Jump to content

Hrvatska - Italija, 24.06. 21h


Bravo, komšije! (a bravo i Hrvati)  

36 members have voted

  1. 1. Ko pobeđuje


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/24/24 at 19:00

Recommended Posts

4 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Tu mi fakat ništa nije jasno kako su žabari prošli, jer znam da ih je karo i Meksiko onim remek golom Borgetija


Ne secam se tacno, moguce da je Mehiko dobio sve 3, a svi ostali po jednu i onda ovi standardno najzabarskije moguce prosli u krugu :laugh:

I onda ih Koreja pobedila na izborima 

Protiv Ekvadora je mislim igrao Prosinecki sa sve stomacinom i bradurinom

 

Edited by Ratamahatta
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, JohnnyD said:

 

Ja i komentarisem izmene sa aspekta da je u tom momentu bilo 1:0 za Hrvatsku (iako se apsolutno slazem da su Italijani zasluzili da daju gol ranije). Hrvati su se pokazali kao dobra ekipa, ali nedovoljno dobra da dokrajci nekarakteristicno pogubljenu Italiju u odbrani. Razlog njihovog (verovatnog) ispadanja ne bih trazio u lose odigranoj poslednjoj minuti, nego neumecu da dokrajce protivnika, a tu se opet vracam na to da nemaju (trenutno) zamene za Modrica i Kovacica, cak i lipsale Modrica i Kovacica u momentu kad igras 15 odlucujucih minuta prvenstva (a i generacije). Majer je ok igrac, ali nema taj killer insict i kreativan pas koji im je falio za 2:0.

 

Vecina ekipa danas cuva rezultat tako sto se drzi visoko, kroz posed i presing, naravno ako je u stanju i ako ima kvalitet za to. Nabijanje golmanu u krilo je kocka sve i da imas dva igraca vise i da igras protiv krsh ekipe, jedna frljoka unutra i sve ti propadne. Nije Dalic uveo sveze igrace da postigne i drugi gol vec da trkacki osvezi liniju ispred odbrane jer su se Italijani dobrih petnaestak minuta setkali tuda kao po dvoristu.

 

Na kraju, samo klupa i tim na terenu znaju ko je od igraca u kakvom stanju, koliko ko jos moze da trci i ko je za izmenu a ko nije. Mi nista od toga ne znamo tako da ne mozemo da sudimo da li su izmene bile takticke ili iz nuzde. Ostajem pri tome da Dalic nista nije pogresio i da su se izmene osetile na terenu u korist Hrvatske ali primili su gol i sad to vise nista ne znaci.

  • +1 2
Link to comment

Slabiji su nego sto su bili, dosta veci problem od ostarelog Modrica je ostareli Perisic, on je bio caca uvek. Kramaric je uvek bio kurton 

  • +1 3
Link to comment
20 minutes ago, Ted said:

poznat prvi par 1/8 finala.....Italija-Švajcarska

Ladno ce Talijani da ih izbace :grozan:

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Tu mi fakat ništa nije jasno kako su žabari prošli, jer znam da ih je karo i Meksiko onim remek golom Borgetija


Ta utakmica je bila završena 1:1, to i pobeda nad Ekvadorom im je bilo dovoljno.

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, Ratamahatta said:

Slabiji su nego sto su bili, dosta veci problem od ostarelog Modrica je ostareli Perisic, on je bio caca uvek. Kramaric je uvek bio kurton 


Fali i neko poput Mandžukića, napadači su im skromni.

Nije ovo smak sveta za njih, ispali su u verovatno najjačoj grupi na turniru, ali da, sledi im remont tima i povratak u evropski mediokritet, kod ostalih Čeha i Švajcaraca. Možda se i mi denemo tu uz malo sreće, ko zna.

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, goofs said:


Ta utakmica je bila završena 1:1, to i pobeda nad Ekvadorom im je bilo dovoljno.

Izjednačio Del Pjero - jedini gol na prvenstvu za Italijane koji nije dao Bobo

  • +1 1
Link to comment

I, sta sad, ovi ostaju i moraju i da treniraju i spremaju se i sve u narednim danima, a realno su ispali.

  • Haha 1
Link to comment

Hrvatska sad kad penzionise ove matorce, opet ce imati odlican tim, ako ne na sledecem mundijalu, onda na sledecem euru ce biti ekipa za najvise domete, evo gledajte

 

Italija standardno na guzove, ali nije ovo ekipa koja moze da ide do kraja. Oni 15 godina nisu izbacili top igraca, 2 mundijala propustena, fali kvalitet, bas bih se iznenadio da prodju svajcarce

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, MocaVukotic said:

Hrvatska sad kad penzionise ove matorce, opet ce imati odlican tim, ako ne na sledecem mundijalu, onda na sledecem euru ce biti ekipa za najvise domete, evo gledajte

 

Italija standardno na guzove, ali nije ovo ekipa koja moze da ide do kraja. Oni 15 godina nisu izbacili top igraca, 2 mundijala propustena, fali kvalitet, bas bih se iznenadio da prodju svajcarce

 

Meni je baš Švajcarska pala na pamet kad sam čitao ovaj prvi pasus. Sumnjam da sledeća generacija Hrvata može više nego ovakva neka Švajcarska.

Istina, mnogo slabije pratim nego nekad, dozvoljavam da mi neko promiče.

Link to comment

Ja to na osnovu ovog eura. Kad izvadis ova tri matora igraca, ostaje velika grupa mladjih koja vec ima dosta iskustva a ima i neke kvalitete jel. Imaju i normalan savez. Da nadju spica i na konju su

Edited by MocaVukotic
Link to comment

I onda izvadiš Joška Gvardiola Superstara i imaš tim formata ovih srpskih jadnika, samo mnogo bolje vođen. A ni Gvardiol nije sad neki kosmički game changer, kao Modrić ili par ovih starijih u peaku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...