Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

Kamala najgore stoji u starosnoj grupi 18-34, kod belih muškaraca i kod belaca bez završenog fakulteta, u sve tri grupe sa svega 29% podrške.

 

Quinnipiac:

Quote

1,257 self-identified registered voters nationwide were surveyed from July 19th - 21st with a margin of error of +/- 2.8 percentage points. The survey included 542 Democratic and Democratic leaning voters with a margin of error of +/- 4.2 percentage points.

https://poll.qu.edu/poll-release?releaseid=3901

 

5640C5q.png

https://poll.qu.edu/images/polling/us/us07222024_upky90.pdf

 

Quote

Sixty-two percent of voters think President Biden dropping out of the presidential race is the right thing to do, while 27 percent think it is the wrong thing to do.

Democrats 54 - 33 percent think Biden dropping out is the right thing to do.

Voters give President Biden a negative 39 - 57 percent job approval rating. This is little changed from Quinnipiac University's June 26 poll when voters gave Biden a negative 38 - 58 percent job approval rating.

- Donald Trump: 46 percent favorable, 49 percent unfavorable, 2 percent haven't heard enough about him - the highest favorability rating for Trump since the Quinnipiac University Poll first asked this question of registered voters in May 2015;
- Joe Biden: 38 percent favorable, 57 percent unfavorable, 2 percent haven't heard enough about him;
- Kamala Harris: 37 percent favorable, 51 percent unfavorable, 11 percent haven't heard enough about her;
- J.D. Vance: 29 percent favorable, 37 percent unfavorable, 34 percent haven't heard enough about him;
- Robert F. Kennedy, Jr.: 23 percent favorable, 45 percent unfavorable, 30 percent haven't heard enough about him.

A plurality of voters (47 percent) think the Director of the Secret Service should resign over the handling of the attempted assassination of former President Trump, while 36 percent think she should not resign and 17 percent did not offer an opinion.

Voters are evenly split on whether there should be a ban on AR-15 rifles like the one used in the attempted assassination of former President Trump, with 47 percent supporting a ban and 47 percent opposing a ban.

https://poll.qu.edu/poll-release?releaseid=3901

Edited by vememah
Link to comment

Pokušavam da predstojeći derbi svedem na poznate modele. Teshkoe 

 

Prvo mi je zaličilo na Karter - Regan iz 1980.: slično je po upadu Rusa u Avganistan (tad se nije znalo kakav ih poraz čeka, činilo se da gaze bez milosti), Karter je nosio i hipoteku epskog poniženja u Teheranu, sve je to zajedno porađalo atmosferu nacionalnog okupljanja pod jednu zastavu i pripremalo dolazak neočekivanog kauboja koji će rešiti stvar. 

 

Pa ipak, markantni Roni, arhineprijatelj komunizma i narandžasta nakaza, Putinov favorit - stvarno? 

 

Drugu paralelu sam povukao sa meča Bush Jr. - Al Gor. Sličnosti Buša i Trampa postoje, prinčevi naslednici moćnih očeva protiv neupadljivih potpredsednika. Ali postoji i sličnost koja upozorava: do kraja oktobra je Buš imao prednost veću nego Tramp danas, a onda su se potpuno izjednačili. Na kraju, pobednika je odlučilo 300 glasova koji su lako mogli da odu i na drugu stranu. 

 

Zato ni ova kampanja ne može biti model iz koga smemo bezuslovno vaditi zaključke. 

 

I konačno, koga ne mrzi, neka pogleda prvu predsedničku kampanju Putina na Dox kanalu. Ona je frapantno slična dinamici koju ima Kamala. Oboje pali s Marsa u isto vreme, šest meseci pred izbore, pa i relativno neranjivi sa čistim biografijama, oboje zanimljivi za medije gladne novih lica, oboje visoko pozicionirani u establišmentu i podržani od prethodnog predsednika. Premda deluju kao različiti karakteri, mehanizam izborne strategije deluje skoro preslikan. 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Odgledah veceras par izjava Harisove nakon povlacenja Bajdena.

