Jump to content
IGNORED

3. kolo: Srbija - Danska, utorak 25.6. u 21h


Pobednik je  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

izgleda da je lisabonska priča bila nešto poput 5. oktobra. pozitivan incident, probuđene nade i poratak na staro.

 

što se našeg sastava tiče, može da se sabiraju transfer sume i da se priča kako smo bolji od ovih ili onih, fudbal je timska igra gde sam sastav znači više od pojedinačnih kvaliteta. to su ovde bili švajcarci i austrijanci i albanci i gruzijci su pokazali više od nekih.

 

još nešto. ranije se kukalo na odbrabeni red. kao, golovi se daju ali je odbrana šuplja. sada je bilo obratno. ova trojka pozadi je bila najbolji deo tima. bar je meni tako izgledalo.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, đorđe geprat said:

još nešto. ranije se kukalo na odbrabeni red. kao, golovi se daju ali je odbrana šuplja. sada je bilo obratno. ova trojka pozadi je bila najbolji deo tima. bar je meni tako izgledalo.

 

pa onako, milenković je odmah zabagovao žutim kartonom i kod ovog sudije je bilo pitanje jednog težeg faula da nas ostavi za 10. a pavlović se i sinoć napravio kikseva ali njega volimo, loži se ko majmun pa mislimo da je dobar igrač. onog trećeg je valjda pokrivao mićko.

  • +1 1
  • -1 4
Link to comment
1 minute ago, Eleniko said:

 

pa onako, milenković je odmah zabagovao žutim kartonom i kod ovog sudije je bilo pitanje jednog težeg faula da nas ostavi za 10. a pavlović se i sinoć napravio kikseva ali njega volimo, loži se ko majmun pa mislimo da je dobar igrač. onog trećeg je valjda pokrivao mićko.

da se popravim, najmanje loši. na tri utakmice primljena samo 2 gola. a dat 1.

Link to comment
23 minutes ago, đorđe geprat said:

izgleda da je lisabonska priča bila nešto poput 5. oktobra. pozitivan incident, probuđene nade i poratak na staro.

 

što se našeg sastava tiče, može da se sabiraju transfer sume i da se priča kako smo bolji od ovih ili onih, fudbal je timska igra gde sam sastav znači više od pojedinačnih kvaliteta. to su ovde bili švajcarci i austrijanci i albanci i gruzijci su pokazali više od nekih.

 

još nešto. ranije se kukalo na odbrabeni red. kao, golovi se daju ali je odbrana šuplja. sada je bilo obratno. ova trojka pozadi je bila najbolji deo tima. bar je meni tako izgledalo.

Sve ovo gore navedeno su dokazi jednog odsustva ikakvog sistema i kontrole nad time sta su prednosti, a sta mane ove selekcije igraca. Sve se zasniva na principu oo-ruk, sad kad zapnemo pokidacemo ih sve. Samo sto jbg necemo. Pali to nekad, u nekim kvalifikacijama i do tog nekog nizeg nivoa. Sve iznad toga je za nas nedostizno, sto se potvrdjuje sad vec kroz nekoliko velikih takmicenja.

Kad imas mafijasku reprezentaciju ti nemas strucni stab, tj imas neka imena koja se nikad i nigde nisu dokazali  na funkciji koju obavljaju. Ne znam ko je jos u pozadini, ali nama na klupi figurisu tri bivsa igraca - Piksi, Djorovic, Zivkovic cini mi se. U smislu trenera prosto oportunisti i nista vise.
Mi jednostavno imamo previse ocigledno negativnih parametara (mafijasenje, menadzeri, nepotizmi razni, nedostatak talenta i strucnog rada, mentalna nepripremljenost…) da bi se ista dobro iz toga izrodilo na ovom nivou fudbala.

Ovako laicki i generalno gledano, nas moze spasiti jedan visegodisnji ugovor sa nekim zaista dokazanim trenerom-menadzerom iz inostrastva kome bi se dale sve poluge upravljanja reprezentativnim fudbalom. On selektuje sve saradnike i ucesnike u procesu, a pozeljno bi bilo zabraniti, bar u prvo vreme ukljucivanje u rad domacih lelemuda wannabe strucnjaka.

