Jump to content
IGNORED

CrowdStrike is down


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Za ovo nema prostijeg objasnjenja od short selling, jer su sva druga neverovatnija  :fantom:

Link to comment

Ja najvise verujem u ljudski javasluk i nesposobnost. Jedva cekam kakav takav post mortem (cak mislim da ce biti dobar jer ce raditi neko eksterni s obzirom na sve).

 

Mene najvise zanima da li su imali neki canary build i da li je bug toliko komplikovan za reprodukciju u test okruzenju. Cini mi se da su najvise nastradali AUS i NZ.

 

 

Link to comment

Ocigledno canary nije koriscen (da ne postoji, ne mogu da verujem), tako da ostaje samo ljudska glupost (koja je fakat, pored svemira, beskonacna) ili sabotaza tj short selling 😂.

 

Inace, nasa (japanska) majka firma mene vec godinu i po mrci da instaliramo crowdstrike sto ja iz razloga (izmedju ostalog) lenjosti odbijam uctivo ali sigurno, oni svakih mesec dana kukaju kako to nije u redu. Mislim da je ta prica danas zavrsena: oni prsli, jutro stize mail svima, ne saljite nam tikete vise, ZNAMO. Stoji sve, mi radimo.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, vememah said:

Ovo će koštati...

 

 

Videh negde, da imaju 24k musterija....

Link to comment
11 minutes ago, burekdzija said:

Inace, nasa (japanska) majka firma mene vec godinu i po mrci da instaliramo crowdstrike sto ja iz razloga (izmedju ostalog) lenjosti odbijam uctivo ali sigurno, oni svakih mesec dana kukaju kako to nije u redu. Mislim da je ta prica danas zavrsena: oni prsli, jutro stize mail svima, ne saljite nam tikete vise, ZNAMO. Stoji sve, mi radimo.

 

Lepo ste mogli i vi da ne radite :P

 

 

  • Haha 3
Link to comment

Verujem da je ogromna frka kod svih u bransi:

 

  • Zscaler koji ne moze jos uvek da se izbori sa http/2
  • Palo Alto koji przi sa cenom za snake oil
  • Wiz koji ti posalju presales tim koji ne moze odgovoriti ni na jedno konkretno pitanje
  • Orca slicno, treba odraditi full rewrite aplikacije bas kako njima odgovara da bi mogli da je zastite
  • Sentinel One koji je taksa od nekih 50% na HW

 

 

Link to comment
9 hours ago, vememah said:

Navodno sad, kad je osnovni problem rešen, besomučnim rebutovanjem može da se dovede stvar u red na većini mašina.

 

 

 

 

 

No alt text provided for this image

Edited by Ayatollah
  • Haha 4
Link to comment

Koliko se moze zakljuciti iz prvih eksternih naklapanja: neki konf fajl je bio los, onda je c++ kod na osnovu te pogresnw konflguracije citao s pogresne adrese na kojoj nije bilo nista  -> npe -> page fault -> windows kernel je zbunjen bacio kasiku.

 

Sto bi objasnilo i kako je proslo qa: kriticni kod nije „pogresan“ niti promenjen, sjebao ga je korumpirani konfiguracioni fajl, koji su verovatno samo ubacili u release, sta moze ovde biti problem, nekoliko puta dnevno ih menjamo, uvek smo ovako radili… klasika.

  • +1 1
Link to comment
18 hours ago, garmonbozia said:

Zato što ti ne treba antivirus na Linuxu 😎

Ne znam,ja sam citao sta Bogi Kecman kaze(koji je jedan od nasih najacih hakera),ni Linux vise nije siguaran. Mislim na njegov linkedin post.

Link to comment
58 minutes ago, bags said:

https://www.crowdstrike.com/blog/technical-details-on-todays-outage/

 

Kakvi likovi. Znaci ovaj sys file nije uopste drajver nego channel file sa definicijama. I oni misle da je ok sto taj fajl kad je malformed moze da srusi njihov drajver koji opet srusi windows. Sjajno.

 

Naravno tehnickih detalja skoro da nema. Ali dobro™, jedva cekam eksterni izvestaj. :fantom:

zvuci apsurdno,tipa oni kao nisu krivi....

Link to comment
9 minutes ago, burekdzija said:

Koliko se moze zakljuciti iz prvih eksternih naklapanja: neki konf fajl je bio los, onda je c++ kod na osnovu te pogresnw konflguracije citao s pogresne adrese na kojoj nije bilo nista  -> npe -> page fault -> windows kernel je zbunjen bacio kasiku.

 

Sto bi objasnilo i kako je proslo qa: kriticni kod nije „pogresan“ niti promenjen, sjebao ga je korumpirani konfiguracioni fajl, koji su verovatno samo ubacili u release, sta moze ovde biti problem, nekoliko puta dnevno ih menjamo, uvek smo ovako radili… klasika.

evo ovde ima lepo

 

  • Hvala 1
Link to comment
50 minutes ago, Miki_belavista said:

Ne znam,ja sam citao sta Bogi Kecman kaze(koji je jedan od nasih najacih hakera),ni Linux vise nije siguaran. Mislim na njegov linkedin post.

U suštini nije nikad ni bio, samo (desktop) nije ni zanimljiv za eksploataciju, zbog male baze korisnika

  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...