Jump to content
IGNORED

CrowdStrike is down


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Koliko sam razumeo glavni problem su masine sa BitLockerom, jer moras koristiti recovery key.

 

Znaci fizicki pristup kompjuteru...

 

 

 

 

Link to comment

A neko je samo pozurio da isporukom jer ide na odmor od ponedeljka.. Sta je najgore sta moze da se desi, skoro sve je testirano...

Edited by Lezilebovich
Link to comment

To onda utiče samo na kupce tog CrowdStrike-a? Običan Windows ni nema folder koji se pominje gore

  • +1 3
Link to comment

Pa i ti klijentski kompjuteri unutar tih poslovnih sistema su "obični korisnici", ali koliko razumem poenta je u tom antivirus rešenju koje je srušilo sistem tamo gde je instalirano.

Link to comment

da se preimenuje topik u sranje u it sektoru..

 

srecom mi smo na linuxu :fantom:

 

 

  • +1 3
  • Wub 2
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Samo uvecavamo broj single point of failure ... 

svi driveri koji krecu na startup systema su by default single point of failure
njih je normalno malo, samo basic necessities za podizanje systema i dodatno driver od third-party cybersecurity, sta je vec korisnik instalirao

 

12 minutes ago, Time Crisis said:

To onda utiče samo na kupce tog CrowdStrike-a? Običan Windows ni nema folder koji se pominje gore

pa da, ko nema njihov anti-breach Falcon instaliran nema ovaj problem.
 

8 minutes ago, Lezilebovich said:

A neko je samo pozurio da isporukom jer ide na odmor od ponedeljka.. Sta je najgore sta moze da se desi, skoro sve je testirano...

ovo mozda za neku one man show kompaniju da moze tako da se desi
da se ne testira na vise nivoa i ne "krcka" danima u stages pre rollout i za mnogo manje kritican softver

a ovakav crash ne bi promakao nikom 
ovi imaju 8k zaposlenih
i vrlo zanimljiv sukob sa krupnim igracem: https://en.wikipedia.org/wiki/CrowdStrike#:~:text=2024.[36]-,Russian hacking investigations,-CrowdStrike helped investigate
videcemo
 

Link to comment
3 minutes ago, Lucia said:

pa da, ko nema njihov anti-breach Falcon instaliran nema ovaj problem.
 

 

To, iz prvog što sam pročitao bilo je skroz nejasno da li je u pitanju neki Windows update, neka funkcija koja je integrisana u Windows ili tako nešto. Ovo je prosto antivirusni program koji se skrljao i usput oborio ceo sistem.

  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

srecom mi smo na linuxu :fantom:

 

Kod mene su svi serveri na Linuxu, ali nema sanse da na klijent masinama vozimo nesto drugo osim Windowsa. Mada sa ovim WSL i Dockerima nema vise sta covek da se zali.

 

 

Link to comment
25 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

da se preimenuje topik u sranje u it sektoru..

 

srecom mi smo na linuxu :fantom:

 

 


iiuc imaju oni i linux varijantu :D 

  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment

Drugar koji nije ajtijevac konstatovao: "zato mom linuxu na poslu neće ništa biti jebo mu pas mater".

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...