Jump to content
IGNORED

3. kolo: Srbija - Danska, utorak 25.6. u 21h


Pobednik je  

75 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

8 minutes ago, johan nagel said:


Не знам не бих се баш сложио око тог тек нешто већег квалитета нашег.
На ово што сам набројао, два играча су им из Панатинаикоса и један из Сампдорије, дакле још један играч из серије Б. На такав тим имају голмана светске класе и младог нападача који је већ сад на врло озбиљном нивоу и тек ће бити рекло би се. Све у свему један јако скроман тим који је одиграо изнад свог реалног капацитета, дакле нешто што ми нисмо у стању да урадимо већ бар две деценије.

 

Наш тим је на папиру сасвим коректан, три добра голмана који бране у клубовима из три најјаче европске лиге, три дефанзивца који су стандардни у Фиорентини, Вердеру и Салцбургу, па опет стандардне првотимце (или чак у неким случајевима понајбоље играче) Севиље, Фулама, Паока, Фенербахчеа, Јувентуса.. То је све озбиљан ниво фудбала. Па нама трећи нападач игра у Милану (какву год улогу имао тамо). Чак и та двојица из Арабије су тамо понајбољи играчи лиге.

 

Да се ми лепо не кријемо иза Пиксијевих небулоза како се нисмо обрукали, како је огроман успех што смо се уопште и пласирали и сличних баљезгарија. Оно на светском можда и није био толики неуспех јер су даље ишле две екипе али ово је мање више дебакл. И главни кривац је наравно селектор који је буквално циркузант недорастао својој улози.

 

Nas jedini top igrac u ovom momentu je Vlahoviç a Slovenci imaju dvojicu na tom nivou, Oblaka i Seska. Naravno, ostatak tima je nesto slabiji

Danci su naravno i na papiru dosta ispred nas

 

Dakle ne zavaravajte se nismo ni protiv koga favoriti bili, ovo je slab tim. Dakako to nije izgovor za Piksijevu bezidejnost, i slabiji timovi su bolje prolazili

  • +1 1
Link to comment

Као што рекох не бих се сложио :D
 

Односно могу да се сложим око тога да је ово јако слаб тим сасвим солидних индивидуалаца.

Link to comment
3 minutes ago, dillinger said:

 

Nas jedini top igrac u ovom momentu je Vlahoviç a Slovenci imaju dvojicu na tom nivou, Oblaka i Seska.

Rajkovic je bio Bufon iz najboljih dana za Oblaka, koji je zabagovao i usao u gol kod gola Jovica kao kad igras PES pa se vestacka inteligencija totalno pogubi.

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, JohnnyD said:

Rajkovic je bio Bufon iz najboljih dana za Oblaka, koji je zabagovao i usao u gol kod gola Jovica kao kad igras PES pa se vestacka inteligencija totalno pogubi.

Kakve to veze ima sa napisanim? Pa nije se ni Vlahovic proslavio na ovom prvenstvu.

Govorim o stalnim zabludama da smo mi ne znam kako puni individualnog kvaliteta za razliku od drugih istocnoevropljana. 

Prosecan klinac iz Poljske je cuo samo za Vlahovica a I taj Vlahovic je jedno peti napadac po kvalitetu u Seriji A

Edited by dillinger
  • +1 1
Link to comment
Just now, dillinger said:

Kakve to veze ima sa napisanim? Pa nije se ni Vlahovic proslavio na ovom prvenstvu.

Govorim o stalnim zabludama da smo mi ne znam kako puni individualnog kvaliteta za razliku od drugih istocnoevropljana. 

Zato sto je valjda bitnije sta je neko odigrao na prvenstvu, nego sa kakvim renomeom dolazi? A i ako cemo da pricamo o renomeu, imamo daleko bolje igrace od Slovenije, nisu tim samo oni najpoznatiji. Mnogo vise igraca nam igra u ligi petice od njih, skuplji smo generalno kao tim, i na kraju krajeva, bolje smo plasirani na FIFA listi.

 

Zaboravimo Dance, nas najveci kiks je sto nismo pobedili Sloveniju, kao ni Kamerun u Kataru. Nismo izgubili, ali nismo ni pobedili, i zato idemo kuci, jer sa 3 boda ti si ovde siguran u osmini.

Link to comment
45 minutes ago, harper lee said:

To je posebna kategorija igraca.

I to je sve što treba reći o Ronaldu i Mesiju, nikakvo brojanje godina, polemisanje trebaju li ili ne da počinju ili ulaze sa klupe itd.

Oni mnogo znače svojim ekipama u psihološkom smislu i to se vidi iz aviona, kakvo crno kamenje oko vrata.