To se naravno nece desiti jer ima previse onih koji bi bili time ugrozeni. Za pocetak, sami igraci nisu spremni za tu zrtvu, koliko god ih neko ubedjivao da je to vrv neophodan uslov potencijalnog iskoraka ka nekom vecem uspehu.

Bice sve kao i do sada, lozicemo se u tim ciklusima, a eliminacione utakmice velikih prvenstava cemo igrati tako, jednom u par decenija. Generacijska secanja, jbg.

Spoiler

Mijate, siso!

 

  • +1 2
Link to comment

Jesmo komentarisali sinocni Piksetin stajling i uckur koji mu landara iz pantalona?

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

nikad ne treba potcenjivati istraživačku snagu ovog foruma

 

čitam reči mafijašenje, mafijaška organizacija

 

i patim za danima kada su umesto onemoćalog džaje državni fudbal vodili eksperti i učenjaci 

Link to comment

rezultat je realna slika našeg kvaliteta u ovom trenutku. nismo po kvalitetu za top 16 u ovakvom društvu, tu smo negde između 16. i 20. mesta. po kvalitetu stručnog štaba zauzimamo 24. mesto, a to je prepreka da odemo malo iznad svojih mogućnosti, odnosno u top 16

 

naravno, da u fss ne sede penzosi, alkosi, ex šipkaši i razne "garniture" zaslužnih, te da je na klupi selektor sa stručnim štabom koji prati moderan fudbal, mogao bi da se napravi iskorak

 

rešenje za krilne i bočne pozicije očigledno je naturalizacija jer naše škole fudbala to neće napraviti.....kad tamo budu igrali Nbamba i Dibimba :D biće blje

Edited by Ted
  • +1 2
Link to comment

apsolutno naturalizacija ali bi onda pola naše tribine vikalo majmunske urlike crncima iz onog drugog blizanca, na smenu.

Link to comment
30 minutes ago, pantelia said:

Jesmo komentarisali sinocni Piksetin stajling i uckur koji mu landara iz pantalona?

jel' bilo vađenje da bi sve bilo drukčije da nije bilo kostićeve povrede?

Link to comment

Lisabon je bio životna forma nekolicine glavnih igrača.

 

Kako su oni omatorili, novih nema niti smo ih pravili, za selektora smo izabrali giliptera koji nikad nije ni imao neke trenerske ambicije, a za njegove ađutante iste takve likove koji se šlepaju na ime a ne na znanje - rezultat je baš ovakav kakav treba da bude.

 

Stihija u našoj igri je potpuno neverovatna. Tu ne postoji nikakva ideja u igri, nema nikakvih automatizama jer ih ni ne može biti sa svim promenama postava i formacija, nema nikakve hijerarhije kad kapiten i glavni igrač ne započne dve od tri utakmice na prvenstvu.

 

Gde smo bili začuđujuće najbolji? U poslednjoj liniji, koja je sve vreme bila ista formacijski i kadrovski. Točak, otkrili smo točak! 

 

Savez je mafijaški, igrači su prosečni i van prajma, sve je to tačno, ali sa trenerom bismo prošli dalje, bar ostvarili tu jednu pobedu i ušli u osminu finala. Ovaj čovek nije trener, on je potpuni diletant koji će 20 godina prodavati maglu i svoj igrački CV Japancima, Kinezima i Srbima i za to uzeti... živo me zanima koliko je uzeo u trenerskoj karijeri. Verujem ne manje od 15-20 miliona.

 

Ostaje žal za poslednjim velikim takmičenjem koje su mogli da odigraju Mitar i Tadić. Zaslužili su posle svega da ne odu ovako.

  • +1 6
Link to comment
1 minute ago, Malvo said:

Ostaje žal za poslednjim velikim takmičenjem koje su mogli da odigraju Mitar i Tadić. Zaslužili su posle svega da ne odu ovako.

 

čime su tačno zaslužili. šta onda da kažemo za luku modrića jbt.

Link to comment
46 minutes ago, pantelia said:

Jesmo komentarisali sinocni Piksetin stajling i uckur koji mu landara iz pantalona?


Uckur je jedna od boljih reci u nas, uvek refleksni chuckle imam kad cujem/procitam :laugh:

Link to comment

Mi već tri takmičenja pričamo kako bismo sa trenerom prošli dalje, a najbolje godine ove generacije smo bacili na Krstajaju i Ljubišu :isuse: Tumbakovića.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...