Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

A Candidate Without Convictions 

Voters will be able to see, as they apparently did in the 2020 primary, that Harris seems afraid to establish who she really is and what she stands for. I’ve been trying to think of a single instance in which Harris, as a senator or as vice president, fought for an issue over and against blowback from corporate media, major donors, or activists. I couldn’t come up with one. Trying to please everyone ended up pleasing no one, and scuttled her once-promising presidential campaign. It is likely to do so again.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Roger Sanchez said:

Mislim, što je on radio? Ševio (Trump se više kurvao, nije taj mogao dobiti pičke bez čekbuka), šmrkao kokain i ubirao dividende (nije čak ni mažnjavao pare kao Trump). Isto to i je radio i radi Trump, imaš ga na hrpi slika s Epsteinom, ali za Tramparu nemaš prigovora? :laugh:

 Ma nemam ja nikakve dileme u pogledu Trampa, u pitanju je epski komed budale, narcis i prostak posebne kategorije. Da je sreće, taj ne bi odmakao dalje od onih idiotskih realitija u kojima je bio svojevremeno protagonista, ali su standardi u celom svetu opali, pa smo došli do toga da cca 80 miliona ljudi glasa za takvog lika. No, to me ne tangira posebno, jer ja za likove poput njega ne bih glasao ni u 6 života, pa me baš briga da li se ponaša kao seljačina, jer to od njega i očekujem - na isti način kao što od npr. Miše Vacića ili Milice Zavetnice očekujem da su prostaci i smradovi, pa me ni ne zanima mnogo.

 

Ono sa čim imam problem je to što se sa ove strane takvo ponašanje ne sankcioniše, i što se ne nude kvalitetniji kandidati koji bi sa lakoćom izašli na kraj sa pojavom poput Trampa, već sve neki likovi koji tegle tako neki prtljag za sobom. Evo, siguran sam da bi sa ovog navodnog Kamalinog VP tiketa barem pola njih uz adekvatnu medijsku pripremu od recimo pola godine moglo da bez neke muke dobije Trampa. Zašto tako neko ne izađe u prvi plan je pitanje i za Demokrate, ali i za Republikance, jer i oni imaju bolji kandidata od Trampa.

  • +1 4
Link to comment
17 minutes ago, Gandalf said:

A Candidate Without Convictions 

Voters will be able to see, as they apparently did in the 2020 primary, that Harris seems afraid to establish who she really is and what she stands for. I’ve been trying to think of a single instance in which Harris, as a senator or as vice president, fought for an issue over and against blowback from corporate media, major donors, or activists. I couldn’t come up with one. Trying to please everyone ended up pleasing no one, and scuttled her once-promising presidential campaign. It is likely to do so again.

 

Ovo je nekako i moj utisak o njoj.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Ovo je samo moje laicko misljenje - Tramp nije zapoceo ni jedan rat (mada to vazi i za Bajdena). Obojica su zatvorili neke vec zapocete ratove. Ono sto je razlika je upravo Ukrajina i hendlovanje te krize. USA pod Bajdenom je godinu dana pre invazije upozorila na mogucu invaziju Rusije ali malo sta je uradjeno (ili je bar bilo ocigledno da je uradjeno) da se napravi neki dil ili makar dovoljno zastiti Ukrajina da do rata ne dodje. Tramp je pak imao razlicite odnose sa Osovinama Zla. Neprijateljski odnos sa Kinom i Iranom a prilicno saradljiv sa Rusijom i Severnom Korejom. Ono sto je pak meni bilo najociglednije je da, osim sankcija i velikih reci, nije bilo pravih ozbiljnih pretnji protiv bilo koga. Vecina spoljne politike se svodila na pravljenje sto vise poslova za prodaju vojne tehnike i prebacivanje odgovornosti za odbranu na saveznike radi smanjenja izdataka za USA. To je mozda dugorocno lose za USA ali je dobro za svet. Sto manje intervencionizma svetskih sila, to bolje.

 

Meni deluje da u njegovoj politici ima zelje za brzim resenjem problema. Postoji limit sta mozes postici time kad su kompleksni problemi u pitanju. Ali ta zelja za resenjem je opet nesto, za razliku od nastavka Bajdenove politike rata u Ukrajini do konacne pobede, pa sta kosta da kosta (Evropu ne USA).

 

Meni lik deluje kao koristan klovn, koji opet suruje sa establismentom (tj. bogatom kastom). No i takav mi je bolji od nekog klasicnog politicara koji nastavlja da vozi brod ka sve vecim razlikama u drustvu. Tramp nece nista srediti ali ce otvoriti mozda put nekom da malo prodrma vezu politike i bogatasa, da se malo zapitaju i D i R da mozda nije losa ideja da ipak nesto urade i za narod ako ne zele da sve establirane politicare zamene klovnovi kao on. Zato ga jedino i Misel Obama bije bez problema u istrazivanjima. Barak je bio poslednji put da je biran predsednik koji je delovao da ce prodrmati status kvo i nesto uraditi za obicnog coveka.

