
Just now, Ivo Petović said:

 

Za razliku od nelobotomiranih Srba. 

 

Mi smo van konkurencije :lol:

 

 

  • +1 7
Link to comment
10 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Za razliku od nelobotomiranih Srba. 

 

Mislim da nema nikog ko tvrdi suprotno, kad prichamo o narodu u celini naravno.

 

Ja sam popizdela juche na jednu bivsu koleginicu, koju inache obozavam, koja je u nekom trenutku se udala u Ameriku i sad zivi tamo. Znaci sve sto je pisala ikad koliko vidim po fejsu o politici kod nas sve 5, obrazovana i ok devojka/zena, dobra osoba. Ali kad se o USA radi, juche hvalospev Bajdenu na wallu. Znachi ne valja ratni zlochinac kad se o SR radi ali kad se o USA radi, moze genocidas ono sociopata najgori, napisala traktat o moralnom Bajdenu. Jer Bajden je napravio da je njenoj guzici dobro. Nema veze sto je u shutu Gaze onoliku decu i majke sahranio. More...

  • +1 3
Link to comment

Možda je i bilo dvojbe oko Kamale, ali čim su se Lord Bepo i slični "anti woke" profili uznemirili, znači da je dobar izbor.

  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Ian Mancunian said:

Možda je i bilo dvojbe oko Kamale, ali čim su se Lord Bepo i slični "anti woke" profili uznemirili, znači da je dobar izbor.

 

šta drugačije rade u odnosu na ono šta inače rade?

Link to comment

Pa ovo je smao da se vidi koliko je mizoginija live and kicking. To je recimo jedna stvar koja mi se svidja iz komi nasledja, trebalo je da imam punih 25 godina, odem vani, i prvi put se suochim sa temama musko vs zensko u poslovnom zivotu. U SR je do tad svashta bila tema, ali ovakve pizdarije nikada (pricham o vrmeenu pre 15 god, svakako da je sad sve drugachije).

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, Mel said:

Pa ovo je smao da se vidi koliko je mizoginija live and kicking. To je recimo jedna stvar koja mi se svidja iz komi nasledja, trebalo je da imam punih 25 godina, odem vani, i prvi put se suochim sa temama musko vs zensko u poslovnom zivotu. U SR je do tad svashta bila tema, ali ovakve pizdarije nikada (pricham o vrmeenu pre 15 god, svakako da je sad sve drugachije).

sve je mizoginija

Link to comment

Harris ima potencijal da privuce do sada neodlucne i nove glasove zena, mladih i raznih manjina. Da li ce ga iskoristiti je vec drugo pitanje, videcemo. Rekordno skupljenih grassroot donations i to dobar procenat od onih koji to rade prvi put, je prvi dobar pokazatelj datakav potencijal postoji. Po reakcijama na jednom americkom forumu koji povremeno pratim - generalnog tipa je, velikom vecinom su forumasi muskarci i ugl. standardno mizogini forum - isto obecava (vec joj biraju VP i diskutuju o njenom legacy), Razni se plase povratka Trampa - ali ta grupa koja bi i za polupristupnog Bajdena glasala zbog toga je vec pokrivena. Kamala ima ovaj dodatni potencijal kojim bi za demkrate vec izgubljena bitka mogla da se preokrene, Dobrim izborom VP-a moze da se taj potencijal jos poveca.

 

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Lucia said:

:blink:

Ti izgleda ne citas (moje) postove "sa razumevanjem". Razlika je kada neko sam sopstevnim zaslugama (kakve se god merits zahtevale za konkretnu poziciju) dolazi i prolazi kroz neke pozicije - u ovom slucaju Kamala Harris na DA, AG i dalje- u odnosu na one koje je mocna porodica dovede direkt na visoke politicke pozicije (u to ne ukljucujem DA i AG, niti imam primer da se neko iz "politicke aristokratije" interesuje za takve sljakatorske pozicije, mozda neko drugi ima?) - dobar primer je upravo pomenuti Bush mladji (guverner, predsednik). Moc eto nekom padne u krilo rodjenjem, a neko se sam izbori da je ima.

 

Kažeš da ne čitam sa razumevanjem, a onda se opet otisneš u fantazije o američkoj meritokratiji gde se na vrh probijaju najsposobniji :D 

 

DA i AG nisu nikakve "šljakatorske pozicije", pobogu, to su državna nameštenja u samom vrhu hijerarhije. "Nemaš primer" da se neko iz političke aristokratije interesovao za to, jasan dokaz da nemaš blage veze o čemu govoriš.

 

Kud ćeš bolji primer aristokrate od Bobija Kenedija, koga je na mesto Attorney General imenovao njegov brat predsednik Džon Kenedi?! 

 

4 hours ago, Lucia said:

Radna biografije je facts, da li je objavljena na Wiki ili negde drugde - zasto te to trigeruje? U njenom slucaju takva biografija (ne samo radna) pokazuje da se radi o osobi izuzetno borbenoj, energicnoj, vestoj, sigurno i inteligentnoj - sve suprotno od "glupava i tupava" iz GOP propagande.

 

Ali apsolutno ne pokazuje to :D Pokazuje samo tvoju lenjost, odnosno spremnost da sud o predsedničkom kandidatu doneseš letimičnim pogledom na zaglavlje viki stranice. Dovoljna ti je činjenica da je radila kao državni tužilac da zaključiš kako je "izuzetno borbena, energična, vešta, i inteligentna".

 

Mrzi te, realno, da čuješ šta žena ima da kaže. Još manje si spremna da pročitaš šta je tačno radila na tim pozicijama. Kao na primer, https://prospect.org/justice/how-kamala-harris-fought-to-keep-nonviolent-prisoners-locked-up/

 

4 hours ago, Lucia said:

Nije potrebno mnogo pameti pa izmedju Harris i Trump-a nemati dilemu. Mozda malo vise pameti treba uzdrzati se od sirenja YT klipova iz GOP propagande - ma kako lepo legla na neke rane.

 

Naravno, nemati dilemu je najlakša stvar na svetu, to može svaka budala. 

 

Evo čak ni 1 ja nemam dilemu, Tramp je po svim parametrima gluplji i tuplji nego Haris. Upravo zato mu i jeste mesto u Beloj kući. 

 

Što se tiče "širenja YT klipova iz GOP propagande", nije naodmet setiti se gde se nalazimo. Tek šačica PPP forumaša uopšte ima pravo glasa na američkim izborima, a od njih je većina odavno zakucala svoj izbor po stranačkoj liniji. Propaganda se ne plasira po ovako opskurnim bespućima interneta, to bi bio gubitak i vremena i novca. 

 

Sa druge strane, refleksno drečanje "propaganda!" ili "grifter!" na svaki sadržaj koji se kosi sa izmaštanom slikom koju čuvamo u glavama, to ukazuje na određeme vrlo ljudske osobine potpuno nevezane za američki politički kontekst, praktično univerzalne.

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

DA i AG nisu nikakve "šljakatorske pozicije", pobogu, to su državna nameštenja u samom vrhu hijerarhije.

U Kaliforniji DA je pozicija koju osvajaš na izborima

Link to comment
×
×
  • Create New...