Jump to content

3. kolo: Srbija - Danska, utorak 25.6. u 21h


Pobednik je  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

7 minutes ago, MiddleClass said:

Inace precerujete sa ocekivanjima. Odavno nemamo top igraca niti igraca u top evropskom klubu.

 

Plasman na veliko takmicenje je rezultat po mjeri kvaliteta

 

Jbg, imamo bolje igrače od Slovenaca..

Link to comment
21 minutes ago, bags said:

 

Cim se zavrse grupe po svim Uefinim takmicenjima nasi samo popunjavaju broj.

 

Sinoc je rekao komentator na Areni da Danska ima valjda 18 graca u ligama petice. A bar trecina je redovan prvotimac.

 

20 Danci, mi 12 (od cega su 3 golmana)

Edited by JohnnyD
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, bags said:

 

Ali Kek je puno bolji i ozbiljniji trener od Piksija.

Kek je odlican trener, vodio je vec Sloveniju, vodio je i Rijeku kad je prekinula niz Dinama u njihovoj ligi. Dobar, moderan trener koji zna sta hoce i kako da dodje do tog cilja.

Link to comment
8 minutes ago, bags said:

 

Ali Kek je puno bolji i ozbiljniji trener od Piksija.

 

ali recimo kek ne bi mogao da se nametne nasim zvezdicama kao autoritet. nama treba neko solidno ime iz italije npr, verujem da bi za piksijevu platu moglo da se nadje nesto. barem tipa montela koji vodi turke.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, MiddleClass said:

Inace precerujete sa ocekivanjima. Odavno nemamo top igraca niti igraca u top evropskom klubu.

 

Plasman na veliko takmicenje je rezultat po mjeri kvaliteta

Šta znam, i nisu bila neka velika očekivanja. Očekuješ da budeš treći u grupi sa Slovenijom, nećeš valjda da ideš na prvenstvo sa očekivanjem da budeš poslednji. 
 

A i nije uopšte skandal ni ako se ne ispune očekivanja ukoliko se odigra dobro, sa jasnom idejom i sistemom. Ono što meni jeste skandal je da  na evropskom prvenstvu improvizuješ na svakoj utakmici sa formacijom i sastavom što kulminira drugim poluvremenom protiv Danske koje treba da ti donese prolaz, a ti igraš totalni o-ruk sa trojicom špiceva.
 

High level ideje Piksija su uglavnom bile OK. Recimo pritiv Danaca da se počne zatvorenije pa da se otvorimo u drugom poluvremenu, pa i protiv Engleza i Slovenaca, ali to bih i ja znao da smislim. Ono što je pravi posao i gde je potreban stručni rad je da se to sve pripremi i uigra kao što je zadnju liniju uspeo da uigra.  Toga nije bilo ni u naznakama niti je uopšte moguće da toliko različitih varijanti uigraš sa reprezentacijom. 

  • +1 6
Link to comment
6 minutes ago, Nikodije said:

 

ali recimo kek ne bi mogao da se nametne nasim zvezdicama kao autoritet. nama treba neko solidno ime iz italije npr, verujem da bi za piksijevu platu moglo da se nadje nesto. barem tipa montela koji vodi turke.

ne može Bog otac da bude autoritet kad igrači znaju da ne odlučuje sam o sastavu i taktici. To je uslov broj jedan, a za to ti treba makar polunormalan savez. Najmanji je problem da nađeš pristojnog trenera sa karijerom iza sebe da radi za pare kojih ima dovoljno.

  • +1 6
Link to comment

Utisak je posle Evropskog prvenstva da Mitrogolu igranje u Saudijskoj Arabiji nije napravilo uslugu kada je reprezentacija u pitanju. Dušan Vlahović igra u jačoj ligi, u većem klubu, pod mnogo većim pritiskom i logički se nameće da bi od septembra morao da bude startni špic državnog tima. Štaviše, Vlahović je verovatno najveća žrtva Evropskog prvenstva, jer u tri utakmice gotovo da nimalo nije igrao na svojoj poziciji klasičnog špica. I normalno je da se nije snašao. Njegova frustracija se danas, sigurno, meri u kilotonama.

