Jump to content
IGNORED

Kamala poslije Džoa


Roger Sanchez

Recommended Posts

Just now, Venom said:

Video sam još pre desetak dana predlog Kamala - Bernie što je dosta zanimljivo. Iskreno ne znam više kako Bernie stoji, zanimljivo je da je zalegao za Bidena poslednjih dana mada nisam pratio detalje koliko lično za njega koliko za njegovu politiku. Neke stvari su se ipak promenile u Americi, npr. ukidanje studentskih dugova, pa i subvencije za jačanje industrije, nešto što je Trump oduvek pričao, a u praksi Biden mnogo više uradio.

 

 

Ne može Berni - nije on više faktor, Berni bros više ne postoje, uz to je i stariji od Bajdena. Josh Shapiro je najprogresivniji od svih tih kandidata + je PA, glasaju i Republikanci za njega + je Jevrejin. Sve to znači da ga sigurno neće izabrati.

 

Što se tiče ovih promena koje si naveo -  one su prilično velike -  uticaj samo Inflation Reduction Acta je popriličan i dalekosežan + hiljade poslova je vraćeno u USA. No je teško o tome i razgovarati na normalan način, jer će ti se odmah nakačiti na grbaču ili anti-Soroševski desničari ™ ili bubuljičavi interneti revolucionari. Sa aspekta makroekonomije, USA je posle COVID-a u daleko najboljoj poziciji od svih velikih igrača. Unutrašnji strukturni problemi su drugi par cipela, ali ja sam se tu već pomirio sa činjenicom da oni prosto namerno žele da imaju određeni % sirotinje, da bi imao ko da ratuje za njihove interese, za razliku od glupe Evrope, koja neće imati koga da regrutuje kad zatreba :)

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ma potpuno je apsurdno posle 1 Trampa tvrditi kako osoba u fotelji sigurno nije debil jer da je debil valjda ne bi bila u fotelji. 

 

Taj argument je oduvek bio šupalj, ali poslednjih godina je baš upadljivo dokazano koliko nema veze sa realnošću.

 

 


To nije bila moja logika, okrenuo si - za te cisto politicke pozicije jasno da moze.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Ayatollah said:

 

A mogli su i on i žena da se malo pozabave vaspitanjem deteta dok je bilo vreme, a ne da dobiju takav proizvod na kraju. Evo, ja ne znam da je bilo koji američki predsednik u poslednjih 50 godina imao tako problematičnog potomka. Uz dužno poštovanje, ali po meni neko ko u toj meri nije uspeo da organizuje sopstvenu porodicu ne bi trebao ni da ima mandat da vodi državu, bez obzira na veru, naciju, političko opredeljenje, itd. (ne znači da je ovo presudan kvalitet, već da je neuspeh diskvalifikatoran).


Ta zena mu nije majka. Majka je samo njihovoj cerci. Majka sinova je sa cerkom bebom poginula u saobracajnoj nesreci. Ovom zenom se ozenio par godina kasnije.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Bernie koliko novih glasova privuce u najboljem slucaju toliko i izgubi.

 

Imao je jedan shot i nije uspeo...

Link to comment
32 minutes ago, Ayatollah said:

 

Pa pola foruma ovde ima soft spot za Džoa Bajdena, čiji je sin jedan vrlo problematičan lik, da ne kažem narkoman i pedofil. Tako da si u pravu potpuno.

 

 

Altrajt algoritam goes brrrr

 

https://slate.com/news-and-politics/2020/10/republicans-baseless-pedophilia-accusations-explained.html

 

https://www.politifact.com/factchecks/2020/oct/20/facebook-posts/fact-checking-unproven-claims-about-hunter-biden-a/

 

https://www.france24.com/en/tv-shows/truth-or-fake/20240617-no-these-videos-do-not-prove-that-hunter-biden-is-a-pedophile

 

 

 

 

  • +1 4
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, pt 2.0 said:

Uz ogradu da se ne razumem u američku politiku i nemam praktično nikakva znanja o dešavanjima, da mi se utisci svode na detaljno čitanje Kamaline biografije na vikipediji i hvatanje u letu široko dostupnih informacija, HIlari Klinton mi je uvek ostavljala izrazito negativan utisak totalnog establišmenta, dok Kamala Haris ima potencijal da to ne bude (da tako ne bude percipirana).

 

Imam osećaj da je njena pobeda moguća. Osećaji ne mogu biti predmet diskusije, zato tako i pišem jer dovoljno argumenata nemam.

 

Sasvim tacno. No problem je kada si u zizi pa onda sam licni background nije dovoljan. Kamala Harris "that little girl was me" je bila u jednom trenutku na 15% u primaries 2019. Onda je pocela da flip-flopuje i mulja. Jednom recju,  fali joj konzistentan narativ da bi pobedila.

 

Sad, u pravim izborma to je lakse nego u primaries, mada nisam siguran da li je "samo ne Tramp" movement dovoljan za to. Ako jeste, ima sanse. Ako nije, onda je cao zdravo.

