Jump to content
IGNORED

King Gizzard & The Lizard Wizard


igoraki

Recommended Posts

Pošto ne znam u koju kategoriju bi momci potpali, a ne znaju ni oni sami, evo im poseban topik

 

Sledeći album očigledno u nekom blues fazonu, evo ga svež spot, počeo i bubnjar da peva...

 

 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Hvala za otvaranje ovog topika. Obožavam Ozije od prvog slušanja, kada sam ih sasvim slučajno otkrio pre 3 godine

Za mene su ona 3 mikrotonalna albuma i Polygondwanaland najbolje iz njihovog dosadašnjeg opusa.

Link to comment

Dobro mi je ono što sam čuo, ali imaju previše albuma da bih ispratio sve što rade.

  • +1 2
Link to comment
17 hours ago, napadaj said:

i imaju previše albuma da bih ispratio sve što rade.

Volim ih ko sinove što nemam, ali ovo je i dalje tačno. Sa prevelikom produktivnošću se borim tako što regularno propuštam njihova nova izdanja i otpratim ih tek nekoliko godina kasnije.

 

U najboljim momentima (kada su psihodelični prog) su manje-više kako ja zamišljam kako muzika treba da zvuči. Gomila gitara i bubnjeva bez vremenskih i bilo kakvih ograničenja, sve može i to u ogromnim količinama. Lepo me vraćaju u tinejdž dane tamo iz 70tih kad sam duvao štogod uz Golden Earring:D

 

Nisam ih dosad gledao uživo, čekam neku priliku kad će moći da se sedi (nisam više za višesatno stajanje hbg). Sudeći po živim spotovima, oni su od bendova koji su bolji uživo nego u studiju.

 

Od tamo iza negde petog minuta... pa, na nuklearni su pogon.

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
23 minutes ago, Indy said:

Volim ih ko sinove što nemam, ali ovo je i dalje tačno. Sa prevelikom produktivnošću se borim tako što regularno propuštam njihova nova izdanja i otpratim ih tek nekoliko godina kasnije.

 

Isto, malo me to podseća na Zappa-lite fazon. Ima stvari koje su mi smešno neprihvatljive, a onda neka genijalnost između.

 

 

Link to comment
33 minutes ago, Indy said:

 

 

 

Kada je Ambi skinuo mikrofon sa stalka, znao sam da sledi spektakl :wub:

Ono što me oduševljava kod njih je kako vreme odmiče postaju sve bolji i bolji, pesme sve složenije i upečatljivije.

imam utisak od kako su ostali samo na jednom bubnjaru, da je Cavs bukvalno eksplodirao u kreativnom i tehničkom smislu 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

 

 

Prva numera: Float Along – Fill Your Lungs, alaj  su izdžemovali :rock:

Link to comment
  • 2 weeks later...

sad odslusao par pesama posto su svuda okolo,

meni ovo jako vuce na g. dead a posto nisam deadhead onda me ni ovo ne rajca

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...