 

https://www.mozzartsport.com/specijal/euro-2024/vesti/srbija-od-septembra-ponovo-uci-da-hoda-vlahovic-mora-da-bude-prvi-spic-ogromna-rupa-iza-tadica/485653

  • +1 5
Link to comment

Neko je mislim vec napisao, najbolje je funkcionisala stoperska trojka koja nije menjana na sve tri utakmice (surprise, surprise), sve ostalo je bilo problem. Tri utakmice, tri razlicita tima, tri razlicita manevra, tri razlicite formacije igraca u sredisnjoj liniji terena, tri razlicite kombinacije u napadu sa tri razlicita napadacka para. I drugi treneri menjaju igrace ali se kod njih tacno zna kada i zasto se koji igrac menja i sta je tacno uloga igraca koji ulaze sa klupe, mi menjamo igrace u zavisnosti ili od protivnika ili od performansi pojedinih igraca na prethodnoj utakmici. Mi nemamo taj "luksuz" da, ako vec nesto mora da se menja zbog protivnika, isti starteri dobiju razlicita zaduzenja i da se protivniku prilagodjavamo taktikom, mi uvodimo razlicite profile igraca koji su nominalno bolji u tim zadacima pa to onda placamo time sto razvalimo nasu igru dok se novi igraci ne prilagode novom sastavu i to radimo usred utakmice.

 

To je taj oportunisticki odnos prema fudbalu koji dolazi iz nase lige. Samo kod nas moze da se desi da ekipa, recimo, dodje na Marakanu sa sedam bekova da cuva rezultat pa kad primi gol onda se uvede pet novih igraca koji treba potpuno da promene nacin igre, napadaci ulaze umesto bekova, ofanzivni vezni umesto defanzivnih veznih i slicno. Nasi komentatori se slogiraju i obavezno pomenu kad se izvrsi zamena igraca koji igra na istoj poziciji kao zamenjen igrac, kao da je to neka senzacija u fudbalu a ne prosto podizanje motorickih sposobnosti ekipe uvodjenjem svezih igraca. Cirkus.

Link to comment

U ostalim vestima, Vucic napao SMS-a, Srbija izgubila od Slovenije:

 

"Ali je problem kada izgubite od Slovenije koja je tri puta manje košta nego tim Srbije. Kada vam igrač koji u Celju ima platu 5.000 evra daje golove zato što nema niko da ga isprati."

 

SMS:

homer-simpson-hide-in-shrubs.gif

 

  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, assignment said:

 

Kapiten i dobri igracu to rese interno a ne preko medija. Neka se Tadic pita sta je uradio tokom njegovog vremena na terenu...

 

Sama izjava posle Engleske, da sam igrao dali bi 2 gola je bez mozga i realnosti

Pa kaze da prica sa selektorom, da ima dobar odnos, ovo ono, a onda ga ovaj klupira.

 

Onda kad je pricao preko medija, startovao je mec.

 

Sad sto se ocekuje od njega da je Mesi i da sam resi sve je nas problem. A narocito ne moze igrac koji nema kontinuitet i koji tako, malo igra celu, malo ne.

 

Igra nam je dodavanje golmana i odbrane i onda ispucavanje lopte, gde ako nekako se odbije do nas, Tadic jedini ume da je primi i prosledi dalje.

 

I mora da igra, makar sa jednom nogom i povredjen i bez snage.

 

Nije on neki Neca Radonjic da ulazi sa klupe i brzinom menja stvari jer je to jedino sto ume.

 

Jedini je krsten igrac i ne mozes zrtvovati dobar deo utakmice i da igras bez ijednog krstenog igraca u veznom redu.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...