 

Odgovorio ti je Ivo Petović dobrim delom u pogledu spoljne politike, Tramp je izašao 2018e iz sporazuma sa Iranom i bukvalno razneo u komade Sulejmanija u Bagdadu dve godine nakon toga, podržavao SA u sukobu u Jemenu.

 

U ovom drugom delu ne vidim odakle nada da će Tramp "otvoriti" put nekom da "uradi nešto za narod", podseća me na argumente iz Srbije 2012 "hajdemo da udarimo u dno pa će biti bolje nakon 4 godine".

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, theanswer said:

 

Zašto misliš da ja nešto bolje znam od svih živih, ovo je unprecedented event ipak :D

 

Pobednik cele ove kampanje do sada mora biti G Eliot Moris koji je preuzeo da radi 538 na ABC-u od Silvera. Momak, inače prilični D hack, je uspeo da napravi model u kome je do poslednjeg dana bilo da je Bajden favorit, 51:49 tipa. Čovek se povukao iz trke a model koji je ovaj majstor napravio ga predviđa kao pobednika. 

 

Što se Kamale tiče, otom potom, ulazi kao underdog, ne kao Bajden jer će da prikupi glasove baze vrlo lako. Zato će morati da bira Šapira kao VP, niko drugi nema realno nikakvog smisla. Otprilike se crta da sve ovo bude ponavljanje 2016. godine, eto sad čak imamo i ženu kandidata opet. Kamala nije popularna ali nema balast Klintonovih i ne može da se ide protiv nje sa establishment vs outsider baš kao 2016. Ali će imati sličan problem kao Hilari na midwestu i PA. 

 

Da moram da se kladim trenutno, i dalje bih se kladio na Trampa jer mislim da demokrate živeći u svom bablu prave istu grešku kao 2016. Za njih je Bajden bio super predsednik, doneo je toliko Americi, kreirao je toliko poslova, doneo je jebeni infrastructure bill itd ali to ne pije vodu nigde osim kod svakako njihovih glasača. U stvari je većina tih poslova rebound jobs iz kovida, inflacija, housing, kirija, imigracija... A njima će glavna mantra da bude Trump, demokratija, abortus... Na abortus i Trampa će još i nešto da izvuku, ali nedovoljno. 

 

Obzirom da ne znaš bolje od drugih, možeš slobodno da se prebaciš i na olimpijske topike :D

 

2 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

promenite poslije u posle

 

 

 

Vuk Karadžić će salto u grobu napraviti ako to uradite.

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Obzirom da ne znaš bolje od drugih, možeš slobodno da se prebaciš i na olimpijske topike :D

 

 

 

 

 

Mani me sporta, to mi ne treba u životu :D

Link to comment
16 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

promenite poslije u posle 

 

 


eo saćemo :fantom:

  • +1 3
  • Haha 4
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
5 hours ago, Venom said:

Video sam još pre desetak dana predlog Kamala - Bernie što je dosta zanimljivo. Iskreno ne znam više kako Bernie stoji, zanimljivo je da je zalegao za Bidena poslednjih dana mada nisam pratio detalje koliko lično za njega koliko za njegovu politiku. Neke stvari su se ipak promenile u Americi, npr. ukidanje studentskih dugova, pa i subvencije za jačanje industrije, nešto što je Trump oduvek pričao, a u praksi Biden mnogo više uradio.

 

Zanimljivo je i zato što je JD Vance javno izjavljivao da su mu neke stvari koje Bernie priča bliske, a i Trump je pričao da se Berniea najviše plaši. Obojica su uhvatili sentiment nezadovoljnih, možda iz drugih razloga, ali verovatno ima dosta preklapanja.

 

Pre neki dan sam pročitao dobru analizu trenutne situacije i raznih preklapanja interesa oko Trumpa. Ne garantujem da je tačno, tj ne znam, ali je zanimljivije od uobičajenog presipanja iz šupljeg u prazno.

 

Can J.D. Vance's Populist Crusade Succeed

Matt Stoller je odličan iako mu je substack one trick pony. 
Dobra analiza. 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Ayatollah said:

Ono sa čim imam problem je to što se sa ove strane takvo ponašanje ne sankcioniše, i što se ne nude kvalitetniji kandidati

Hunter je bio kandidat za nešto? Imao posao u WH nekakav?

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...