 

Definitivno, sa onim cringe smejanjem, najvise lici na:
 

Veep' Series Finale Review: The Show Gave Selina Meyer and Julia Louis- Dreyfus an Ending They Deserve | Glamour

 

 

Link to comment
6 hours ago, Weenie Pooh said:

Luciferanski Marksisti, najzajebaniji Marksisti :fantom:

 

 

 

Jel imaju ovi debili nešto drugo u arsenalu? Okultno je već neko pokrio, sad će opet neki Pizzagate za pedofiliju i verovatno da je narkoman. Droga, sekte, pedofilija - sveto trojstvo plašenja usranih konzervativnih glasača. A da, ima i ono o smanjenju populacije - ti si CO2 koji hoće da eliminišu :lolol:

  • +1 1
Link to comment

kruzi buva da je biden u bolnicu i da nece preziveti noc, ili da je vec pokojni

  • Haha 1
Link to comment
15 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ti izgleda misliš da su DA i AG nekakvi apolitični appointments, da se tu bira najstručniji, najkompetentniji pravnik, što se tek naknadno nekakvim alhemijskim procesom translira na karijeru u politici.

To je potpuno neosnovano. Generacijama unazad na te pozicije dolaze najbolje povezani, sa najjačom lobističkom podrškom. Moć je moć, uticaj je uticaj, a fantazije o meritokratiji su fantazije o meritokratiji.

 

:blink:

Ti izgleda ne citas (moje) postove "sa razumevanjem". Razlika je kada neko sam sopstevnim zaslugama (kakve se god merits zahtevale za konkretnu poziciju) dolazi i prolazi kroz neke pozicije - u ovom slucaju Kamala Harris na DA, AG i dalje- u odnosu na one koje je mocna porodica dovede direkt na visoke politicke pozicije (u to ne ukljucujem DA i AG, niti imam primer da se neko iz "politicke aristokratije" interesuje za takve sljakatorske pozicije, mozda neko drugi ima?) - dobar primer je upravo pomenuti Bush mladji (guverner, predsednik). Moc eto nekom padne u krilo rodjenjem, a neko se sam izbori da je ima.

I da te preduhitrim da opet nesto pogresno ne razumes od ovog gore: one sopstvene "zasluge" su u najsirem znacenje, ukljucuju razne sposobnost, kao napr. networking. 
 

15 hours ago, Weenie Pooh said:

Kad takve kandidate razmatraš, neophodno je dati im šansu i čuti šta imaju da kažu. Intelektualna je lenjost praviti se da ih radna biografija sa Vikipedije čini imunim na sud javnosti. A društveno je štetno praviti se da je sud javnosti baziran na rasnim ili rodnim identitetima tih kandidata. 


Radna biografije je facts, da li je objavljena na Wiki ili negde drugde - zasto te to trigeruje? U njenom slucaju takva biografija (ne samo radna) pokazuje da se radi o osobi izuzetno borbenoj, energicnoj, vestoj, sigurno i inteligentnoj - sve suprotno od "glupava i tupava" iz GOP propagande.

Nije potrebno mnogo pameti pa izmedju Harris i Trump-a nemati dilemu. Mozda malo vise pameti treba uzdrzati se od sirenja YT klipova iz GOP propagande - ma kako lepo legla na neke rane.

Da li Demokrate imaju boljeg kandidata (Bajden to sigurno nije vise bio), ne znam, mozda - i zato sam ovde da cujem od boljih poznavalaca politike u USA - ne mislim na gledanje anketa (pogotovo onih pre Bajdenovog povlacenja), to ce se menjati. Mozda bi intelektualna ne-lenjost mogla da se pokaze na analizi svih drugih demokratskih kandidata?
 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

A što bi to tangiralo Amerikance?

 

Jel misliš da u Kini neko razmišlja kakav je Si po ostatak sveta?

  • +1 1
Link to comment

Niko nikada nije glasao za Kamalu van Kalifornije. Jedina njena nacionalna kampanja je završena tako što se povukla pre Ajove 2020. Jeste da živimo u nekim nikad viđenim vremenima aaaali odsustvo bilo kakvog demokratskog procesa u kome će nominovani kandidat zapravo biti testiran putem pazi sad glasova birača je još jedan autogol demokrata koji jednostavno odbijaju da nauče na svojim greškama. 

 

Pritom će vam Team Kamala prvi reći koliko su nezadovoljni njenom ulogom kao VP-a i da će morati da ownuje to što ju je mučeni Bajden postavio da reši imigraciju, issue gde Tramp najbolje stoji. 

Edited by theanswer
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
17 hours ago, Lucia said:


u majmunisanju? zavisi kakvi su ti kriterijumi za to "ciscenje" - opet stvar percepcije

za normalnu debatu, neko sa toliko godina u advokaturi i tuzilastvu, sa svim pratecim izborima na te pozicije, posle za senat - trebalo bi da je i prekvalifikovan za lika kao sto je Tramp.
ali.. jer zena.
 

