Jump to content
IGNORED

CrowdStrike is down


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Navodno sad, kad je osnovni problem rešen, besomučnim rebutovanjem može da se dovede stvar u red na većini mašina.

 

 

 

 

 

Edited by vememah
Link to comment
51 minutes ago, napadaj said:

Drugar koji nije ajtijevac konstatovao: "zato mom linuxu na poslu neće ništa biti jebo mu pas mater".

Njemu svakako pola stvari permanentno ne radi...

  • Haha 6
Link to comment

To ti je kada mora da se plaća harač Microsoftu umesto da se koriste open source sistemi za ovako nešto. Idioti. 

Link to comment
3 minutes ago, garmonbozia said:

To ti je kada mora da se plaća harač Microsoftu umesto da se koriste open source sistemi za ovako nešto. Idioti. 

Sto je ovo Microsft greska ? 

Link to comment
4 hours ago, Lezilebovich said:

Samo uvecavamo broj single point of failure ... 

Pisem kasnije kakve smo SPOF otkrili tokom ovog haosa. BTW, u karijeri nisam prisustvovao vecem outageu. Prakticno nam je cela kompanija od 15k ljudi stala. Sve sto ima dva prsta u ITu radi na ovome ceo dan. Mislim da cemo da krvarimo gace bar jos par dana, bicemo srecni ako do kraja danasnjeg dana sredimo Produkciju.

 

4 hours ago, bags said:

Govnari poslali ovakav upgrade u petak. :fpalm:

 

Ne mogu da verujem da bug ovakve razmere ne bi uhvatilo ozbiljnije testiranje u labu. Ali jebi ga QA kosta i kompanije su navikle da mogu tretirati kljente ne samo kao beta usere nego kao alpha.

 

3 hours ago, Roger Sanchez said:

Neko nije dobro plaćo kodere i QA testere

Nista me ne bi iznenadilo a ocekujem debele penale i srozavanja akcija, prekidanja ugovora... dajem im 50/50 sanse da ovo prezive.

 

2 hours ago, bags said:

Koliko sam razumeo glavni problem su masine sa BitLockerom, jer moras koristiti recovery key.

 

Znaci fizicki pristup kompjuteru...

Koliko sam ja razumeo glavni problem su (neki) Windows sistemi na cloudu koji nemaju uopste opciju za safe boot.

  

1 hour ago, Lucia said:

iiuc imaju oni i linux varijantu :D 

Tako je. Srecom oni nisu pogodjeni.

  • Tužno 1
Link to comment

odes u US zbog BC Go Live, i onda ti padne Azure Server. srecom smo 90% odradili. iz USA niko nema pristup Azure serverima jer "Svabo ne da", pa je onda ovdasnji IT Manager zvao nadlezne u nemackoj u 1 ujutro da nadju nekog da resetuje server :D

sad razmatraju da li ipak da daju amerima pristup za takve stvari. no shit, sherlock.

fun thing, isti taj lik je imao pun pristup Azure serveru gde je NAV bio instaliran. samo smo migrirali NAV data u BC na drugom serveru, ista platforma

  • +1 1
  • Haha 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Smehotresna situacija povodom ovog danas zbog koje nam nije radio mail za pola proizvoda. Jedan od relay-a u UKu preko koga sve ide je fizicka masina (?!), bez opcije da je bilo sta zameni ako crkne (?!!!). Uz to, remote pristup kutiji nije radio (?!) tako da niko nije mogao da se nakaci da cacka po biosu. OK, u kom je datacentru? U nekom iznajmljenom kome niko iz celog ITa nema pristup :blink:

 

Verovatno su zadnjeg coveka koji je imao otpustili i usput zaboravili da prebace nadleznosti. Sve je to deo jedne od 15 firmi koje su kupljene u zadnjih 5 godina i od kojih ni jedna jos nije full integrisana. Jbg, nema se para za nove ljude a stari odlaze non stop. Integracija ce da ceka nekog normalnog CEO.

 

Dobro smo zivi :s_w:

  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...