Jump to content

3. kolo: Srbija - Danska, utorak 25.6. u 21h


Pobednik je  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

nije dragović neki primer, 97 posto AUT emigracije srbskog porekla se kune u srbiju ali da bi se zaigralo za repku prvo mora da stigne poziv na vreme. ne secam se da je bio prepoznati ili opcioniran, možda grešim. normalno je da pristaneš za dobru rep svejedno što nije ona koju bi želeo.

  • +1 1
Link to comment

Što je najgore, mi ovakvu igru i fudbalsku filozofiju imamo od raspada SFRJ. 

Antifudbal sa preskakanjem sredine terena, gađanje iz zadnje linije tog jednog glavonje, koji ima zadatak da spusti loptu nekom iz lake konjice. 

Ideja je da se izbori prekid ili nekom greškom protivničke odbrane poigra neko iz drugog plana. 

Po tome smo prepoznatljivi u svetu. 

Naše igranje fudbala je uvek bio incident. 

Dok danas samo sa jednim Tadićem koji zna da primi i odigra loptu, ne možemo ni očekivati bilo kakvu igru na sredini terena; nikako mi nije jasno zašto smo mi preskakali vezni red 98 i 2000.. godine, kada smo u njemu imali pravu koncentracije kvaliteta. 

Svejedno nam se igra svodila na Mihino traženje Savine glave preko celog terena. 

Posle smo gađali Žigaru. Onda došao Mitar. 

U međuvremenu je naša fudbalska filozofija i selekcija igrača, dovela do toga da mi više nemamo čak ni solidne vezne igrače. 

Samo neke gorostase u napadu i odbrani. Zapravo, nas puka sreća dovodi na velika takmičenja, gde se napatimo i mi i jadni igrači. 

Dabogda sve izgubili, dabogda se nikad više ne plasirali na SP i EP. 

Edited by Tunguz
  • +1 1
  • -1 2
Link to comment

Ja cisto sumnjam da je bilo ko od njih dobio poziv od naseg saveza. Kad su oni pocinjali mi smo licili jos na nesto i nije se bas trazilo po dijaspori.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Antaru su smenili pa mu isplatili dva i po miliona. Dakle pare nisu problem, nego je stvar u tome što su oni zadovoljni Pasi poljanom, naprednjačkom zvezdom u usponu.

  • +1 6
Link to comment
Žikica Simić, sa njegove FB strane
 
Umesto da sinoć gledam utakmicu Srbija - Danska otišao sam na koncert malijskog tandema Amadou & Mariam.
Prvi put sam "izdao" našu reprezentaciju. Ja sam veliki navijač reprezentacije ali sam skapirao da ovo nije više "moj" tim. Slabe, spore, bezidejne igre, igrači bez veštine i harizme su me udaljili od ove ekipe. Tome je doprinelo i katastrofalno medijsko praćenje ovog događaja. Naročito RTSa. Od komentatora, od kojih su dvojica ispod svakog nivoa - naročito jedan, preko one dvojice koji su se javljali "s lica mesta", do loše koncipirane specijalne emisije. Sportsko novinarstvo se izgubilo između besmislenih floskula i nadobudnih kontemplacija o taktici i strategiji. "Plitak blok" je vrh.
Elem, da se vratimo muzici. A&M su u dobro rashlađeni, provetreni beogradski klub doneli atmosferu sa onih "Nedelja u Bamaku" o kojima smo mogli da čitamo u mudrim muzikološkim knjigama. Sve se ljuljalo, plesalo, skakalo u ritmu "afričkog srca". Muzika je lako našla put do publike. "Sabali" i "Je pense a toi" su pravi hitovi.
Kad se svirka završila pogledao sam u mobilni. Pisalo je 0:0. Nismo se kvalifikovali. Uz Škotsku, ostavili smo najgori utisak. Predviđam desetogodišnji ozbiljan fudbalski post. Na nivou Moldavije, Litvanije i Luksemburga.
Edited by Eleniko
  • Hvala 1
Link to comment

Mi smo ovako igrali i u SFRJ, makar osamdesetih. Vječita patnja sa timovima poput Hondurasa, Luksemburga, od Danaca smo onomad primili pet komada...

 

Stalno isto.

Link to comment
2 hours ago, pantelia said:

Jesmo komentarisali sinocni Piksetin stajling i uckur koji mu landara iz pantalona?

 

Hvala N1 na slici, bas me mrzelo da trazim

 

image.thumb.png.da9ec27229d687f267990c5f37c268a2.png

 

Edit: ima i bolja

 

image.png.4d68806bd0ce95e99f14baaa088281d6.png

Edited by pantelia
  • Haha 7
Link to comment
2 hours ago, đorđe geprat said:

izgleda da je lisabonska priča bila nešto poput 5. oktobra. pozitivan incident, probuđene nade i poratak na staro.

to je bilo vreme kada se selektor nije mešao u svoj posao 

Link to comment
2 minutes ago, pantelia said:

 

Hvala N1 na slici, bas me mrzelo da trazim

 

image.thumb.png.da9ec27229d687f267990c5f37c268a2.png

 

Pikseta obukao najsvečaniju trenerku 

  • Haha 3
Link to comment

hteo sam da napišem nešto ali sam se povukao jer ću biti popljuvan ali neka ide. ovo sinoć je bila original muslinova igra, sve zaptiveno pozadi a napred ako prođe jedan, prođe. ali i to treba znati igrati. sa druge strane koliko kiksi deluje lud na ovim javnim nastupima mislim da je i ona igra sinoć više nego što se realno od njega može očekivati. htedoh da napišem da je uspeh ne izgubiti od bolje danske koju predvodi napadač od 65m a onda se prisetih da i mi imamo igrače slične cene napred. znači jadni smo.

Link to comment
2 hours ago, pantelia said:

Jesmo komentarisali sinocni Piksetin stajling i uckur koji mu landara iz pantalona?

 

1 hour ago, Ratamahatta said:


Uckur je jedna od boljih reci u nas, uvek refleksni chuckle imam kad cujem/procitam :laugh:

 

Evo kako je nastala reč. Prvo se u narodu govorilo

- uči kurče kako se landara

Pa su onda onda skraćivali

- uči kurče

I na kraju 

- učkur 

  • Haha 2
Link to comment

klauzula se aktivira samo ako trener vodi zvanične utakmice obučen kao kreten

 

u ugovoru je to lepše napisano da ne bude vulgarno.......da se odeva u skladu sa karakteristikama svoje ličnosti

Link to comment

Bio jednom neki ljuba, i on je voleo jednu vesnu, i tako ljuba i v od vesna, i tako je nastala rec ljubav

Link to comment
45 minutes ago, dekki said:

495337_vucicfudbalerigovor_fmob.jpg

 

Управо рече Брнабићка да је Председник Србије испратио репрезентацију Србије на ЕП у хрватском авиону са хрватском заставом :covid19:

 

 

zato se tako i završilo. čovek zvani maler.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...