Za divno čudo imala je gomilu gafova i kontradiktornih izjava. Lako se može naći mix, da ne stavljam ovde kako mi neko ne bi zaljepio etiketu da širim propagandu.

49 minutes ago, Lucia said:

:blink:

Ti izgleda ne citas (moje) postove "sa razumevanjem". Razlika je kada neko sam sopstevnim zaslugama (kakve se god merits zahtevale za konkretnu poziciju) dolazi i prolazi kroz neke pozicije - u ovom slucaju Kamala Harris na DA, AG i dalje- u odnosu na one koje je mocna porodica dovede direkt na visoke politicke pozicije (u to ne ukljucujem DA i AG, niti imam primer da se neko iz "politicke aristokratije" interesuje za takve sljakatorske pozicije, mozda neko drugi ima?) - dobar primer je upravo pomenuti Bush mladji (guverner, predsednik). Moc eto nekom padne u krilo rodjenjem, a neko se sam izbori da je ima.

I da te preduhitrim da opet nesto pogresno ne razumes od ovog gore: one sopstvene "zasluge" su u najsirem znacenje, ukljucuju razne sposobnost, kao napr. networking. 
 


Radna biografije je facts, da li je objavljena na Wiki ili negde drugde - zasto te to trigeruje? U njenom slucaju takva biografija (ne samo radna) pokazuje da se radi o osobi izuzetno borbenoj, energicnoj, vestoj, sigurno i inteligentnoj - sve suprotno od "glupava i tupava" iz GOP propagande.

Nije potrebno mnogo pameti pa izmedju Harris i Trump-a nemati dilemu. Mozda malo vise pameti treba uzdrzati se od sirenja YT klipova iz GOP propagande - ma kako lepo legla na neke rane.

Da li Demokrate imaju boljeg kandidata (Bajden to sigurno nije vise bio), ne znam, mozda - i zato sam ovde da cujem od boljih poznavalaca politike u USA - ne mislim na gledanje anketa (pogotovo onih pre Bajdenovog povlacenja), to ce se menjati. Mozda bi intelektualna ne-lenjost mogla da se pokaze na analizi svih drugih demokratskih kandidata?
 

Da li si ti svjesna kakvih je sve likova bilo na ovoj poziciji? Ako sam dobro shvatio na pozicije DA i AG ne može doći baš svako, dok predsjednik SAD može biti svaki klovn poput Donalda? 

 

Uvjek me je fasciniralo kako ljudi lako "padaju u vatru" zbog random tema kao što su npr USA elections.

 

@theanswer Upravo to je glavna municija GOP samo čekaju da se namjesti. Kamala će im donijeti više glasova u sredinama u kojima već imaju dominaciju, izgleda da ljudi zaboravljaju kako se bira predsjednik USA.

  • -1 1
Link to comment
11 minutes ago, Jesper23 said:

Za divno čudo imala je gomilu gafova i kontradiktornih izjava. Lako se može naći mix, da ne stavljam ovde kako mi neko ne bi zaljepio etiketu da širim propagandu.

Da li si ti svjesna kakvih je sve likova bilo na ovoj poziciji? Ako sam dobro shvatio na pozicije DA i AG ne može doći baš svako, dok predsjednik SAD može biti svaki klovn poput Donalda? 

 

Uvjek me je fasciniralo kako ljudi lako "padaju u vatru" zbog random tema kao što su npr USA elections.

 

@theanswer Upravo to je glavna municija GOP samo čekaju da se namjesti. Kamala će im donijeti više glasova u sredinama u kojima već imaju dominaciju, izgleda da ljudi zaboravljaju kako se bira predsjednik USA.

 

Oni računaju na to da će ona doneti izlaznost pre svega u urbanim sredinama poput Milvokija, Detroita, Filadelfije, Atlante, Las Vegasa, da će da ima appeal za crnce i latinose dovoljan a da će njenu slabost među belim glasačima da pokrije Šapiro kao VP pick. Moje je mišljenje još uvek zasnovano na poludokazima, videćemo uskoro, da to neće biti dovoljna cifra i da ćemo opet videti priličan gap između popular i electoral collegea koji je zbog jačanja Trampa u nekim tradicionalno demokratskim državama poput Njujorka protiv Bajdena počeo da se smanjuje. Ne vole Njujorčani baš izgleda kad im migrante dovlače sa granice i za to krive Demokrate bez obzira da li se on zvao Bajden, Heris, Hohul ili neki kongresmen sa Long Ajlenda. 

  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...