Link to comment
19 minutes ago, dillinger said:

Kakve to veze ima sa napisanim? Pa nije se ni Vlahovic proslavio na ovom prvenstvu.

Govorim o stalnim zabludama da smo mi ne znam kako puni individualnog kvaliteta za razliku od drugih istocnoevropljana. 

Prosecan klinac iz Poljske je cuo samo za Vlahovica a I taj Vlahovic je jedno peti napadac po kvalitetu u Seriji A

 

Vlahovic je vec neko vreme zrtva nasledjene hijerarhije u reprezentaciji. On je odavno trebalo da bude prvi spic a da Mitar ulazi svez oko 60. minuta, narocito kad nam rezultat ne odgovara i igra je odavno trebalo da bude preuredjena po njegovim a ne Mitrovim igrackim performansama. Mi ne mozemo vise ovo da igramo otkako je Kostic zavrsio a Radonjic zalutao jer bez njih dvojice nemamo nikakvu probojnost po bokovima pa se i Mitrovic ne nalazi cesto u dobrim pozicijama u boksu. Taj trougao (njih dvojica i Tadic) nas je drzao godinama i mnogo toga dobrog nam je doneo ali vreme je da se traze druga resenja.

  • +1 4
Link to comment

I da dodam suma sumarum - celo prvenstvo je lose pocelo sa Tadicem na klupi. Uz forsiranje Mitra umesto Vlahovica, najveca takticka greska je sto Tadicu nije pruzena sloboda jednog Mesija da odigra (mozda i poslednje) prvenstvo, i da budemo Srbija kakva smo bila do sada, koja igra preko Tadica, i da on namesti neku sansu Mitrovicu ili nekom drugom. To je bila nasa igra, to je nas pecat godinama unazad, i moralo je celo prvenstvo biti zrtvovano po cenu da to bude i kurac od igre, ali da se bar zna da nam je to igra, a taj igrac je to zasluzio. Pa ako ne valja, menjaj kompletno posle prvenstva. Tadic je i danas dokazao da je igrac sa duplo vecim IQ-om od svih na terenu, racunajuci i nas i Dance, sa izuzetkom Eriksena. On je i pesaka napravio svaki pas koji je spajao igrace sa sansom ili polusansom, i uvek je dizao loptu koja moze da bude opasna, samo je jednom centarsut zavrsio na glavi Danaca ali nam se lopta opet vratila.

Edited by JohnnyD
  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, johan nagel said:

Ма Пикси човек није нормалан, невероватно ми је да нема тамо неког од помоћника да проба мало да га уразуми, бар око тих неких фудбалских ствари.

 

Он као да игра менаџер буквално, ма ни тамо више не пролази то што он ради.

 

Фазон треба нам гол дај да убацим све могуће нападаче с клупе, нема везе што ће да се сударају тамо по казненом, што неће имати ко да им дотури лопту, што ће да зврји празна средина терена, буквално схватање фудбала и тактике на нивоу играча менаџера и то почетника.


Piksi je ukaljao svoje ime i nasledje bespovratno ovim diletantizmom na klupi, a još više bednim izjavama, izgovorima (koje cela nacija zna unapred), floskulama i odsustvom bilo kakvog osećaja odgovornosti za igre i rezultate. A ovo oko ubacivanja svih špiceva zajedno na teren da kao juri gol, pa to je rezonovanje na nivou dece 1-4. razreda OŠ, ovde je stvarno doveden u pitanje nivo inteligencije (uključujući i ikebane od ko fol njegovih pomoćnika). 

  • +1 4
Link to comment

jedva sam odgledao snimak do kraja. kakvo gubljenje vremena, nase samo na highlights treba gledati.

Link to comment
6 hours ago, Cash said:

Ko nekad JJ u tenisu :D

Jok ni blizu.

JJ  i njeni mečevi su bre vasiona za ove krelce, ona je bila 1 svetski nivo  :sleep:

  • +1 7
Link to comment
1 hour ago, banecare1 said:

jedva sam odgledao snimak do kraja. kakvo gubljenje vremena, nase samo na highlights treba gledati.

Fino si ti meni govorio ali dzaba. Sat vremena nakon utakmice sam uzeo taxi za Aerodrom I evo me sad u Sangaju spavam na klupama i izgledam ko zombi. 

  • Haha 2
Link to comment

Odavno se ne bavim šitom slikom, ali mi žao da paklena utakmica koju je Duci odigrao ostane u senci opsežnih analiza celokupnog stanjatm. Ne ulazeći da li je trebalo da igra od početka, ono je pravi primer kako treba da pristupi izmena.

Zbog njega i Kalabe mi najviše krivo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...