 

Svakako ce imati bump u istrazivanjima javnog mnjenja, bilo bi cudno da ne bude. Ali to treba  odrzavati, i kada polovinom septembra bude old news, onda ce se videti prave sanse.

Link to comment
16 minutes ago, Lucia said:

Wiki je za facts nije za kvalifikacije. Ispravi ako su pogresne:
Wiki facts - Kamala Harris

Na stranu što tekst same viki biografije uopšte nije hvalospev. Navodi se koje njene odluke i inicijative su bile kontroverzne, dosta detaljno (iz moje laičke perspektive) se piše o fazama njene karijere.

Ja sam prilično impresionirana energijom, ambicijom i linijama koje je sledila u profesionalnom toku života.

Žena 20. okrobra puni 60 godina, treba i to imati na umu.

Edited by pt 2.0
  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Ne može Berni - nije on više faktor, Berni bros više ne postoje, uz to je i stariji od Bajdena. 

 

 

Moguće, ne znam. Nisam pratio detalje i koliko se ili nije da kažem ofucao. Drugo pitanje je koliko bi većina u toj partiji i htela nekog poput Sandersa. Ne bi me čudilo da im je milije još četiri godine Trumpa.

 

Link to comment
11 minutes ago, Hele said:

Kakva je Kamala u debatama, moze li tu da pocisti Trampa?


u majmunisanju? zavisi kakvi su ti kriterijumi za to "ciscenje" - opet stvar percepcije

za normalnu debatu, neko sa toliko godina u advokaturi i tuzilastvu, sa svim pratecim izborima na te pozicije, posle za senat - trebalo bi da je i prekvalifikovan za lika kao sto je Tramp.
ali.. jer zena.
 

Edited by Lucia
  • +1 2
Link to comment
24 minutes ago, reg said:

 

Slažem se za abortus, mogla je bolje da odgovori.

 

Što se tiče sadašnje USA politike, kako će to Tramp da spreči dalju pogibiju Ukrajinaca?

Ovo je samo moje laicko misljenje - Tramp nije zapoceo ni jedan rat (mada to vazi i za Bajdena). Obojica su zatvorili neke vec zapocete ratove. Ono sto je razlika je upravo Ukrajina i hendlovanje te krize. USA pod Bajdenom je godinu dana pre invazije upozorila na mogucu invaziju Rusije ali malo sta je uradjeno (ili je bar bilo ocigledno da je uradjeno) da se napravi neki dil ili makar dovoljno zastiti Ukrajina da do rata ne dodje. Tramp je pak imao razlicite odnose sa Osovinama Zla. Neprijateljski odnos sa Kinom i Iranom a prilicno saradljiv sa Rusijom i Severnom Korejom. Ono sto je pak meni bilo najociglednije je da, osim sankcija i velikih reci, nije bilo pravih ozbiljnih pretnji protiv bilo koga. Vecina spoljne politike se svodila na pravljenje sto vise poslova za prodaju vojne tehnike i prebacivanje odgovornosti za odbranu na saveznike radi smanjenja izdataka za USA. To je mozda dugorocno lose za USA ali je dobro za svet. Sto manje intervencionizma svetskih sila, to bolje.

 

Meni deluje da u njegovoj politici ima zelje za brzim resenjem problema. Postoji limit sta mozes postici time kad su kompleksni problemi u pitanju. Ali ta zelja za resenjem je opet nesto, za razliku od nastavka Bajdenove politike rata u Ukrajini do konacne pobede, pa sta kosta da kosta (Evropu ne USA).

 

22 minutes ago, pt 2.0 said:

Trampovi su globalno pogubni na duže staze.

Jebote, lik je nakazoid koji laže čim zine, prevarant u biznisu, doslovno ogavan sa onim pućenjem i ćubicom.

Meni lik deluje kao koristan klovn, koji opet suruje sa establismentom (tj. bogatom kastom). No i takav mi je bolji od nekog klasicnog politicara koji nastavlja da vozi brod ka sve vecim razlikama u drustvu. Tramp nece nista srediti ali ce otvoriti mozda put nekom da malo prodrma vezu politike i bogatasa, da se malo zapitaju i D i R da mozda nije losa ideja da ipak nesto urade i za narod ako ne zele da sve establirane politicare zamene klovnovi kao on. Zato ga jedino i Misel Obama bije bez problema u istrazivanjima. Barak je bio poslednji put da je biran predsednik koji je delovao da ce prodrmati status kvo i nesto uraditi za obicnog coveka.

  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment
15 minutes ago, Moonwalker said:


Ta zena mu nije majka. Majka je samo njihovoj cerci. Majka sinova je sa cerkom bebom poginula u saobracajnoj nesreci. Ovom zenom se ozenio par godina kasnije.

 

 

Što ne menja poentu, naročito u odnosu na samog Bajdena.

Link to comment

Dovoljno ima Bajden krvi na rukama, ne mora mu se gledati u dete Danila. Ni jedan kandidat ne obecava, delje da bi neko mogao biti malo manje stetan od nekog drugog. Mozda.

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...